Yaman, muhtarlarla bir araya geldi

Yaman, muhtarlarla bir araya geldi
31 Ocak 2018 Çarşamba Saat 16:50 0

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından bir otelin konferans salonunda düzenlenen “Muhtarlar Toplantısı”nda şehirde ki yaklaşık 700 muhtar ile bir araya geldi.

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, toplantıda yaptığı konuşmada, muhtarların devlet, hükümet ile vatandaşlar arasında en önemli köprülerden biri olduğunu ve vatandaş ile iletişimi sağlayan önemli kurumlardan olduğunu belirtti.
Yaman, “İnşallah sizlerin de el birliği ile ülkemizin ve Mardinimizin meselelerinin üstesinden geleceğiz. Hem ülkemiz hem Mardinimiz 2023 hedeflerine hızla ulaşacak.”

Mardin’in kaybedecek bir dakikasının bile olmadığını söyleyen Yaman, “Mardinimizin kaybedecek bir dakikası bile yoktur. Geçmiş zamanda kimi zaman hantallıktan, tembellikten, terörden ve iş bilmemezlikten dolayı çok zaman kaybetti ülkemiz ve Mardinimiz. Son 15 yılda ülkemiz artık her alanda ciddi bir değerlenme ve ciddi bir toparlanma, büyüme ve gelişme kaydetti. Şimdi bunu çok daha büyük reformlar ile hükümetimiz taçlandırıyor. Muhtarlıklarımızda bu sürecin içerisinde ve bu sürece katkı sunuyorlar. İnşallah sizlerin de el birliği ile ülkemizin ve Mardinimizin meselelerinin üstesinden geleceğiz. Hem ülkemiz hem Mardinimiz 2023 hedeflerine hızla ulaşacak.” dedi.

Türkiye’nin gönül coğrafyasında yüz milyonlarca mazlumun, mağdurun umudu olduğunu kaydeden Yaman, Zeytin Dalı Harekatı ilgili şunları ifade etti: “Ülkemizin güneyinde Fırat Kalkanı Harekatı ile başlayan ve yakın zaman da Zeytin Dalı Operasyonu ile devam ettirilen mücadelenin en büyük amacı gündemimizi tehdit eden tüm terör unsurlarını ortadan kaldırmaktır. Bizim ülke ve millet olarak hiç kimsenin toprağında gözümü yoktur. Ama şu bilinmelidir ki Anadolu insanı, Mardinliler ve Türkiye’nin her yerinden insanımız, bizi tehdit edenleri de hiçbir şekilde af etmeyiz. Bu vesile ile kahraman ordumuza dua ediyoruz ve zaferlerini dualarımız da istiyor ve bekliyoruz.”

Hiçbir siyasi ayırım yapmadan hizmet ediyoruz

Bir yılı aşkın süredir Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak görevlendirildiğini hatırlatan Yaman, “Mardin’i her kesin görmek istediği bir şehir olmasını arzu ediyoruz. Katılımcı, şeffaf bir yönetim anlayışıyla, adaletten hiç ödünç vermeden, kaynaklarımızı hiçbir siyasi görüşe bakmadan planlı, programlı, etkili ve verimli kullanıyoruz. Sizin için çalışıyoruz diyoruz. Başta muhtarlarımız olmak üzere vatandaşlarımızın memnuniyetini önemsiyoruz.” diye konuştu.

“Bu şehrin hizmetkarıyız”

Bu şehrin hizmetkarı olduğunu vurgulayan Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mardinli hemşerilerimizin daha huzurlu, güvenli, temiz, modern ve konforlu yaşamaları için çalışıyoruz. Çünkü burası farklı dinlerin ve farklı dillerin medeniyet kurduğu şehir. Bu şehir daha yaşanılabilir olmalı ve birlikte yaşanmalı. Bu görevi yaparken de her zaman için, “Bu şehrin hizmetkarıyız” diyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte 2018 çalışma programını hazırladık. Gördüğünüz gibi de yeni yılda çalışmalarımız hızlı şekilde devam etmekte. Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin bu çalışmalara büyük destekleri var.”

Derik, Kızıltepe, Midyat, Artuklu ve Nusaybin Muhtar Dernek Başkanları, yapılan hizmetlerden dolayı Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Yaman’a teşekkür ettiler.

Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran, Mardin'de kırsal mahallelere yapılan taziye evlerinin projesine muhtar odası planının da dahil edilmesini talep etti.

Toplantının ardından ilçe muhtarları Başkan V. Yaman ile aile fotoğrafı çektirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından kendilerine çeşitli hediyeler dağıtıldı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Demirkaya HDP'den Kızıltepe'ye aday oldu

HDP Kızıltepe ilçe eski yöneticilerinden ve Parti [...]

1 gün önce...

Soylu'dan İddialı Çıkış: İstifa Etmeyen Namerttir

TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının ve bağlı kurulu [...]

1 gün önce...

“Asfaltsız yol, yolu olmayan köy ve mahalle bırakmayacağız”

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir [...]

8 saat önce...

“Mezopotamya’dan dünyayı yeniden yorumluyoruz projesi”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinin yü [...]

1 gün önce...

Tellere takılan güvecini itfaiye kurtardı

Cezaevi tellerine takılan güvercin, itfaiye ekiple [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mehmet Bedi Demir
Mehmet Bedi Demir

Bir Kalembazdan Bisturi!

2
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Hilbijartina Şaredarîyan.

3
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Gerçek Bir Mardinli…

6
Murat Süleyman Erdem
Murat Süleyman Erdem

Siirt'te Hamsi Festivali

7