YGS İçin Davacı Oldu

YGS İçin Davacı Oldu
20 Kasım 2017 Pazartesi Saat 15:43 0

Kızıltepe ilçesinde yıllardır Üniversite seçme ve yerleştirme sınavı yapılmaması nedeniyle Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar sebep olanlar hakkında Kızıltepe Cumhuriyet Baş Savcılığına giderek davacı olduğuna dair dilekçe verdi.

Çev-Gön başkanı Çakar Kızıltepe Adalet sarayında Cumhuriyet savcılığına verdiği şikayet dilekçesinde şu taleplerde bulundu:
“Bu 10 yıldır bu İlçede sınavlar yapılmıyor İlçemiz Kızıltepe 300 bine yakın nüfusuyla Türkiye de 43 ilden büyük olmasına rağmen halen bu ilçede sınavlar yapılmıyor.

Bu ilçede kopya çekildi diye bu ilçe cezalandırıldı oysa Türkiye de çok il ve ilçelerde kopya çekilmesi oldu kim çekmişse kimler sebep olmuşsa sorgulandı hukuk gereğini yaptı bizim bu ilçede de kim çekmişse onlar cezalarını çeksinler tüm ilçe halkını cezalandırmak doğru olmadığını ama ne hikmetse bu İlçemiz öyle cezalandırıldı ki bu on yıldır bu ilçede sınavlar yapılmıyor.
İtirazımız var bu cezalandırmanın kaldırılmasını istiyoruz bunun akıbetini öğrenmek istiyoruz dava açmak istiyoruz Bu halk özellikle bu öğrencilerin başka il ve ilçelere gidip sınavlara katılması bir haksızlık oluyor bu mağduriyetinin giderilmesini talep ediyoruz.
Bizler defalarca önceki dönem milletvekillerine ve şu anki milletvekillerine durumu ilettik maalesef şu ana kadar bir sonuç alamadık.
İlçemizin bu öncelik taşıyan sorunun giderilmesi için Kızıltepe Milli Eğitim müdürlüğünde ve Milli eğitim Bakanlıktan verilen cezaya itirazımız var Ben Mardin Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar olarak davacıyım.
Gereğinin yapılmasını Arz ediyorum 20.Kasım.2017.”
Savcılığın ardından Kızıltepe Milli Eğitim Müdürlüğüne de ilçede sınavların neden yapılmadığına dair dilekçe veren Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına, ÖSYM Başkanlığına ve de Başbakanlık BİMER hattına da dilekçelerin birer nushasını yolladığını söyledi.
Çev-Gön Başkanı Çakar konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı, “ temennimiz ve isteğimiz bu şikayet ve açtığımız davada tüm halkımızdan destek bekliyoruz. Kamuoyu oluşturmak için Halkımız, sendikalarımız, STK'larımız, Federasyonlarımız, Muhtarlarımız, Çiftçilerimiz, Esnaflarımız, Odalarımız ve de özelikle yerel ve Ulusal basınımızdan yardım ve destek bekliyorum.”YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Andımıza Türk, Kürt ve Arap Eğitimcilerden tepki

Eğitim Bir-Sen Mardin Şubesinden bir araya gelen [...]

1 gün önce...

Öğrencilerden Cami avlusunda Sigara Eylemi

Mardin'de bir araya gelen bir grup öğrenci, sig [...]

1 gün önce...

AB'den Ahmet Türk'e Üst Düzey Ziyaret

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati [...]

1 gün önce...

911 projeye 16 milyar TL ödenek

İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı 4. dönem topl [...]

1 gün önce...

Derik'in ilk kadın muhtarı da görevden uzaklaştırıldı

Derik ilçesinin ilk kadın muhtarı Nebahat Durma [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Mckinsey Hapı…

2
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Hediye-i Rahmet: İlim

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

6
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Sahipsiz Memleket (3)  

7