Vali Yaman: Gençlere büyük sorumluluklar düşüyor

Vali Yaman: Gençlere büyük sorumluluklar düşüyor
18 Mayıs 2017 Perşembe Saat 18:21 1

Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili de olan Mardin Valisi Mustafa Yaman, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

19 Mayıs 1919, Ulusumuzun, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tüm yokluk ve yoksulluklara rağmen, makûs talihini yenmek ve bağımsız yaşama kararlığını tüm dünyaya haykırarak hayata geçirmek için çıktığı Kurtuluş Mücadelesinin ilk günü olduğunun altını çizen Vali Yaman, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi

"Büyük bir kahramanlık destanının yazıldığı, zor şartlarda verilen mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919, ülkemizin yeniden var olmasının en önemli dönüm noktalarından birisidir.

Büyük Önder Atatürk’ün Cumhuriyetimizin yaşaması ve gelişmesi için “ Cumhuriyeti biz kurduk, yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz “ diyerek Cumhuriyeti emanet ettiği ve 19 Mayıs’ı bir bayram olarak armağan ettiği gençlere, bu çerçevede büyük sorumluluklar ve görevler düşmektedir. Gençliğin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında yaşanan zorlukları her zaman göz önünde tutarak, bu sorumluluğu layıkıyla yerine getireceği şüphesizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, sonsuz minnet duyguları ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umudu gençlerimizin de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum." ifadelerini kullandı.


YORUMLAR :::

  1. Vali Mustafa Yaman ve eşi Gülseren Yaman'a verilen bazı ödüller üzerine eleştiri
    20 Mayıs 2017 Cumartesi Saat 12:57 CEVAPLA
    Hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Valimize de eşine. Eşi Gülseren Yaman'a ve kendisine şehrin malum "körler sağırlar birbirlerini ağırlar" ve "yağdan zarar gelmez" prensiplerine sahip olan malum zümrelerinin verdiği ödüllerle ilgili eleştiri hakkımı kullanmak istiyorum. Objektif kişilerin kriterler üzerinden verdikleri ödülleri tenzih ederek. Valinin eşine yılın annesi ödülü verilmiş. Kamunun ve kulun hakkını yiyen soruşturma geçiren personele ve ailesine önce vali ve eşi kol kanat gerer sonra soruşturulanlar ve aile fertleri ile ticari ortaklarının işlettiği STK ve dernekler vali ve eşine teşekkür plaketlerinden başlayıp nihayetinde yılın annesi ve babası ödülü verirse ve tüm bunlar halkın nazarında gün gibi ortadaysa vicdan, hukuk, adalet, halkın valisi olma iddiası bir algı yanılsamasından öteye gidemiyor. Vali de eşi de benim annem babam olmasın ama Mardin'in ve Türkiye'nin kanunlara bağlı bir vatandaşı olarak benim de adaletli valim ve valimin eşi olsun.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Veysi Şahin, Dur Durak bilmiyor

Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Veysi Şahin 2 [...]

1 gün önce...

Kapı Kapı Dolaşıp, 3 Dilde Oy İstiyor

Mardin’de seçim çalışmasını sürdüren ba [...]

10 saat önce...

AK Parti ve Erdoğan için köy köy dolaşıyor

22. Dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünm [...]

1 gün önce...

Saadet Partisi'nden AK Parti'ye Katılım

Saadet Partisi Mardin merkez Artuklu İlçe Kadın [...]

1 gün önce...

Mardinli Gençler Balkanları Tanıma Turunda

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Must [...]

1 gün önce...