AK Parti'den 28 Şubat Sergi ve Açıklaması

AK Parti'den 28 Şubat Sergi ve Açıklaması
28 Şubat 2018 Çarşamba Saat 19:08 2

Mardin AK Parti il teşkilatı tarafından hem 28 Şubat kounlu bir sergi açıldı hem de 28 Şubat'ın 21. yılı dolayısıyla açıklama yapıldı.

Mardin'de AK Parti İl Başkanlığınca merkez Artuklu ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda gazetelerin 28 Şubat ile ilgili ilk sayfa fotoğraflarının yer aldığı sergi açıldı.

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, burada yaptığı açıklamada, 28 Şubat darbesinin 21. yılı vesilesiyle tüm darbeleri bir kez daha şiddetle ve nefretle kınadıklarını belirtti.

Eri, 28 Şubat postmodern darbenin Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçtiğini, etkileri bin yıl sürecek denilen 28 Şubat'ın etkilerinin sadece 5 yıl sürdüğünü bildirdi.
Eri, "28 Şubat, meşru bir hükümetin asker, yargı, medya ve sermaye koalisyonu tarafından meşru olmayan yollarla devrildiği bir sürecin adıdır. Seçilmiş başbakanın siyasi yasaklı duruma getirildiği, partilerin kapatıldığı, devletin tüm kademelerinin askeri vesayet altına girdiği bu karanlık dönemde gerek devlet ve gerekse de millet çok büyük sıkıntılar yaşamıştır." ifadelerini kullanarak, başörtüsünün kamusal alanda yasaklandığı, din ve dindarların ötekileştirildiği, başörtülü öğrencilerin ikna odalarında fiziksel ve psikolojik şiddete uğradığı bir dönem yaşandığını söyledi.

28 Şubat'ın Türkiye ekonomisine 381 milyar dolar zarara uğrattığını aktaran Eri, şöyle devam etti:
"28 Şubat, özünde dindarlara ve siyasete yapılmış bir darbe olmakla birlikte aynı zamanda tüm ülkeye karşı yapılmış finansal ve ekonomik bir soygundur. 28 Şubat döneminde 50 bine yakın insan soruşturma ve kovuşturmaya tabi tutulmuş, tam 6 milyon insan fişlenmiştir. Hükümet olarak, 28 Şubat döneminde eğitim hakkı elinden alınan mağdurlara gecikmeli de olsa haklarını 2011'de iade ettik. 2014'te getirdiğimiz serbestlik ile kamusal alanda başörtüsünün önündeki tüm engelleri kaldırdık. Kişi başına düşen milli geliri 3 bin 600 dolardan 11 bin dolara yükselttik. Böylece vatandaşımızın cebine giren parayı üç katına çıkarmış olduk."


İnsanlık suçu darbeyle insanların yaşama hakları elinden alındığı, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlükleri kesintiye uğratıldığını ifade eden Eri, "Darbeciler tarafından Başbakanlar, Bakanlar hükümetten tardedildi. Partiler kapatıldı. Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına 'balans ayarı' yapıldı." dedi.YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    01 Mart 2018 Perşembe Saat 12:28 CEVAPLA
    Ağlamayı bırakıp gereğini yapsınlar. 28 Şubat zalimlerine hak ettikleri cezaları versinler. "Yargı bağımsız" diyorlarsa kendileri bilir.
  2. Ahmet
    28 Şubat 2018 Çarşamba Saat 20:25 CEVAPLA
    28 Şubat post modern darbesinede sizin insanlara yaptığınız zulmede hayır diyorum.Zulüm kimden gelirse gelsin zulümdür

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

Ahmet isimli yorumcuya cevap yazıyorsunuz...

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ekmek İsrafına dikkat çekmek için kermes düzenlenecek

Mardin Artuklu'da milli eğitime bağlı olarak faali [...]

1 gün önce...

Midyatlılar, saldırıda ölenler için gıyabi cenaze namazı kıldı

Midyat’ta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşla [...]

1 gün önce...

Mardin Eski Belediye Başkanlarından Sadioğlu Vefat Etti

Mardin Belediyesi Eski belediye başkanlarından Huk [...]

1 gün önce...

Tekin: Mahallelerimize daha iyi bir hizmet için çalışacağız

Derik Muhtarlar Derneği Başkanlığına seçilen Üçtep [...]

1 gün önce...

Sulama kanalında mahsur kalan ineği itfaiye ekipleri kurtardı

Nusaybin'de sulama kanalına düşen inek, itfaiye ek [...]

23 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar