İYİ Parti Mardin İl Başkanı Açıklandı

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Açıklandı
07 Nisan 2018 Cumartesi Saat 19:22 1

Eski İçişleri Bakanı Meral Akşener'in genel Başkanlığını yaptığı İYİ Parti, teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. İYİ Parti Mardin il Teşkilatını kurmak üzere İşadamı Süleyman Akar'a yetki belgesi verildi.

Kuruluş çalışmalarıyla birlikte hızlı bir teşkilatlanma çalışmasını giren İYİ Parti Mardin İl Başkanlığı görevini kimin üstleneceği sorusu cevabını buldu.

Mardin Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyetlerini sürdüren Nar Gaz firmasının kurucu ortaklarından olan İşadamı Süleyman Akar, İYİ Parti Mardin İl Teşkilatını oluşturmak üzere genel merkez tarafından yetkilendirildi.

Türkiye'nin bir çok şehrinde teşkilatlanan İYİ Parti, Mardin için müracaatta bulunan adaylar arasından tespit ettiği ve üzerinde mutabık kaldığı İşadamı Süleyman Akar'ı Ankara'da bulunan genel merkez binasına davet ederek yetki belgesini verdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Genel Başkan Meral Akşener tarafından imzalanan kurucu başkanlık yetki belgesini İşadamı Süleyman Akar'a verdi.

Parti'nin rozetini de Akar'ın göğsüne takarak hayırlı olsun dileklerini ileten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Süleyman Akar'ın başkanlığında Mardin'de çok başarılı işlere imza atacaklarını söyledi.

Kuruluşunu gerçekleştirdikten sonra İyi Parti'nin Türkiye'nin üzerine güneş gibi doğduğunu, Türk siyasi hayatında yeni bir dönemi açtığını ifade eden Aydın, merkez parti özelliğini taşıyan bir siyasal hareketin temel noktasının adalet olması gerektiğinin altını çizdi.

Adaleti yeniden tesis edecek, Türkiye'nin ihtiyacı olan kapsayıcı, kucaklayıcı dili oluşturacak yeni bir merkez siyasal anlayışa ihtiyaç olduğunu savunan Aydın, İyi Parti'yi bunun için kurduklarını ve Mardin'de de bu işi hakkıyla yapacak aday adaylarının arasında en başarılı çalışmayı, sahip olduğu engin vizyon ve misyonu ile Süleyman Akar'ın başkanlığında oluşturulacak teşkilatın başarabileceğine inandıklarını söyledi.

Süleyman Akar Kimdir?1976 Doğumlu olan Süleyman Akar, Endüstri Meslek Lisesi
Mezunudur. Mardin Artuklu Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü’nden mezun oldu. 1998 yılında Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1999 Yılında evlendi. İş hayatına girdi. Nar Gaz Anonim Şirketi’nin çeşitli kademelerinde görev yaptı. Süleyman Akar, daha sonra şirketin Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Evli ve üç çocuk babası olan Akar, Mardin’de ticari yaşamını sürdürüyor. 

MARDİN LIFE/ÖZELYORUMLAR :::

  1. Hakan girbiyanoglu
    25 Nisan 2018 Çarşamba Saat 17:19 CEVAPLA
    Kalbimizle inanıyoruz ki Türkiye iyi olicak . Bende Nusaybin'de sizlerle birlikte gurur verici davada sizlerle birlikte çalışmak bana gurur verir .

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gençlerin kavgası kanlı bitti

Kızıltepe Mezopotamya Mahallesinde 2 grup genç [...]

1 gün önce...

Elektrik akımına kapılan kadın vefat etti

Derk'e bağlı çadırlı mahallesinde elektrik ak [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de ilk kez Flyboard gösterisi düzenlendi

Nusaybin DSİ Barajı ve Gölünde ekstrem sporlar [...]

1 gün önce...

Feci Kazada Bisiklet Sürücüsü Hayatını Kaybetti

Mardin’in Artuklu ilçesinde direksiyon hakimiye [...]

1 gün önce...

Bakan Soylu, Savur'da Yıldırım Çarpan Askerleri Ziyaret Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin'in Sav [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Mckinsey Hapı…

2
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Hediye-i Rahmet: İlim

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

6
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Sahipsiz Memleket (3)  

7