Zabıta ekipleri denetimlerini sürdürüyor

Zabıta ekipleri denetimlerini sürdürüyor
03 Şubat 2018 Cumartesi Saat 13:16 0

Kızıltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler vatandaşların sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Zabıta ekipleri son 10 günde 300 genel denetim yaparak vatandaşlarımızın sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için çalışmalarına devam ediyor. Fırın ve marketler denetlenerek vatandaşların sağlığını tehdit eden unsurlar ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Zabıta ekipleri fırınlarda gerçekleştirdikleri denetimlerde çalışanların temizliği, imalathane ve satış yerlerinin temiz olup olmadığı, ekmeğin gramajı ile üretilen ürünlerin sağlığa uyumluluk koşullarına bakıldı. Zabıta ekipleri, kontroller esnasında eksiklik tespit edilen işletmelerin sahiplerine var olan bu eksikliklerini gidermeleri konusunda uyarılarda bulundu. Zabıta ekipleri 22 fırında yaptığı denetimlerde kurallara uymayan 5 fırın işletmecisine, cezai işlem uygulandı.

Market denetimlerinde ürünlerin etiket kontrolleri yapılarak tarihi geçmiş ürünlere el konuldu. Aynı zamanda ruhsat ve mekan temizliği gibi konuları inceleyen ekipler, titiz bir çalışma yaptı. 10 günde 30 market denetlenerek 5 markete cezai işlem uygulandı. Vatandaşların sağlığı daha önemlidir diyen zabıta ekipleri çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceklerini belirtti.

Fırın ve market denetimlerinin yanı sıra zabıta ekipleri cadde ve sokaklarda vatandaşın kullanım alanı olan kaldırımları sergi alanı gibi kullanmamaları konusunda esnafları uyardı.

Ekipleri, işgaller nedeniyle kaldırımlarda ve trafikte meydana gelen aksaklıkların ortadan kaldırılması için esnafları sorumlu davranmaya davet etti. Vatandaşlardan gelen 23 şikayet değerlendirilerek 36 iş yerine ruhsat denetim kontrolü yapılmıştır.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversite çalışanları ve akademisyenler Rektörlüğü Yalanladı

Önceki gün sitemizde yer alan ve Mardin Artuklu Ün [...]

1 gün önce...

İşte AK Parti'de Artuklu Belediye Başkan Adayı

İşte AK Parti'de Artuklu Belediye Başkan Adayı [...]

1 gün önce...

İşte AK Parti'de Midyat Belediye Başkan Adayı

İşte AK Parti'de Midyat Belediye Başkan Adayı

1 gün önce...

Soylu'dan İddialı Çıkış: İstifa Etmeyen Namerttir

TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının ve bağlı kurulu [...]

4 saat önce...

Yatırımcılar, Hazinenin Yarın Yapacağı Altın ve Döviz Tahvili İhracına Odaklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 17-21 Aralık tarihleri [...]

22 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar