dargeçit DARGEÇİT DARGECIT dargecit haberleri HABERİ haberi HABERLERİ HABER - Mardin Life Gazete, Dergi, Ajans ve Matbaası

02 Ekim 2014 11:24          İletişim    Künye    Ziyaretçi Defteri    Sitene Ekle          Fotoğraf Galeri FOTO GALERİ    Video Galeri VİDEO GALERİ   
 
/>
Dargeçit HABERLERİ (354 haber)
26 Eylül 2014 Cuma Saat 17:46 Dargeçit Belediye düzenlediği halk toplantısında ilçede yaşanan sorunlar ele alındı.
25 Eylül 2014 Perşembe Saat 14:37 Türkiye Kamu Hastane Birliği’ne bağlı Dargeçit Devlet Hastanesi’nin yeni Başhekimi Doktor Adar Aslan, görevine başladı.
24 Eylül 2014 Çarşamba Saat 10:25 Bölgenin dinmeyen yaralarından kan davasını konu edinen projeyle ilgili çalışmalara başlandı.
20 Eylül 2014 Cumartesi Saat 11:27 TEOG sonuçlarına göre yapılacak nakil işlemlerinde ortaöğretim kurumlarında oluşan boş kontenjan sayısı 13 bin 130 olarak belirlendi.
17 Eylül 2014 Çarşamba Saat 15:09 Dargeçit'te havaların nispeten serinlemeye başlamasıyla birlikte ilçe adeta piknikçilerin akınına uğradı.
12 Eylül 2014 Cuma Saat 11:51 Dargeçit ilçesinde bulunan Saray Mahallesi’nde sürekli arızalanan içme suyu şebekesi, 200 metre yeni boru döşenerek onarıldı.
07 Eylül 2014 Pazar Saat 11:21 Batman'dan Dargeçit İlçesi'ne giden cenaze konvoyunu takip eden İhsan Yaşar yönetimindeki otomobil, şarampole yuvarlandı.
05 Eylül 2014 Cuma Saat 19:55 Dargeçit'in Sümer Mahallesinin eski belediye binasında kalan yaklaşık 150 Êzidi sağlık kontrolü yapıldı.
30 Ağustos 2014 Cumartesi Saat 10:46 Dargeçit' te bulunan bir dershaneye, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından molotoflu saldırı düzenlendi.
27 Ağustos 2014 Çarşamba Saat 23:57 Ilısu Barajı'nda çalışan ve geçtiğimiz günlerde bir grup PKK'li tarafından kaçırılan 2 işçi, İHD heyeti tarafından teslim alındı.
27 Ağustos 2014 Çarşamba Saat 18:40 Dargeçit İlçe Belediyesi, Irak’ın Musul kentine bağlı Sincar bölgesinden, IŞİD’in saldırıları sonucu Türkiye’ye kaçan Yezidilere yardım elini uzattı.
26 Ağustos 2014 Salı Saat 15:04 Mardin Müftülüğü aylık çalışma toplantısı yapıldı.
26 Ağustos 2014 Salı Saat 14:36 Dargeçit ilçesinde yapımı devam eden ve Hasankeyf’in sular altına kamasını sağlayacak Ilısu barajı inşaatında çalışan 2 işçinin serbest bırakılması için İHD bir basın açıklaması düzenledi.
24 Ağustos 2014 Pazar Saat 17:02 Midyat' ta 4 aracın karıştığı trafik kazasında 9 kişi yaralandı.
23 Ağustos 2014 Cumartesi Saat 21:31 Dargeçitli 13 yaşındaki genç kız Düzce Akçakoca'da, serinlemek amacıyla girdiği denizde boğuldu.
22 Ağustos 2014 Cuma Saat 13:31 Dargeçit ilçesinde Ilısu Barajı çalışanlarından 3 kişi kaçırıldı, baraj inşaatı durdu.
18 Ağustos 2014 Pazartesi Saat 18:55 Dargeçit' te yapımı devam eden Ilısu Barajı’na mazot taşıyan tanker, sabaha karşı kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından ateşe verildi.
09 Ağustos 2014 Cumartesi Saat 12:28 Mardin Valiliği, Dargeçit ilçesinde beton mikseri kamyonun yakılması olayı ile ilgili soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.
07 Ağustos 2014 Perşembe Saat 15:18 Dargeçit'te seyir halinde iken alev alan beton mikseri küle döndü. Kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından yolu kesilerek yakılan tır tamamen kullanılamaz hale geldi.
05 Ağustos 2014 Salı Saat 19:32 Dargeçit’te HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın seçim bürosu açıldı
31 Temmuz 2014 Perşembe Saat 22:51 Dargeçit ilçesinde 28 Mayısta eski korucu başı Mehmet Uğurta’yın öldürmesiyle ile ilgili tutuklanan Dargeçit Belediye meclis üyesi M.Şerif Toprak için basın açıklaması yapıldı.
28 Temmuz 2014 Pazartesi Saat 08:28 Avrupa Yetim Der, Mardin`in Dargeçit ilçesinde aralarında Suriyeli mültecilerin de bulunduğu yardıma muhtaç ailelere kırmızı et yardımında bulundu.
27 Temmuz 2014 Pazar Saat 00:15 Midyat ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
26 Temmuz 2014 Cumartesi Saat 12:19 Dargeçit ilçesinde İslami, sosyal, eğitim ve yardımlaşma faaliyetlerinde bulunan Dargeçit Ravza-Der 54 muhtaç aileye gıda paketi yardımında bulundu.
23 Temmuz 2014 Çarşamba Saat 12:13 Dargeçit Belediyesi bahçesinde düzenlenen iftar programında Belediye Başkanı Zeynep Sipçik ve Eşbaşkan Sinan Akan, vatandaşlarla biraraya geldi.
Şuan 1. Sayfadasınız
:: HIZLI MENÜ
MARDİN KENT REHBERİ
ÇOK OKUNANLAR

ANKET :
YORUMLANAN HABERLER
YORUMCU: qoser
YORUMCU: Qosarlı
YORUMCU: MARDİN47
YORUMCU: Hasan ANIL
YORUMCU: Cabbar Xursi
YORUMCU: Cabbar Xursi
YORUMCU: OKUR- YAZAR
Kürt Dili ile ilgili son yıllarda kimine göre sürecin,etkisiyle kimine göre farklı projelerin devreye girmesiyle;büyük mesafeler kat edilmekte,önemli çalışmalar yapılmaktadır.Çeşitli ünv olduğu gibi (Tunceli, Bingöl, Muş) Mardin Artuklu Üniversitesinde de,Yaşayan Diller Enstitüsü çatısı altında Kürtçe okutmanlık,Tezsiz Yüksek lisan alanlarında ücret karşılığında birçok başvuru alındı. Bu başvurular çeşitli kriterlerden sonra değerlendirildi .Süreç ilk başlarda çok heyecanla ve takdirle karşılandı. Eğitim fakültelerinin Türkçe öğretmenliği bölümünü bitirip atanamayan ve bir umut belki Kürtçeden atanırım diye tezat oluşturup başvuranlar bile vardı . Son öğretmen atamalarında çok az sayıda olmasına rağmen ki başlangıç için önemli bir sayı ,Kürtçe öğretmeni alımında bu çalışmalar etkili oldu.Diğer ünv de bu konuda çalışmalar yapmasına rağmen medyada Artuklu kadar yer almadı.Bu işin direktörleri işi mutfağında nasıl pişirdiler bilinmez ama sunumu iyi yaptılar.Zamanla ünv bir çok mezun vermeye başladı.Önceleri farklı olacak diye ümitle başvuran ancak diğer üniversitelerin mezun edip işsiz bıraktığı farklı bölümlerden hiçbir farkı olmayan bir bölüm türedi.Olay maddi boyuta dönmüşse ve böyle bir amaç güdülüyorsa çok vahim.Alımlarda kişiye,zamana ,duruma ve edilen telefona göre kriter belirlenip daha sonra kriterler değiştiriliyorsa çok daha vahim. İşin gazetecilik boyutuna gelince sayın ÇOBANOĞLU, Yerel meydanın Ünv. yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini, gündeme getirdiğini, ve bunu ulusal medyaya da aktardığını biliyorum şuan ki rektörle Radikal gazetesinde röportajınızı hatırlıyorum. Eminim basın görevinizi nasıl o zaman gazeteciliğin gerektirdiği şartlara göre yaptıysanız bugünde aynı felsefeyle devam etmektesiniz.Doğruya doğru yanlışa yanlış deme tavrı ve duruşu bu mesleğin olmazsa olmazı. Bazı yorumlarda sizinde Yaşayan Diller Enstitüsü ne başvuru yaptığınız kabul edilmediğiniz bundan dolayı gazetecilik mesleğinizi de koz olarak kullanıp bunu yaptığınız söyleniyor, buna inanmak istemiyor ,yıllarca zor şartlarda çalışmayla elde ettiğiniz deneyim,ve gazetecilik ahlakınızla, bunlara gülüp geçtiğinize inanıyorum.Ancak son yazınızdaki hitaplarda biraz sertlik gördüğümü belirtip son söz olarak çalışmalarınızda başarılar diliyorum..
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:31 06:06 12:17 15:37 18:09 19:31
:: GÜNÜN
Doğarken sen ağlıyordun, başkaları gülüyordu. Öyle bir hayat yaşa ki, öldüğünde sen gülesin, başkaları ağlasın.

Hz. Ali

  Mardin Life Link Bankası Mardin Biyografiler Gündemdekiler Diğer  
   
Fotoğraf Galeri
Video Galeri
Güncel
Ekonomi
Spor
Eğitim
Politika
Yaşam
Kültür & Sanat
Sağlık
Dünya
Milli Eğitim Müdürlüğü
Mardin Valiliği
Artuklu Üniversitesi
Kültür-Turizm Müdürlüğü
Mardin'den Haberler
Mardin Barosu
Mardin Adliyesi
Dicle Kalkınma Ajansı
Çevre ve Orman Müdürlüğü
Mardin Belediyesi
Mardin Kaleleri
Mor Behnam (Kırklar) Kilisesi
Mardin'deki Cami ve Mescitler
Mardin Tarhi (Geçmişten günümüze)
Mardin Ekonomisi
Mardin Hamamları
El Sanatları
Mardin Harabeleri, Sit Alanları
Mardin'de Türbeler (Evliya, sahabi,şeyh,derviş)
Mardin'de Ulaşım
Yusuf Turgay Kimdir?
Uzm. Dr. Zeki Doğan
Av. Remzi Yedikardeş Kimdir?
Ali Bulaç
Nuri Sertaç Güler Kimdir?
Adem Özden Kimdir?
Abdulbaki Deniz kimdir?
Şahabettin Şafak
Nilgün Gülçin Özsoy Kimdir?
Gürsel Ekmen Miroğlu Kimdir?
Serdar Bedii Omay
Beşir Ayanoğlu
Halit Demir
Cüneyt Yüksel
Gönül Bekin
Süleyman Çelebi
Abdullah Erin
Turhan Ayvaz
Emine Ayna
Ahmet Türk
Dicle Kalkınma Ajansı
Artuklu Üniversitesi
Mardin Valiliği
Mardin Belediyesi
Mardin Valiliği
Mardin TSO
Milli Eğitim
Mardin Sağlık
Mardinspor
Mardin Emniyet Mil Haber
 

 
Reklam - İletişim - İnsan Kaynakları - Yayın İlkeleri - Önemli Telefonlar - MOBİL
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2013 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım ve Tasarım Hakkı GrupTR.Com'a aittir.  
13 Mart Mahallesi,Mehtap Caddesi, Yıldız Kent Sitesi Altı No: 1-2-3 Mardin / Yenişehir Mardin LİFE Gazete ve Matbaası / 0533 560 0332 / 0542 576 2590 / 0482 213 33 20    
 
Mardin haberleri Mardin haberi Mardin MARDİN Mardin mardın Mardin Mardin fotoğrafları Mardin ünlüleri Mardin iş adamları Mardin valiliği Mardin belediyesi Mardin kütüphanesi Mardinspor Mardinspor fotoğrafları Mardin cezaevi Mardin videoları Mardin galerileri Mardin basını Mardinte yaşayan ünlüler Mardin kaplıcaları Mardinliler Mardinli ünlüler www.Mardinilkhaber.com Mardinin plakası Mardin56 www.Mardinmanset.com Mardin manşetleri Mardin sondakika Mardinliler Mardinli MARDİNLİLER MardinLILER Mardinliler mardınlıler www.Mardinliler.net Mardin gazeteleri Mardin basını Mardin kaleleri Mardin botan çayı Mardin tillo TİLLO tıllo egemen bağış emine erdoğan MARDİNLİ ünlüler Mardinde doğanlar kimler Mardinli Mardinin tarihçesi www.Mardinnethaber.com Mardinde yaşayanlar Mardinin plakası kaç? Mardinin plaka kodu 47 nerenin plakası Mardin telefon kodu 482 Mardin eğitim haberleri www.Mardinimiz.com Mardindekiler Mardinim Mardinliyiz Mardin siteleri Mardin gazete siteleri Mardin haber sitesi Mardin gazeteleri Mardine kim gelecek Mardine gelen ünlüler Mardin konserleri Mardin bdp Mardin ak parti Mardin belediye başkanı mehmet beşir ayanoğlu hasan duruer mehmet halit demir cüneyt yüksel gönül bekin sahkulubey süleyman celebi hakimiyet gazetesi temel kocaklar marev marder marimder artuklu üniversitesi serdar bedii omay kürtçe kürdoloji kasımiye deyrulzafaran manastırı kırklar kilisesi zinciriye medresesi ulu camii artuklular selim sadak SELİM SADAK Selim Sadak Mardin Manşet