Vatandaşlardan 'Doğalgaz' Tepkisi

Vatandaşlardan 'Doğalgaz' Tepkisi
09 Ekim 2018 Salı Saat 14:55 3

Artuklu'da bir grup vatandaş, doğal gaz borularının havaların serinlemesine rağmen halen döşenmediğini belirterek, söz konusu duruma tepki gösterdi.

Artuklu'da bir grup vatandaş, doğal gaz borularının halen döşenmemesi nedeniyle basın açıklaması yaptı. Doğal gaz firması önünde toplanan vatandaşlar adına açıklamayı okuyan

Rıdvan Sacu, 416 daireli sitenin yüzde 70'inin taşınmış durumda olduğunu kaydederek, firmanın doğal gaz çalışmalarını hızlandırmasını istedi. Firmanın kendilerine, 2018 yılının sonuna kadar doğal gaz hizmetini sunacağını sözünü verdiğini anlatan Sacu, "Bazı komşularımız, 'Doğal az bağlanacak mı' diye firmaya sorduğunda sorun yaşanmayacağı yönünde yanıt aldı. Ancak maalesef binamızın önüne borular çekilemedi. Sert bir kış bekliyor bizi. Bu talebimizi iletmek için geldik. Site sakinlerinin öğrencileri, yaşlıları ve yeni doğumlar var. 2023 hedefleri olan bir ülkeyiz ama Mardin Merkezde doğal gaz için toplanmış durumdayız. Biz firmayı da çok eleştirel konuşmak istemiyoruz. Kendince nedenleri vardır. El birliği ile gayet çözüm odaklı görüşelim bu sorunumuzu atlatalım istiyoruz. Muhatap buluyoruz yetkililer gerekli açıklamayı yapıyor. Hızlandırılmasını istiyoruz" dedi.

"Belirtilen bölgeye doğal gaz verilecek"

Firmanın Bölge Müdürü Abdurrahman Tuncer ise Mardin genelinde 27 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirterek, ihale şartnamesinde yer alan tüm bölgelerde vatandaşların mağdur olmaması için müteahhit firmanın ve doğal gaz firması çalışanlarının gece gündüz çalışarak doğal gaz bağlama çalışmalarının yapıldığını ifade etti. 2018 yılı sonuna kadar belirtilen bölgeye doğal gaz verileceğini anlatan Tuncer, vatandaşların mağdur olamaması ve kaliteli hizmet verebilmek adına bölge çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.
YORUMLAR :::

 1. Mehmet
  09 Ekim 2018 Salı Saat 19:55 CEVAPLA
  Çözün bu sorunu artık. Kış geldi. Perişanlık geldi. Nedir bu Hantallık ve vurdumduymazlık. Bu asırda bu aanlayışa pes doğrusu.
 2. Geologist
  09 Ekim 2018 Salı Saat 17:20 CEVAPLA
  Yaptığınız yerlerde araba ilerlemiyor. Kazıp bırakıyorsunuz yada o alanda kocaman bir tümsek oluşturup bir daha da uğramıyorsunuz. Nasıl Bi planlamanız daha doğrusu plansız Bi çalışmanız var anlamış değilim. Keşke başka şehirlerde bu işin nasıl yapıldığını görüp öyle yapsanız. Yazık bu millete, hizmeti eziyete dönüştürmenin kimseye Bi faydası yok.
 3. Ebu erva
  09 Ekim 2018 Salı Saat 16:37 CEVAPLA
  SAYIN ABDURRAHMAN bey madem gelecek neden çalışmalar hızlandırılmıyor..kasımın başı gibi soğuklar başlıyor..empati yapın empati..

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hakkını aramak için Mardin'den Ankara'ya yürüyor

Nüfus kayıtlarında 14 yıl ölü gözüken ve bu süre z [...]

15 saat önce...

Sun, Adaylık başvurusunda bulundu

DBP Mardin İl Eşbaşkanı Şeyhmus Sun, Artuklu Beled [...]

1 gün önce...

Mühimmat Ele Geçirildi

Dargeçit ilçesi kırsalında jandarma tarafından ger [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de elektrik kesintisi olacak

TEİAŞ tarafından yapılacak çalışmalar nedeniyle Cu [...]

20 saat önce...

Üniversite çalışanları ve akademisyenler Rektörlüğü Yalanladı

Önceki gün sitemizde yer alan ve Mardin Artuklu Ün [...]

12 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar