'Zeytin Dalı Harekatı’na konvoylu destek

'Zeytin Dalı Harekatı’na konvoylu destek
04 Mart 2018 Pazar Saat 20:21 0

Mardin'de bir grup vatandaş, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek için araçlarına Türk bayrakları ile şehitlerin fotoğraflarını asarak, konvoy halinde şehir turu attı.

Artuklu ilçesinde Vali Ozan Caddesi üzerinde araçlarıyla bir araya gelen Mardin_cadde_clup üyeleri 'Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerlerin fotoğraflarını araçlarına astı. Türk bayraklarıyla süslü araçları ile konvoy oluşturan grup üyeleri, şehir turu attı.
Konvoyun geçtiği güzergahtaki Mardinliler ise otomobilleriyle korna çalarak, grupa destek verdi. Bazı kişilerin 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganı attığı duyuldu.
Grup adına açıklama yapan Mehmet Işıkhan 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere destek için bir araya geldiklerini belirterek, "Afrin'de şehit olan kahraman askerlerimizi anmak için toplandık. Şehitleri anmak ve onların burada bizimle olduğunu hissettirmek için toplandık. Mehmetçiklerimiz bizim için canlarını hiçe sayıp, terör örgütlerine karşı korkusuzca mücadele ediyor. Bizler, dualarımızla her an onların yanındayız. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Şehitler ölmez, vatan bölünmez" diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Derikli Hakim ve Savcı Kardeşler Aynı Gün Dünya Evine Girdi

Derik ilçesi nüfusuna kayıtlı Hakim Mahammed [...]

1 gün önce...

Maganda kurşunuyla hayatını kaybetti

Kızıltepe ilçesinde maganda kurşununun isabet [...]

1 gün önce...

Kadın girişimci yetim ve öksüzlere de el uzatacak

Midyat’ta bayan kuaförü, cilt bakımı ve güz [...]

1 gün önce...

Engellilerin sertifika heyecanı

Midyat Engelliler Derneği ve İŞKUR(Türkiye İ [...]

1 gün önce...

Mardin Polisi, 6 Yıl Önce İşlenen Cinayeti Aydınlattı

Artuklu ilçesinde 6 yıl önce silahla öldürül [...]

1 gün önce...