Üniversitenin skandal haberine tepkiler devam ediyor

Üniversitenin skandal haberine tepkiler devam ediyor
16 Kasım 2017 Perşembe Saat 13:20 4

Mardin Artuklu Üniversitesinin skandal kadro haberine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Skandallar sarkacında birbiri üzerine eklemlenen ve çatallaşan kriz ve skandallarla adı ön plana çıkan, başarısızlık göstergeleriyle de akademik temelde URAP sıralamasında en alt sıralara demir atan Mardin Artuklu Üniversitesi, akıllara durgunluk veren skandallarda ise ne yazık ki en ön sıralarda yer almaya devam ediyor.
Üniversitenin skandal kadro haberine tepki gösterenlerden Necmettin Erbakan Vakfı Genel Sekreteri Siyasetci-Yazar Doğan Bekin, "Özellikle üniversitede görev yapan görevlilerin sınavlarda uyguladıkları dahiyane metotları “nepotizm” (eş, dost ve akrabalarını kayırma) anlayışı katmanına dahil ederek, üniversiteye tahsis edilen akademik ve idari kadroları bir şekilde yakınları başarılı olacak şekilde düzenlemeleri birçok kuşkuları da beraberinde getirmektedir. Bu haksız uygulamalara devamlı suretle bir yenisinin eklenmesi doğrusu Mardinlileri derin kuşku ve düşüncelere itmektedir. MAÜ, bu görüntüsüyle adeta bir arpalığa dönüştüğü iddiaları daha gür seslerle dillendirilmeye başlanması bu üniversite üzerindeki şaibeleri daha da farklı boyutlara itmektedir.
Son olarak, MAÜ Genel Sekreteri Şahin ARPAĞ’ın eşi için özel bir kadro ve sınav ihdası ile, MAÜ Web Sitesi’nde 6 Kasım 2017 tarihinde yayınlanan “Öğretim Elamanı Alımı” sınavı sonuçlarına göre Mardin Sağlık Meslek Lisesi’nde coğrafya öğretmeni olarak görev yapmakta olan, Genel Sekreter Şahin Arpağ’ın eşi Sezin ARPAĞ’ın MAÜ’ne bağlı Ömerli Meslek Yüksek Okulu, Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü’ne öğretim görevlisi olarak alınması üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. Bu skandal sınavdaki şartların Genel Sekreter Şahin ARPAĞ’ın eşinin durumuna göre düzenlenmesi ve 10 yıllık çalışma şartının öne sürülmesi dikkat çekici olmuştur. Bu tür haksızlığın önünün alınabilmesi için başta YÖK Başkanlığı olmak üzere, tüm ilgilileri göreve davet ediyoruz."
Skandal kadro haberine tepki gösteren vatandaşlardan Serkan Akkaya, "10 yıldır kurulan üniversitemiz bir gün bile olsa güzel bir haberle anılmayacak mı? Bu üniversitede 7 yıldır genel sekreterlik yapan zatın üniversiteyi daha kalkındırması ve geliştirmesi gerekirken kendisine ve eşine çalışması manidar. Üniversitenin aynı bölümünde açılan iki ayrı kadro standartlarının birbirinden ayrı olması bunun net göstergesidir."dedi.


YORUMLAR :::

 1. Abu Bakar Sıddıq hocamın bilgileri eksik
  17 Kasım 2017 Cuma Saat 16:01 CEVAPLA
  Hazır üniversite personeli buradan haberleri takip ederken bir ricada bulunmak isterim.Sayın üniversite yetkilileri Antropoloji bölümündeki Bangladeşli öğretim üyesi Abu Bakar Sıddıq beyin eğitim bilgilerini sayfaya yüklermisiniz lütfen. Antropoloji veya Arkeoloji eğitimini ne zaman nerede yapmış? İşe başlama tarihini de düzeltmek gerekecek. Ağustos 2017 yazılmış. Takip ettiğim kadarıyla daha önce çalışmaya başlamıştı. Saygılar.
 2. A.Ö.
  16 Kasım 2017 Perşembe Saat 21:59 CEVAPLA
  Gelen gideni aratır demişler. Eski rektör zalim, hak hukuk tanımaz bilirdik maalesef bunlar Serdar Bedii OMAYı aratıyor.
  • şakşakcı a.ö
   18 Kasım 2017 Cumartesi Saat 11:47 CEVAPLA
   sende eski rektörle para yemişssin belli cok belli edşyosun şakşakcı olduğun u
 3. dinç
  16 Kasım 2017 Perşembe Saat 21:56 CEVAPLA
  Bu gazete, Şahin Arpağ ve Rektörü sevmediği için bu haberi yayınladı. Madem Üniversiteyi düşünüyorsunuz neden kurulduğu günden beri yapılan yolsuzluk, adam kayırmaları haber yapmiyorsunuz?

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Arazisini satarak futbol takımı kurdu

Kızıltepeli Fahrettin ile Yusuf Işık kardeşle [...]

1 gün önce...

PTT Şubesi Cumartesi Günleri de açık olacak

PTT Nusaybin Şubesinin Cumartesi Günleri 10.00 i [...]

1 gün önce...

Sosyal Belediyecilikte Yüzleri Güldürdü

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Must [...]

18 saat önce...

Bir saatte 20 Araca 7 Bin 989 TL Ceza!

Bir saat içerisinde radar uygulamasına takılan [...]

11 saat önce...

İŞTE O antlaşmanın ayrıntıları! CHP-HDP anlaşması ifşa oldu!

Mart 2019'daki yerel seçimleri için CHP ile HDP [...]

18 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
1
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6