İHH, bu bayram da yetimlerin yüzünü güldürdü

1404 yetim giydirildi İHH, bu bayram da yetimlerin yüzünü güldürdü
14 Haziran 2018 Perşembe Saat 18:08 0

Mardin İHH İnsani Yardım Vakfı Şubesi, 1404 yetim aileye bayram dolayısıyla hem giyim yardımı yaptı hem de eğlence paketi dağıttı.

2018 yılı Ramazan Bayramı'nda da her yıl olduğu gibi yine Mardin İHH'nın önceliği yetimler oldu. Vakıf yetim çocukların bayrama mutlu girmeleri ve bir nebze olsun yetimliklerini unutmaları için Mardin genelindeki bin 404 yetimin bayrama yeni kıyafetlerle girmelerini sağladı.

Her bayramda yetimleri sevindirmek için yetimleri giydirdiklerini hatırlatan Mardin İHH Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, Türkiye genelinde her ay 90 bin, Mardin'de ise sponsoru olduklarını 1404 yetimi her ay düzenli olarak yardım yaptıklarını söyledi.

Yetimlere her zaman destek olduklarını belirten Timurağaoğlu; “İHH olarak onlarca ülkedeki yüz binlerce yetime sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar yetimlere daima destek olmak; barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyoruz. İstiyoruz ki kendi topraklarında, kültürlerinden kopmadan, yakınlarının yanında kimseye muhtaç olmadan yaşasınlar. Ebeveynlerini kaybetmiş ve akrabaları yanında yaşamaları mümkün olmayan yetimler için kendilerini aile ortamında hissedecekleri yetimhaneler inşa ediyoruz. Dört bir yandaki 52 ülkede ve Türkiye'de 81 şehirde bulunan 90 bin yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstleniyor; eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek veriyoruz. Her yıl ise dünyanın 135 ülkesindeki 800 bin yetime yardım ulaştırıyoruz” dedi.

Mardin İHH Yetim Birimi Ramazan Bayramı dolayısıyla Mardin'in 10 ilçesinde İHH'nın desteklediği 1404 yetimi bire bir giydirerek her yetime eğlence paketi dağıttı.

Yetim çocukların Hazreti Muhammed’in emanetleri olduğunu belirten Mardin İHH Yetim Birimi Sorumlusu Abdurrahman Ceylan da Ramazan Bayramı dolayısıyla 1404 yetim giydirdiklerini belirtti.

Yetimlerin korunup kollanmasının en büyük erdemlerden biri olduğunu ifade eden Ceylan, “İHH olarak dünyanın her yerinde Ramazan bayramı öncesi yetim çocuklarımızı giydirmekteyiz. Mardin'de İHH olarak 1404 tane yetim çocuğumuzu giydirdik. Bunu yapmamızın asıl amacı yetim çocuklar bayram öncesi ve bayramda bayram heyecanını sevincini yaşasınlar. Bizim niyetimiz yetim çocuklara elbise ve ayakkabıları alıp bayramda bayramlıklarını giydirdikleri zaman gerçek bir bayram sevincini yaşamalarını sağlamak istedik. İHH’ya katkı sunan herkesten Allah razı olsun. ‘Yetim gülerse dünya güler, iyilik her zaman her yerde’ sloganıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Andımıza Türk, Kürt ve Arap Eğitimcilerden tepki

Eğitim Bir-Sen Mardin Şubesinden bir araya gelen [...]

10 saat önce...

Öğrencilerden Cami avlusunda Sigara Eylemi

Mardin'de bir araya gelen bir grup öğrenci, sig [...]

10 saat önce...

Mardin’de toplamda 65 muhtar açığa alındı

İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alı [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de Tarla Günü düzenlendi

Nusaybin'de faaliyet gösteren May - Capuzi Hibrit [...]

1 gün önce...

Çalışan Annelere 400 TL Kreş Desteği

Mardin'de İşkur'un İşbaşı Eğitim Programı' [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Mckinsey Hapı…

2
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Hediye-i Rahmet: İlim

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

6
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Sahipsiz Memleket (3)  

7