Yorgana sarılarak kaçırılan kızın ailesi Cumhurbaşkanından Yardım İstedi

Yorgana sarılarak kaçırılan kızın ailesi Cumhurbaşkanından Yardım İstedi
20 Mart 2018 Salı Saat 18:48 1

Yeşilli'de 16 yaşındaki genç kızın uyuduğu sırada yorgana sarılarak, kaçırıldığı iddia edildi. Baba Metin M., 10 gündür yolunu gözlediği kızlarının hayatından endişe ettiklerini belirterek, bulunmasını istedi.

Yeşilli'de 16 yaşındaki genç kızın uyuduğu sırada yorgana sarılarak, kaçırıldığı iddia edildi. Baba Metin M. 10 gündür yolunu gözlediği kızlarının hayatından endişe ettiklerini belirterek, bulunmasını isterken Acılı anne Mülkiye Koçu ise kızı için gözyaşı döküyor. Acılı baba Metin M., apartman ve daire kapısının levye ile zorlanarak açıldığını ve kızı D. nın yorgana sarılarak götürüldüğünü söyledi. Baba M., yetkililerden kızının zorla evlendirilerek genç gelin yapılmak istendiği için kaçırıldığını ve en kısa sürede bulunmasını istedi.

Olay, Yeşilli ilçesinde 10 gün önce meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 16 yaşındaki Dilan M., evde uyuduğu sırada, henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kaçırıldı. Kızlarının, akrabaları tarafından kapısı kırılarak girilen evde yorgana sarılarak kaçırıldığını ileri süren aile, durumu Emniyet Müdürlüğüne bildirdi. Polis, kız çocuğunun bulunması için çok yönlü çalışma başlattı.

KIZ 10 GÜNDÜR KAYIP

Baba Metin M., kızının kaçırıldığı gün eşinin rahatsızlığı nedeniyle hastaneye gittiklerini belirterek, "08.00’de evden çıktık. 11.00’de işimiz bitti ve döndük. Kapıyı bir çaldım ancak açan olmadı. İkinci kapıyı kırıp eve girmişler. Baktım kızım yerinde yok. Kızının kaçırıldığı gün eşinin rahatsızlığı nedeniyle hastaneye gittiklerini belirten Baba Metin M., saat 11.00’de eve geri döndüklerinde kızının evde olmadığını fark ettiğini söyledi. “Kızımın evde olmadığını fark edince hemen emniyete gittim. Amcamın oğlu, ‘senin kızın kaçırılmış’ dedi. Kimdir dedim, ‘İbrahim S. adında bir kişi kaçırmış’ Nasıl kaçırılmış diye bakınca, evin her iki kapısının da kırıldığını gördük. Kızım evde uyuyormuş, her iki kapıyı kırarak içeri girmişler ve kızımın yorgana sarıp ve götürmüş. Olayın üzerinden 10 gün geçti. Polis hala araştırma yapıyor. Benim Cumhurbaşkanım, Başbakanım ve bakanımızdan istirhamım, kızımın bir an önce bulunmasıdır. Kızım 10 gündür kayıptır. Daha önce ne telefon açmışlar, ne de istemişler. Kızımın telefonu bile yok. Zaten küçüktür kızım. Kızım 16 yaşındadır, ufaktır. Kızımı kaçıran iki evlidir, birinin resmi nikâhı var. Yaşı ufaktır, çocuk gelin olmasını ne kendisi ne de biz istiyoruz. Kaçırdıkları aracın plakası belli, kaçıranlar belli. Ama hala bulunamadı. Kızımın bir an önce bulunmasını istiyorum.” dedi.

Kızının daha çocuk yaşta olduğunu belirten Anne Mülkiye M. ise kaçıranların akrabaları olduğunu ama hiç tanımadıklarını belirterek, "Kızımı kaçıran 30 yaşında var, iki kere evlenip boşanmış bir adam. Kızımla hiç irtibatları yoktu. Kızım çıplak gitti, ne terlik, ne yazma vardı. Yorganla birlikte götürdüler. Haberi olsa böyle mi gider. Ablamla bile konuşmuyorum. Kızımı bu yaşında gelin yapın istemiyorum. Herkes küçük yaşta gelinlere karşıyız diyor ben de kızımı kurtarmalarını istiyorum" diye konuştu.
Bu arada D.M'yi kaçıran kişinin geçen sene yine aynı ilçede 18 yaşındaki H.S. adındaki kızı kaçıran 55 yaşındaki Arif S.'ın amcaoğlu olduğu ileri sürüldü.


YORUMLAR :::

  1. mehmet
    21 Mart 2018 Çarşamba Saat 00:23 CEVAPLA
    kız kaçırma olaylarında idam getirilmesini istiyoruz kim kaçırdıysa o kişi idam edilsin.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

5 saat önce...

Yağmur Mardinli çiftçilere bereket getirdi

Uzun bir kuraklık döneminin ardından bu yıl bol ya [...]

1 gün önce...

Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız

AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan adayı Şükrü Cev [...]

1 gün önce...

Kamışlı'daki Kutlamanın Mermileri Nusaybin'e Düştü

Nusaybin ilçesi karşısında bulunan Haseke'ye bağlı [...]

1 gün önce...

WhatsApp'a Yalan Haberlerin Yayılmasını Engellemek İçin İki Önemli Özellik Geldi

WhatsApp, yalan haberlerin ışık hızıyla yayılmasın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN