Yangın Aile Dramını Ortaya Çıkardı

Yangın Aile Dramını Ortaya Çıkardı
11 Eylül 2011 Pazar Saat 12:59 0

Eşyaların kullanılmaz hale geldiği yangın sonrası, bir aile dramı ortaya çıktı.

Nusaybin İlçesi'nde dün meydana gelen ve bir ev ile içindeki eşyaların kullanılmaz hale geldiği yangın sonrası, bir aile dramı ortaya çıktı. Kendisi bel fıtığı olduğu için çalışamayan Abdullah Şermet'in yaşlı annesi, zihinsel özürlü eşi ve 5 çocuğu ile yanan evde yaşadığı ortaya çıktı.

Nusaybin Devrim Mahallesi Kaya Sokak'taki 10 nolu evde dün akşam saatlerinde çıkan yangında, Abdullah Şermet, annesi eşi ve çocuklarıyla kaldığı evle birlikte içindeki malzemeler de kullanılmaz hale geldi.

Yangın sonrası 38 yaşındaki Abdullah Şermet, 70 yaşındaki annesi Sare Şermet, 36 yaşındaki eşi Gülbahar ve yaşları 2 ila 10 arasında değişen 5 çocuğuyla birlikte geceyi komşuların evlerinde geçirdi.

Yangın sonrası Şermet ailesinin dram yaşadığı ortaya çıktı. Aile reisi Abdullah Şermet'in bel fıtığı olduğu ve bu yüzden çalışmadığı öğrenilirken, komşuların ve kaymakamlığın verdiği yardımlarla ailesini geçindirdiği öğrenildi.

Kaymakamlığın son olarak yardım amaçlı verdiği 350 TL'nin de yangında yandığını belirten 70 yaşındaki Sare Şermet, Türkçe bilmediği için Kürtçe yaptığı konuşmada, "Eşyalarımızın tümü yandı. Kalanlar da kullanılmaz hale geldi. Oğlum ve zihinsel özürlü olan gelinim ile 5 çocukla ortada kaldık. Geceyi komşularımızda geçirdik. Komşularımız bu gün de bize yardıma geldiler. Kalan ve kullanabileceğimiz eşyaları ayırmaya çalışıyoruz" dedi.

Zihinsel özürlü gelin Gülbahar Şermet de kayınvalidesi gibi Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşarak, kayınvalidesi ve özürlü çocuklarıyla birlikte 2 gözlü evde kaldıklarını bu evin de yangınla birlikte kullanılamaz hale geldiğini anlattı.

Şermet ailesinin komşusu Gülsüm Karanal da Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşarak, "Aile reisi Abdullah zaten bel fıtığı olduğu için çalışamıyordu. Komşuların ve kaymakamlığın verdiği yardımlarla geçiniyorlardı. Dün akşam çıkan yangınla hem evleri hem de tüm eşyaları yandı kullanılamaz hale geldi. Kaymakamlığın yardım için verdiği 350 TL. para da yangında yandı. Şimdi onlara yardım ediyorum. Kullanabilecekleri eşyaları temizlemeye çalışıyoruz. Bu aileye devlet yardım etmesi lazım" diye konuştu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“Asfaltsız yol, yolu olmayan köy ve mahalle bırakmayacağız”

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir [...]

1 gün önce...

Mardin’de trafik artık dronle denetleniyor

MARDİN’de güvenlik operasyonları dahil bir çok ala [...]

7 saat önce...

Mardin Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını yıllıkta topladı

Mardin Büyükşehir Belediyesinin iki yıldır şehir g [...]

3 saat önce...

Yaman, “Şehitlerimiz ve aileleri için çalışmalarımız sürüyor”

Büyükşehir Belediyesi Altınoluk Şehitliğini Güzell [...]

1 gün önce...

Mardin, 2018'de 3 milyon turisti ağırladı

Mardin'de, huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mehmet Bedi Demir
Mehmet Bedi Demir

Bir Kalembazdan Bisturi!

2
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Hilbijartina Şaredarîyan.

3
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Gerçek Bir Mardinli…

6
Murat Süleyman Erdem
Murat Süleyman Erdem

Siirt'te Hamsi Festivali

7