Yeşilli'de Her Çocuk Başarır

Yeşilli'de Her Çocuk Başarır
11 Mayıs 2011 Çarşamba Saat 17:33 0

Eğitimse fırsat eğitliğini sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Her Çocuk Başarır projesi Yeşilli ilçesinde uygulanmaya başlandı.

            Eğitimse fırsat eğitliğini sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Her Çocuk Başarır projesi Yeşilli ilçesinde uygulanmaya başlandı.        

            Akranlarından geride kalmış, yaftalanmış, eğitim sürecinde sorun yaşayan veya yeterli derecede başarılı olamayan çocukların özgüvenlerini arttırmak ve başaracaklarına olan inançlarını yeniden yeşertmek için Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığımız tarafından hazırlanan ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun katılımıyla başlatılan Her Çocuk Başarır Projesi Yeşilli ilçesinde uygulamaya konuldu.

            İlk aşamada pilot yerler olarak seçilen 27 ile bağlı 46 ilçede toplam 146 okulda hayata geçirilen proje başarılı olması durumunda önümüzdeki dönemde ülke genelinde uygulanacak.

            Projeyle öğrenciler birebir öğreniyor

            Proje kapsamında, İlköğretim ve ortaöğretim çağındaki öğrencilerin yeterliliklerinin belirlenmesi, belirlenen yeterliliklere ulaşamayan çocuklara yönelik bireysel önlemlerin alınması ve birebir destekleme programlarıyla her çocuğun belirlenen yeterlilikler düzeyinde eğitim hakkından eşit bir şekilde yararlanmasının sağlanması hedefleniyor.

         Projenin uygulanması sırasında öğrencilerin başarısızlığına etki eden faktörler çok yönlü çalışmalarla tespit edilecek ve başarının artırılmasına yönelik birebir destekleme programları uygulanacak.

            Yaşar: Proje yetersiz öğrenciler için ikinci bir şans oldu

            Her Çocuk Başarır Projesinin Milli Eğitim Bakanlığımızın önemli projelerinden biri olduğunu belirten Yeşilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Yaşar, öğrencilerin eksik öğrenmelerini tamamlayarak başarılı olacaklarına dair inancı yeniden kazanacaklarını ve akranlarıyla eşit koşullarda eğitimlerini sürdüreceklerini söyleyerek her çocuğun öğretim hayatından kopmaması ve başarması için ikinci bir şans bulacağını sözlerine ekledi.

            Bir lise ve bir ilköğretim okulunda olmak üzere iki okulda beş ayrı branşta projenin yürütüldüğünü anlatan Yaşar, projenin öğrencilere önemli katkılar  sağlayacağını ve eğitim kalitesini yükselteceğini ifade etti.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

ABD Adana Konsolosluğundan, belediyeye ziyaret

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Adana Konsolosu [...]

1 gün önce...

Kilo Vermek İçin Başladı Türkiye Şampiyonu Oldu

Fazla kilolarından kurtulmak için judoya başlayan [...]

1 gün önce...

Mardin'de 700 Öğrenciye İftar

Mardin İl Müftülüğünce 700 öğrenciye yönelik iftar [...]

1 gün önce...

19 Mayıs Atletizm koşusu düzenlendi

19 Mayıs Atatürk'ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı [...]

22 saat önce...

Kızılay Nusaybin Şubesi evi yanan aileye sahip çıktı.

Kızılay Şubesi tarafından yapılan açıklamada, 8 Ni [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN