Yaman: 15 Temmuz Bilincini Gelecek Kuşaklara Aktaracağız

Yaman: 15 Temmuz Bilincini Gelecek Kuşaklara Aktaracağız
16 Aralık 2017 Cumartesi Saat 23:13 1

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman 15 Temmuz Destanı ve bilincini nesileden nesile aktarmak için etkinliklere devam edeceklerini dile getirdi.

Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Artuklu Belediyesi ortaklığında” 2. Kurtuluş Savaşı Milletimizin Yeniden Dirildiği Tarih 15 Temmuz” konulu panel düzenlendi. Panele Milat Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Adakoğlu, Genel Yayın Koordinatörü Serdar Arseven, Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Bayram Zilan, Gazeteci ve Yazarlar ile 15 Temmuz Gazisi Enes Babacan konuşmacı olarak katıldı.

Panalde Mardin Vali / Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın yanı sıra protokol üyeleri ve vatandaşlar da katılarak salonu doldurdu. 15 Temmuz’un öncesi ve sonrası ülke üzerinde oynanan oyunların anlatıldığı etkinlikte, Türkiye’nin güçlenerek büyüdüğüne de dikkat çekildi.

Millet geleceğine sahip çıktı

Panelin ardından bir açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “15 Temmuz Destanını unutmayacağız ve bur tür etkinliklere devam edeceğiz” dedi. Yaman, “Ülkemiz 15 Temmuz tarihinde kanlı darbe girişimini gördü. Tarihi boyunca asla boyunduruğu kabul etmeyen ülkemiz, iç ve dış mihrakların uşakları olanlara en güzel cevabı verdi. Milletimiz özgürlüğüne, demokrasisine ve liderine sahip çıktı. Hainler ise namlularını asker, polis ve sivil demeden halka çevirdi. Ama unuttukları bir şey vardı. Bu millet zalime asla boyun eğmeyecek ve geleceğine sahip çıkacaktı” ifadesini kullandı.

Hafızlarda diri tutacağız

15 Temmuz tarihini bu nedenle hafızalarda her zaman diri tutmak için çalıştıkların kaydeden Yaman, “Biz 15 Temmuz tarihini ve şehitlerini hiçbir zaman unutmayacağız. Yeni neslin ise bu bilinçle büyümesini sağlayacağız. Bu ülkenin evlatları bugün olduğu gibi bundan sonra da vatanına sahip çıkacak. Büyüyen ve güçlenen Türkiyemiz gençlerimizin bilinçle büyümesi neticesinde vatanlarını daha da iyi yerlere taşıyacaklar. Bugün de bu düşünceler ile anlamlı bir etkinliğe imza attık. 15 Temmuz’un öncesi ve sonrasını gazetecilerin bakış açısıyla dinledik. Bu vesileyle panele katılım sağlayan değerli konuşmacılarımıza teşekkür ederken, tüm şehitlerimizi minnetle yad ediyoruz” diye konuştu.

Panelin sonunda protokol üyeleri ve panelistler hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler.YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    17 Aralık 2017 Pazar Saat 18:37 CEVAPLA
    Önce Meclis şu 15 Temmuzu iyice bir araştırsaydı, öğrenseydik de ondan sonra 15 Temmuz bilincini gelecek kuşaklara aktarsaydık.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu Yapıldı

Kızıltepe ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası [...]

1 gün önce...

Başka illere sevklerin önüne geçmek için imza attılar

Mardin’in ilçelerinde yeni doğan ve ağızdan [...]

1 gün önce...

Ak Parti’de 5 İsim, Mülakata Çağrıldı

AK Parti Mardin Gençlik Kolları İl Başkanlı [...]

1 gün önce...

Eğitim-Bir-Sen'den Yrd. Doç.'lik açıklaması: Aceleye getirilmesin

Eğitim-Bir-Sen Mardin 2 No’lu Şube (Mardin Art [...]

1 gün önce...