'Zeytin Dalı Harekatı’na konvoylu destek

'Zeytin Dalı Harekatı’na konvoylu destek
04 Mart 2018 Pazar Saat 20:21 0

Mardin'de bir grup vatandaş, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek için araçlarına Türk bayrakları ile şehitlerin fotoğraflarını asarak, konvoy halinde şehir turu attı.

Artuklu ilçesinde Vali Ozan Caddesi üzerinde araçlarıyla bir araya gelen Mardin_cadde_clup üyeleri 'Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerlerin fotoğraflarını araçlarına astı. Türk bayraklarıyla süslü araçları ile konvoy oluşturan grup üyeleri, şehir turu attı.
Konvoyun geçtiği güzergahtaki Mardinliler ise otomobilleriyle korna çalarak, grupa destek verdi. Bazı kişilerin 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganı attığı duyuldu.
Grup adına açıklama yapan Mehmet Işıkhan 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere destek için bir araya geldiklerini belirterek, "Afrin'de şehit olan kahraman askerlerimizi anmak için toplandık. Şehitleri anmak ve onların burada bizimle olduğunu hissettirmek için toplandık. Mehmetçiklerimiz bizim için canlarını hiçe sayıp, terör örgütlerine karşı korkusuzca mücadele ediyor. Bizler, dualarımızla her an onların yanındayız. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Şehitler ölmez, vatan bölünmez" diye konuştu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Apartmanın kapısını çaldılar

Kızıltepe'de kimliği belirsiz kişi ya da kişi [...]

1 gün önce...

Mavidemir, Nevruz Günü'nü Kutladı

AK Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanı [...]

1 gün önce...

DİKA'da yeni uzmanlar işbaşı yaptı

Dicle Kalkınma Ajansı’nın (DİKA) 2017 Yılı [...]

1 gün önce...

MESOB Başkanı Tunç, Midyat'taki esnafları ziyaret etti

Mardin Esnaf Odaları Birliği Başkanı İsa Tun [...]

1 gün önce...

Geçici Din Görevlileri Mağdur Edilmesin!

Diyanet işleri Başkanlığınca, 4995 "Geçici C [...]

1 gün önce...