Yeni bakanlar kim olacak? İşte kabinede banko denilen isimler

Yeni bakanlar kim olacak? İşte kabinede banko denilen isimler
05 Temmuz 2018 Perşembe Saat 13:43 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni kabinedeki yeni bakanların listesini pazartesi açıklayacak. Ankara'dan gelen son kuliste ise 'banko' kabinede olacak denen isimler var. İşte CNN Türk sunucusu Hakan Çelik'in verdiği isimler:

9 Temmuz Pazartesi günü açıklanacak olan yeni kabinede sürpriz isimler bekleniyor. Bu kabineye dışardan işadamı ve CEO'lar ile büroklarda da dahil olabilir. Peki yeni kabinede kendine yer bulacak yeni bakanlar kimler olacak? İşte bu konuda dikkat çeken kulis CNN Türk'te Parametre'yi sunan eski Ankara temsilcisi Hakan Çelik'ten geldi.

AK Parti kulislerine yakın biri olarak görülen Hakan Çelik yeni kabineden isimler saydı. İşte Çelik'in aktardıkları:

Başkan yardımcısı kim olacak? -'Son Başbakan Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanı seçilme ihtimali yüksek. Bu durumda örneğin Bekir Bozdağ Cumhurbaşkanlığı yardımcısı ya da AK Parti TBMM Grup Başkanı olabilir.

Yeni kabinedeki eski bakanlar

Dış politikanın çok sıkıntılı gündeminde önemli rol alan ve ciddi bir mücadelenin içinde birçok dosyaya hakim olan Mevlüt Çavuşoğlu bu dönem de bakan olarak görevlendirilebilir. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak döneminde çok hayati atılımlar gerçekleştirildi. Albayrak bu konularda ciddi, bilgi ve deneyim sahibi olması nedeniyle bakanlar arasında yer alabilir. OHAL’ın kaldırılmasından sonra da güvenlik konusunun birinci öncelik olacağı düşünülecek olursa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu da aynı görevde görebiliriz. Milletvekili adayı olmayan bakanlardan Ömer Çelik, Faruk Özlü ve Naci Ağbal da bakanlar arasında yer alabilir.

Yeni bakan isimleri

Cumhurbaşkanlığı ekibinden bu dönemde adı bakanlık için geçenler var. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Mustafa Varank’ı yine etkili bir görevde görebiliriz. İbrahim Kalın uluslararası ilişkileri yakından izleyen, bilgi birikimi ve deneyimiyle Erdoğan’ın dikkate aldığı bir profil. Kalın Cumhurbaşkanı’nın dünya liderleriyle yaptığı görüşmelerde de bulundu. Varank da Erdoğan’ın temas ve seyahatlerinin büyük bölümünde yer alan, çok etkili bir danışman.

Bürokrat bakanlar kim olacak?

Erdoğan alanlarında başarılı isimler ve uzmanlara da şans vermek istiyor. Başbakanlık Müsteşarlığı görevinde birçok önemli projeyi hayata geçiren Fuat Oktay ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nda (SSM) stratejik alanlarda hızlı sonuçlar elde edilmesini sağlayan Müsteşar Prof. Dr. İsmail Demir’i bu dönem kabinede görebiliriz. TAI Genel Müdürü olan Doç. Dr. Temel Kotil’in adı da konuşuluyor. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin konularına hakimiyeti nedeniyle bu kez bakan koltuğuna oturabilir.

İşadamı CEO Bakanlar

İşdünyasından, DEİK Başkanı Nail Olpak ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanlığı yapan Mehmet Büyükekşi’nin adı sıkça geçiyor.YORUMLAR :::

  1. ARBELLA MAKARNA-MAHMUT ARSLAN VE ŞİRKETİ
    06 Temmuz 2018 Cuma Saat 00:12 CEVAPLA
    Ulusal basın ve sosyal medya dünden beri Mardinli zengin işadamı Arbel Şirketinin sahibi Mahmut Arslan ve kardeşleri hakkında FETÖ-PKK sorışturması kapsamında gözaltı kararı çıkartıldığını ama bulunamadıkları haberiyle yıkılıyor. Kişiler Mardinli olunca haberin gerçekliğini ve detaylarını merak ediyoruz. Nedense bizim yerel basında hiç yer almamış.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

'Gençlerimize bilinçli birey olmaları için rehberlik ediyoruz'

Kızıltepe’de öğrencilere yönelik çeşitli hizmetler [...]

1 gün önce...

Bayram öncesi kim ne kadar alacak! İşte detaylar

Taşeron şirketlerden kadroya geçen işçilere tediye [...]

1 gün önce...

Mardin'de 'Yenidoğan Canlandırma Programı' eğitimi başladı

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri [...]

1 gün önce...

Emeklilik için eksik primleri olanlar dikkat! işte tamamlamanın 5 yolu

Emeklilik hayali kurup eksik primlerden dolayı eme [...]

1 gün önce...

Anne babalar dikkat! Çocuklarınızı gazlı içeceklerden uzak tutun

Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikala [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN