Polislerden çocuklara uygulamalı güvenli çevre eğitimi

Polislerden çocuklara uygulamalı güvenli çevre eğitimi
06 Aralık 2017 Çarşamba Saat 10:21 1

Mardin Emniyeti, okula giden çocukların güvenliğini sağlamak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte “Güvenli Okul-Güvenli Çevre Projesi” başlattı. Proje kapsamında Mardin’de öğrencilerin güvenle okula gidip gelmesi için Mardin polisi okulların çevresinde güvenlik tedbirlerini artırdı.

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak, okul çevrelerinde şiddet olaylarının önlenmesi, daha güvenli eğitim ortamının sağlanması, her türlü şiddet, cinsel istismar, yasa dışı örgütsel ve ideolojik faaliyetlerden çocuk ve gençleri korumak amacı ile 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında "Güvenli Okul-Güvenli Çevre Projesi"ne başlandığı belirtildi.
Öğrencilerin de polislik mesleğini sevmesi için İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve polis ekipleri okullarda öğrencilerle bir araya gelerek polislik mesleği üzerine öğrencilere bilgi veriyor. Motosikletli Yunusların Türk bayraklı gösterisi ve özel eğitimli köpeklerin şovu öğrencilerden büyük ilgi görüyor.
Polisler, öğrencilere eğlenceli oyunlar eşliğinde polislik mesleği hakkında bilgiler verdikten sonra genel güvenlik konularıyla ilgili de uyarılarda bulundu. Öğrencilerin yabancılarla iletişim kurarken dikkatli olmaları, tanımadıkları kişilerin verdikleri yiyecekleri kabul etmemeleri, tanımadıkları kişilere kapıyı açmamaları vb. konularda uyarıda bulunan polisler, öğrencilere ailelerinin ve kendilerinin uymaları gereken trafik kuralları hakkında da bilgilendirme yaptılar.
Çocukların merakla dinledikleri bilgilerde minikler polislerin sordukları sorulara cevap vermek için adeta birbiriyle yarıştı. Proje kapsamında gerçekleştirilen ziyaret eğitimli köpekler ile yunus polislerin şovu ile sona erdi.
Öğrenciler ziyarette bulunan polislere sarılarak onlara teşekkür ettiler.
Projenin içeriği ve hedefi hakkında konuşan İlçe Emniyet Müdürü Hasan Onar, "İl Emniyet Müdürlüğü olarak hazırladığımız bu proje ile minik yavrularımız ile polis arasındaki güven duygusunu arttırmaya çalışırken onlara hazırlamış olduğumuz eğlenceli şovlar ve oyunlarla trafik kurallarını öğretmeye ve günlük hayatta karşılaşabilecekleri güvenlik sorunlarıyla ilgili onları bilgilendirmeyi amaçladık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın özellikle bu yaşlarda kazandıkları olumlu davranış ve tutumların hayatları boyunca kişiliklerinin birer parçası olduğu düşünüldüğünde biz polisleri bizden dinleyerek öğrenmeleri, güvenlik ve trafikle ilgili kuralları bu yaşta kazanmaları önemlidir. Bu sebeple çocuklarımızın eğitimine, gelişimine katkısı olacağını düşündüğümüz projelerimiz Sayın Valimizin destekleriyle yine devam edecektir.”
Proje kapsamında Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, 31 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Oktay Yaşar Anadolu Lisesinde, Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulunda ve Elif Ana Mehmet Konuş İlkokulunda polisler öğrenciler ile bir araya geldi.


YORUMLAR :::

  1. ishak
    07 Aralık 2017 Perşembe Saat 16:44 CEVAPLA
    güvenli çevre eğitimi ama çocuğu kaskı olmadan motorsiklete bindirmişler

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

ishak isimli yorumcuya cevap yazıyorsunuz...

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Zehirlenen Köpekler Sokak Ortasında Can Çekişti

Midyat'ta çok sayıda köpek, kimliği belirsiz k [...]

1 gün önce...

Seyir Halindeki Otomobil Alev Alev Yandı

Mardin-Şanlıurfa yolunda seyir halindeki otomobi [...]

1 gün önce...

Katliam gibi kaza: 7 ölü, 24 yaralı

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında, [...]

1 gün önce...

Düşüşü Sürdüren Dolar, eşik rakamın altına indi!

ABD'li Rahip Brunson'ın serbest bırakılmasını [...]

1 gün önce...

Video Haber HDP'ye Demirtaş'ın izlerini siliyor suçlaması!

HDP, 6'ncı Yılı İçin Hazırladığı Videoda [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Mckinsey Hapı…

2
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Hediye-i Rahmet: İlim

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

6
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Sahipsiz Memleket (3)  

7