Üniversitenin yapamadığını belediye yapıyor

Öğrenci evleri ziyaret edilerek sorunlarına çözüm üretiliyor Üniversitenin yapamadığını belediye yapıyor
16 Ocak 2018 Salı Saat 11:20 3

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi üyeleri, şehirde okuyan Artuklu Üniversitesi öğrencilerinin evlerini ziyaret ederek sorunlarını dinleyerek ihtiyaçlarını gideriyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, gençleri sorunlarıyla ilgilenen, çözüm üreten belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına farklı bir boyut kazandırdı. Bu doğrultuda gençlerin istekleri doğrultusunda bölgenin en büyük ve en modern gençlik merkezini açan Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı, Başkan V. Mustafa Yaman’ın talimatları doğrultusunda, dışarıdan Artuklu Üniversitesi’ni okumaya gelen öğrencilerin evlerini ziyaret ederek sorunlarını tespit ediyor. Not alınan sorunlara çözümler üretilirken öğrenci evlerinin varsa bir eksiklikleri gideriliyor. Ekipler, her öğrenci evine mutfak ihtiyacına göre gıda kolisi bırakıyor.

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Bize emanet olarak gördüğümüz Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencilerinin sorunları bir aile şefkatiyle tespit edip çözüm üretiyoruz.” dedi. Mardin’in artık bir huzur şehri olduğunu vurgulayan Yaman, velilerden öğrencilerini Mardin’e yönlendirmelerini istedi.

Gençlerin istekleri doğrultusunda projelere hayat verdiklerini aktaran Yaman, “Dışarıdan okumaya gelen ve şehrimizde ki gençler için ilk olarak Gençlik Merkezi Bilgi Evi olarak hizmet vermeye başladık. Daha sonra buraya rağbet artınca gençlerin istekleri doğrultusunda onların ihtiyaçlarını giderecek bir Gençlik Merkezi yapmaya karar verdik. İçerisinde yabancı dil, resim, müzik, atölyeleri, 7 bin güncel kitabın bulunduğu kütüphane, ücretsiz internet ve fotokopi, konferans salonu ve ücretsiz ikramların olduğu devasa bir gençlik merkezini şehrimize ve gençlerimize kazandırdık.” diye konuştu.

Yaman şöyle devam etti: “Bunun yanından özellikle dışardan Mardin Artuklu Üniversitesi okumaya gelen ve bize emanet edilen öğrencilerin sorunları dinlemek varsa bir eksiklerini gidermek için Gençlik Merkezi üyelerimizden oluşan ekiplerle öğrenci evlerini ziyaret ederek bir gıda kolisi bırakıyoruz. Öğrencilerimiz, gençlerimizin sorunları not aldıktan sonra gerekli birimlere iletiyorlar. Daha sonra mesai arkadaşlarımızla birlikte sorun ve ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz.”

Öğrencilerin dinlerin ve dillerin şehri Mardin’de kendilerini yalnız hissetmediklerini aktaran Yaman, “Artık gençlerin sorunlarını dinleyen ve onların istekleri doğrultusunda projeler üreten bir belediye var” şeklinde söyledi.

KAYNAK: Büyükşehir Belediye Basın


YORUMLAR :::

 1. Belediye öğrencilere zarar vermesinde
  16 Ocak 2018 Salı Saat 21:31 CEVAPLA
  19.12.2017 tarihindeki kazanın suçlusu belediyenin şoforü 13 öğrenci yaralanmıştı her kurum kendi işini yapsın yeter artık
 2. Halit BARAJ
  16 Ocak 2018 Salı Saat 19:57 CEVAPLA
  Bizde gelin nereye başvurmamız gerek
 3. Şerif İLHAN
  16 Ocak 2018 Salı Saat 19:49 CEVAPLA
  Gençlik merkezine oğlanın 1 hafta gitti diğer hafta kolunda kız gördük bu gençlik merkezinde ne var.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Referansımız Hizmetlerimiz diyerek başvurusunu yaptı

AK Parti'de belediye başkanlıkları için aday a [...]

1 gün önce...

Şeyhmus Sümer, Başvurusunu sevenleri ile birlikte yaptı

Yaklaşan yerel seçimler öncesi adayların başv [...]

1 gün önce...

Yaman Ailesinin Mutlu Günü

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı [...]

1 gün önce...

Din-Bir-Sen'den CHP'li Vekile Tepki

Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şi [...]

1 gün önce...

CHP, Ahmet Türk ile gizli görüşmeyi doğruladı

CHP'den, 'Ahmet Türk' Açıklaması: Başkanımı [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yerel Seçimlere Giderken…

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Nasıl mı Okudum?

3
Fırat Ensari
4
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

7