İki cami ve taziye evinin inşaatı hızlandırıldı

İki cami ve taziye evinin inşaatı hızlandırıldı
20 Mayıs 2019 Pazartesi Saat 12:12 0

Kızıltepe Belediyesi tarafından yaptırılan iki cami ve taziye evinin inşaatı devam ediyor. Cami ve taziye evinin inşaatlarını gezen Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz, yetkililere inşaatın hızlandırılması talimatını verdi.

Kızıltepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Mezopotamya ve Yenikent mahallelerinde yapımına başlanılan iki cami ve taziye evinin inşaatı devam ediyor. İnşaları devam edilen iki cami ve taziye evinin kaba inşaatı tamamlandı. İki ayrı mahallede yapılan inşaatları gezen Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz ve Belediye Meclis Üyeleri, belediye yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kızıltepe Belediyesi tarafından başlatılan cami ve taziye evi projesi için belediye yetkililerine talimat veren Eşbaşkan Yılmaz, projelerin zamanında bitirilmesini istedi.

Cami ve taziye evi projeleri hakkında açıklama yapan Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz, ilçe halkına iki yeni cami ve taziye evi kazandıracaklarını ifade ederek, gerekli incelemeleri yaptıklarını ve cami ve taziye evi inşaatlarının hızlı bir şekilde tamamlanması için gerekli girişimlerde bulunduklarını söyledi. Yılmaz, Mezopotamya Mahallesi’nde yapımına başlanan cami ve taziye evinin 2 katlı olduğunu ve 2 bin metrekare alan üzerinde yapıldığını kaydetti. Yılmaz, inşaatın ise 700 metrekare alanı kapladığını belirterek, taziye evlerinin kadın ve erkeklere göre tasarlandığını ifade etti.

Yılmaz, Yenikent Mahallesi’nde inşaatı devam eden cami ve taziye evinin de 1000 metrekare alan üzerinde olduğunu ve inşaatın ise 900 metrekareyi bulduğunu dile getirdi. Yılmaz, her iki cami ve taziye evi inşaatın dış kaplamasının Mardin taşı ile yapıldığını aktararak, cami ve taziye evlerinin Kızıltepe halkına hayırlı olmasını dilediklerini belirtti.


KAYNAK: Belediye Bülteni


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ailelere yaz tatili için teknolojik öneriler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, yaz tatiline g [...]

1 gün önce...

ebeveynlere uyarı Geç saatlerde TV izlemelere dikkat

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Tatil dönemlerinde g [...]

1 gün önce...

Hırsızlar bu sefer kameradan kaçamadı

Midyat ilçesinde, bir otelin yüzme havuzuna giren [...]

1 gün önce...

Eşsiz gün batımı manzarası

Suriye sınırındaki Nusaybin ilçesinde güneşin batı [...]

1 gün önce...

Üründü ile Öztürk Ailelerinin Mutlu Günü

Mardin Life Gazetesi’nin köşe yazarlarından Eğitim [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

2
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

3
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7