Yeşilli'de Saadet'e İttifak Suçlaması

Yeşilli'de Saadet'e İttifak Suçlaması
12 Mart 2019 Salı Saat 17:31 4

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katıldığı seçim mitinginde bir konuşma yapan Yeşilli Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Hayrettin Demir, Yeşili ilçesinde HDP’nin aday çıkarmayarak Saadet Partisi ile ittifak yaptığını ileri sürdü.

Yaptığı konuşmada AK partinin kalesi konumunda olan Yeşilli ilçesinde bütün muhaliflerin kendisine karşı birleştiğini anlatan Demir, “Bu seçimde ülkemin, bölgemin ve ilçemin istikbal ve İstiklali söz konusu. Bu seçim gerçekten de bir beka meselesidir. Bugün bu ülkede Recep Tayyip Erdoğan'a karşı için nasıl kirli ittifakların kurulduğu hepimizin malumudur. Bugün sen ben kavgası değil. Bugün yaşanan ülkenin İstikbal kavgasıdır. Bu seçim onu bunu belirleyecek. Sandıkta onu oylayacağız. Evlere gidiyorlar bazı vatandaşlara şunu söylüyorlar belediyeyi aldığımızda senin çocuğunu işçi mi yapalım memur mu yapalım? Ne yapalım? Sizin kiminle ittifak kurduğunuzu bu ev sahibi bilmiyor mu? Saadet Partisi'nin kimin kucağına oturduğunu, Saadet Partisi'nin HDP ile ittifak olduğunu bu halk bilmiyor mu? Siz istediğiniz kadar burada bunu gizleyin. Ama bu halk kimin nerede olduğunu çok iyi biliyor.”diyerek tepki gösterdi.

Yeşilli ilçesine 4 yıl içerisinde yaptığı hizmetler hakkında bilgiler veren Demir, HDP'li Büyükşehir Belediyesinin Yeşilli ilçesine hizmet gelmemesi için yaptığı uygulamaları da bir bir anlattı.

Mitingde daha sonra AK Parti Büyükşehir Adayı Mehmet Vejdi Kahraman ve İl Başkanı Faruk Kılıç da birer konuşma yaptı. Konuşmalardan sonra Bakan Kasapoğlu, milletvekilleri ve adaylar platforma çıkarak halklı selamladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, buradaki konuşmasının ardından Midyat ilçesine geçmek için buradan ayrıldı.


YORUMLAR :::

  1. Servet
    15 Mart 2019 Cuma Saat 12:53 CEVAPLA
    Ittifak yasal, meşru ve serbest değil mi?
  2. Ğursi
    13 Mart 2019 Çarşamba Saat 11:58 CEVAPLA
    Gizli oy açık sayım yapılmaktadır. Hayrettin başkan kimin hangi partiye vereceğini nereden biliyor! Yeşilli'de kazanma şansı olmayan HDP aday çıkartmamışsa Saadeti mi destekliyor yani! Ben, Ak Partiyi destekledikleri kanaatindeyim.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Özeleştiri! "Beka ve Kürdistan lafı kaybettirdi"

31 Mart seçimlerini ve İstanbul'da alınan sonucu y [...]

1 gün önce...

Dicle EPSAŞ'dan; MARSU'daki kesinti Açıklaması

Dicle EPSAŞ (Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş.), [...]

1 gün önce...

MARSU'yun Suya Zam Teklifi Red edildi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Mardin Su ve Kanaliza [...]

1 gün önce...

Mardin üç gündür susuz! İddialar Havada Uçuşuyor! Olan Vatandaşa Oluyor!

Mardin'de, Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi A.Ş (DED [...]

1 gün önce...

Artuklu’dan SU Sorununa Çözüm Açıklaması

Artuklu Belediyesi, DEDAŞ’ın MARSU’nun elektriği k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN