İHH'dan "Hayırda Yarışalım, Kermeste Buluşalım"Daveti

İHH'dan
21 Ekim 2018 Pazar Saat 17:00 0

Mardin İHH İnsani Yardım Derneği tarafından yoksul ve yoksul çocuklar için yardım kermes düzenliyor.

Mardin İHH İnsani Yardım Derneği tarafından AK Parti İl Başkanlığı yanındaki Yenişehir işhanında Mardin'de yaşayan yetim, yoksul ve kimsesizler yararına kermes kuruyor.

"Hayırda Yarışalım, Kermeste Buluşalım" sloganı ile 22-25 Ekim 2018 tarihleri arasında açık kalacak olan kermeste yöresel yemekler, hamur işleri, hediyelik eşyalar, el yapımı malzemeler vb.çeşitli malzemelerde de görücüye çıkacak.

Mardin halkını kermes çadırına davet eden İHH İnsani Yardım Vakfı Mardin Temsilcisi ve Mardin İHH Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, vakfın dünyanın çeşitli yerlerindeki mazlum ve muhtaç lara yardım için çabaladıklarını belirtti.

Mardinli yetim ve yoksullara yardım amacıyla kermesin düzenlendiğini belirten Timurağaoğlu, “Sadece Müslümanlara değil dünyanın değişik yerlerinde mazlum ve muhtaç durumda olan tüm insanların yardımına koşuyoruz. Haiti’de deprem olduğunda, Japonya’da tsunami olduğunda, Müslüman olmamalarına rağmen yardıma koşan ilk yardım kuruluşlarından idik. Özellikle Türkiye içerisindeki Suriyeli mültecilere, gerek Mardin'deki fakir ve yetim ailelere, gerekse Suriye’deki Suriyelilere, Yemen, Arakan, Filistin ve Somali gibi diğer İslam coğrafyasındaki mazlumlara ulaşmak için gece gündüz uğraşıyoruz. Dostları, duyarlı tüm arkadaşları, STK’ları, üyeleri, tüm Mardin halkını davet ediyoruz.”dedi.

Timurağaoğlu yapılacak yardımın küçümsenmemesini isteyerek, Mardin'deki 1500 yetiminin de bu yardımlarla sevindirildiğini ifade etti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

1 gün önce...

Siyonist işgalciler, Gazze'ye bomba yağdırdı

​Siyonist işgalciler, abluka altındaki Gazze'ye bo [...]

20 saat önce...

Arbani Aşiretinden AK Parti'ye katılım

Kızıltepe’nin önemli aşiretlerinden biri olan Erba [...]

1 gün önce...

Mardin'de turizm gelişmeye devam ediyor

Mardin Gönül Elçileri tarafından "Hikayemiz" adlı [...]

1 gün önce...

Doğa harikası şelale keşfedilmeyi bekliyor

Son iki yıl içerisinde sağlanan huzur ortamıyla ta [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN