YGS İçin Davacı Oldu

YGS İçin Davacı Oldu
20 Kasım 2017 Pazartesi Saat 16:43 0

Kızıltepe ilçesinde yıllardır Üniversite seçme ve yerleştirme sınavı yapılmaması nedeniyle Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar sebep olanlar hakkında Kızıltepe Cumhuriyet Baş Savcılığına giderek davacı olduğuna dair dilekçe verdi.

Çev-Gön başkanı Çakar Kızıltepe Adalet sarayında Cumhuriyet savcılığına verdiği şikayet dilekçesinde şu taleplerde bulundu:
“Bu 10 yıldır bu İlçede sınavlar yapılmıyor İlçemiz Kızıltepe 300 bine yakın nüfusuyla Türkiye de 43 ilden büyük olmasına rağmen halen bu ilçede sınavlar yapılmıyor.

Bu ilçede kopya çekildi diye bu ilçe cezalandırıldı oysa Türkiye de çok il ve ilçelerde kopya çekilmesi oldu kim çekmişse kimler sebep olmuşsa sorgulandı hukuk gereğini yaptı bizim bu ilçede de kim çekmişse onlar cezalarını çeksinler tüm ilçe halkını cezalandırmak doğru olmadığını ama ne hikmetse bu İlçemiz öyle cezalandırıldı ki bu on yıldır bu ilçede sınavlar yapılmıyor.
İtirazımız var bu cezalandırmanın kaldırılmasını istiyoruz bunun akıbetini öğrenmek istiyoruz dava açmak istiyoruz Bu halk özellikle bu öğrencilerin başka il ve ilçelere gidip sınavlara katılması bir haksızlık oluyor bu mağduriyetinin giderilmesini talep ediyoruz.
Bizler defalarca önceki dönem milletvekillerine ve şu anki milletvekillerine durumu ilettik maalesef şu ana kadar bir sonuç alamadık.
İlçemizin bu öncelik taşıyan sorunun giderilmesi için Kızıltepe Milli Eğitim müdürlüğünde ve Milli eğitim Bakanlıktan verilen cezaya itirazımız var Ben Mardin Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar olarak davacıyım.
Gereğinin yapılmasını Arz ediyorum 20.Kasım.2017.”
Savcılığın ardından Kızıltepe Milli Eğitim Müdürlüğüne de ilçede sınavların neden yapılmadığına dair dilekçe veren Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına, ÖSYM Başkanlığına ve de Başbakanlık BİMER hattına da dilekçelerin birer nushasını yolladığını söyledi.
Çev-Gön Başkanı Çakar konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı, “ temennimiz ve isteğimiz bu şikayet ve açtığımız davada tüm halkımızdan destek bekliyoruz. Kamuoyu oluşturmak için Halkımız, sendikalarımız, STK'larımız, Federasyonlarımız, Muhtarlarımız, Çiftçilerimiz, Esnaflarımız, Odalarımız ve de özelikle yerel ve Ulusal basınımızdan yardım ve destek bekliyorum.”
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

ABD’nin şer planına toplumun her kesiminden tepki yağıyor

Sömürgeci ABD’nin Kudüs kararına toplumun he [...]

1 gün önce...

Vali Yaman: Geleceğin şoförlerini yetiştiriyoruz

Mardin Büyükşehir Belediyesi, geleceğin şofö [...]

1 gün önce...

"Filistin devletinin başkenti Kudüs'tür"

İstanbul'daki Kudüs Zirvesi'nden tarihi bir ça [...]

1 gün önce...

İHH'dan, Somali'de "Şehit M.Fatih Safitürk Yetimhanesi"

İHH İnsani Yardım Derneği, Mardin'in Derik il [...]

1 gün önce...

AK Parti İl Başkanı ne zaman atanıyor

AK Parti Teşkilatlanmadan Genel Başkan Yardımc [...]

1 gün önce...