bitirdik HABERLERİ :::

Pazarlarda Ramazan bereketi

GÜNCELPazarlarda Ramazan bereketi

Mardin'de yaklaşan ramazan ayı dolayısıyla tarihi çarşılarda yoğunluk oluştu.

19 Mayıs 2017 Cuma Saat 18:30

GÜNCEL"Kürtlere Asimilasyonu ve inkârı bitirdik"

Mardin’de düzenlenen “Sivil Toplum ve Din” konulu programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Kürt kimliğinin üzerindeki baskıları hatırlatarak asimilasyon ve inkâr politikalarını sonlandırdıkların belirtti.

19 Mayıs 2017 Cuma Saat 12:04
Davutoğlu: Mardin bana Kudüs’ü hatırlatıyor

GÜNCELDavutoğlu: Mardin bana Kudüs’ü hatırlatıyor

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Mardin’de düzenlenen ‘Ufuk Turu Toplantısı’nda konuştu. Davutoğlu, “Hiç kimse bir daha bu şehirde çukur kazamayacak” dedi.

18 Mayıs 2017 Perşembe Saat 17:33
İşte Türkiye'nin

GÜNCELİşte Türkiye'nin "En İyisi" seçilen O yazı...

Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Gazetemizin yazı işleri müdürü ve aynı zamanda Köşe Yazarımız olan Gazeteci Kadir Üründü’nün 12 Şubat 2016 tarihinde kaleme aldığı “Çarıklı Profesöre Veda” başlıklı yazısı Başbakanlık Basın enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmada seçici jüri tarafından yılın en iyi köşe yazısı seçildi.

31 Mart 2017 Cuma Saat 19:50
Soylu’dan Mardin Çıkarması

POLİTİKASoylu’dan Mardin Çıkarması

Çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere eşi Hamdiye Soylu ile Mardin'e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu bir günde 4 ayrı ilçeyi ziyaret ederek birçok programa katıldı. Kızıltepe’de STK temsilcileri, muhtarlar ve kanaat önderleri ile bir araya gelen İçişleri Bakanı Soylu, buradan Nusaybin ilçesine geçerek burada İlçe emniyet müdürlüğü ve jandarma komutanlığını ziyaret etti. İlçede esnaf ziyaretine de çı-kan Bakan Soylu buradaki temas-larından sonra Midyat ilçesine geçti. Midyat’ta AK Parti ilçe baş-kanlığını ziyaret ederek programına başlayan Soylu, daha sonra bele-diye başkanlığına geçerek belediye başkanı Şeyhus Nasıroğlu'ndan ilçe hakkında bilgi aldı. Daha sonra Midyat Evi açılışını beraberindeki protokolle birlikte yapan Bakan Soylu buradan Gelinkaya Beldesinde Şehit Yeniay Anıtı ve Sosyal Tesislerin açılışını gerçekleştiren Bakan Soylu buradan da Estel Meydanında toplanan Midyatlılarla bir araya geldi. Miting havasında geçen buluşmadan sonra MATİAT otelinde muhtarlar, kanaat önderleri ve şehit yakınları ile bir araya gelen Bakan Soylu, son olarak Mardin'in merkez ilçesine gelerek burada Mardin Valiliğini ziyaret etti.

05 Mart 2017 Pazar Saat 20:13
12-13 yaşındaki çocuklar Kandil'e  götürülüyorsa sorumlusu benim

POLİTİKA12-13 yaşındaki çocuklar Kandil'e götürülüyorsa sorumlusu benim

Çeşitli ziyaret ve temaslarda bu-lunmak üzere eşi Hamdiye Soylu ile Mardin'e gelen Bakan Süley-man Soylu'yu Havalimanında Vali Mustafa Yaman, AK Parti Milletvekilleri Ceyda Bölünmez, Orhan Miroğlu, MKYK Üyesi Zeynep Alkış, İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve partililer karşıladı. Soylu ve beraberindekiler daha sonra Kızıltepe ilçesinde bir alışveriş merkezinde ildeki sivil toplum kuruluş temsilcileri ve kanaat önderiyle düzenlenen toplantıya katıldı.

05 Mart 2017 Pazar Saat 18:53
Kızıltepe'de 68 öğrencinin karne heyecanı

GÜNCELKızıltepe'de 68 öğrencinin karne heyecanı

Kızıltepe'de 67 bin 945 öğrenciyle birlikte bin 516 Suriyeli öğrenci de karne alarak yarıyıl tatiline girdi. Bir öğrenciye de hasta yatağında karnesi verildi.

20 Ocak 2017 Cuma Saat 14:03
Eski hastane madde bağımlılarına mesken oldu

GÜNCELEski hastane madde bağımlılarına mesken oldu

Mardin Devlet Hastanesi’nin eski hizmet binası önce hırsızlar tarafından yağmalandı, ardından tinercilerin, uyuşturucu bağımlılarının ve gayri meşru işlerin meskeni haline geldi.

26 Aralık 2016 Pazartesi Saat 17:29
Restorasyonun ardından Zeynel Abidin'de ilk cuma

GÜNCELRestorasyonun ardından Zeynel Abidin'de ilk cuma

Nusaybin'de 2013 yılında restorasyon çalışmasına alınan tarihi Zeynel Abidin Camii kılınan Cuma namazıyla ibadete açıldı.

18 Kasım 2016 Cuma Saat 18:56
Suriyeli çocukların okuma azmi

EĞİTİMSuriyeli çocukların okuma azmi

Ülkelerindeki çatışmalardan kaçarak aileleriyle birlikte Mardin’e yerleşen ve tartıcılık yaparak aile bütçesine katkıda bulunan çocukların, kaldırıma oturarak ders çalışması görenlerin takdirini topluyor.

25 Ekim 2016 Salı Saat 12:57
Suriye'de mezarlıklar yetersiz kaldı

GÜNCELSuriye'de mezarlıklar yetersiz kaldı

Suriye'de Esed rejiminin muhaliflerin kontrolünde bulunan bölgelere 6 yıldan beri süren saldırılarında yüz binlerce sivil hayatını kaybetti, mezarlıklar talebi karşılamaz hale geldi.

24 Ekim 2016 Pazartesi Saat 11:03
Patlamanın olduğu yerde hasar tespiti yapılıyor

GÜNCELPatlamanın olduğu yerde hasar tespiti yapılıyor

Kızıltepe İlçesi'nde dün akşam meydana gelen ve 1 polisin şehit olduğu, 2 sivilin hayatını kaybettiği, 5'i polis 20 kişinin yaralandığı PKK'nın bombalı araçla düzenlediği saldırının ilçede büyük hasara yol açtığı ortaya çıktı.

11 Ağustos 2016 Perşembe Saat 15:50
MAÜ'de Rektör Yardımcısı hakkında şok iddialar

GÜNCELMAÜ'de Rektör Yardımcısı hakkında şok iddialar

Mardin'de bir süre önce Mardin Artuklu Üniversitesi rektör yardımcılığına getirilen Prof. Dr. Y.Ç. hakkında şok iddialar ortaya çıktı.

02 Ağustos 2016 Salı Saat 14:50
Terörden babasını istedi

GÜNCELTerörden babasını istedi

Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığına terör örgütü PKK mensuplarınca bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden tır sürücüsü Halil İbrahim Sevimli'nin (39) cenazesi memleketi Şanlıurfa'ya getirildi.

24 Haziran 2016 Cuma Saat 15:39
Büyükşehirden dayanışma yemeği

EKONOMİBüyükşehirden dayanışma yemeği

Mardin’li iş insanlarıyla düzenlenen dayanışma yemeğinde konuşan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, Şengal’de ve Kobani’de yaşanan göç olaylarından dolayı büyük bir dayanışma ruhunun ortaya konulduğunu belirterek, “Bu gün de bu fedakarlık, paylaşım, ortaklaşma, sorunlara birlikte çalışma, birlikte çözme ve eksikliklerimizi hep birlikte ortaya koyma konusunda ciddi bir çabanın ve istemin olduğunu görüyoruz” dedi.

19 Mayıs 2016 Perşembe Saat 12:36
Sömürgecilerin kanlı mirası

DÜNYASömürgecilerin kanlı mirası

Tam 100 yıl önce 16 Mayıs'ta, İngiltere ve Fransa Ortadoğu'yu bölüşmek için gizli bir anlaşma imzaladı. İki sömürgeci gücün imzaladığı, Ortadoğu halklarının isteklerini ve gerçeklerini hiçe sayan Sykes-Picot anlaşması bugün de devam eden bir çok sorunun temelini oluşturdu.

16 Mayıs 2016 Pazartesi Saat 14:39
Elektrik Toplantısından Dekar Başına Uzlaşma Çıktı

POLİTİKAElektrik Toplantısından Dekar Başına Uzlaşma Çıktı

Bölgede yaşanan tarımsal enerji sorununu görüşmek için Şanlıurfa’ya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, üreticilerle bir araya geldi.

26 Nisan 2016 Salı Saat 22:14
İç göç mağdurlarına stok fazlası konut önerisi raporlaştırıldı

EKONOMİİç göç mağdurlarına stok fazlası konut önerisi raporlaştırıldı

MÜSİAD Mardin şubesi iç göç ve beraberinde gelişen barınma sorunu şehirde bulunan özel sektöre ait stok fazlası konutlarla giderilmesi konusunu gidermek üzere sektör bileşenlerini bir araya getirdi.

08 Nisan 2016 Cuma Saat 11:10
Genel Sağlık Sigortasında Yenilikler

GÜNCELGenel Sağlık Sigortasında Yenilikler

3.3 milyon gencin 3.6 milyarlık GSS borcu bir kalemde silinecek. Yaş sınırı 25. Bundan sonraki borçlara 2 yıl erteleme var. Sonrasında ise GSS ödenmeye devam edecek. Hesabınızı kontrol etmeyi unutmayın...

07 Nisan 2016 Perşembe Saat 10:14
Mardinliler bir kez daha Ford’u tercih etti

EKONOMİMardinliler bir kez daha Ford’u tercih etti

Ford Mardin Yetkili Bayii Nas Otomotiv Koordinatörü Abdulkadir Kutlu, Mardin otomotiv pazarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kutlu 2015 Yılını birincilikle bitirdiklerini kaydetti. Kutlu “Tuik verilerine göre Mardin’de %32,7 büyüme ile 3.843 adet 0 km araç tescil görmüştür. 47 plaka olarak tescil gören bu araçlarda %19,9 ile liderliği Ford markası ile Nas Otomotiv üstlenmiştir.”dedi.

24 Mart 2016 Perşembe Saat 15:26