İl Emniyet Müdürü Onar'dan Gazetecilere Pastalı Sürpriz!

İl Emniyet Müdürü Onar'dan Gazetecilere Pastalı Sürpriz!
10 Ocak 2019 Perşembe Saat 17:43 0

Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanlığını ziyaret ederek, gazetecilerle birlikte yaş pasta kesti, gazetecilere başarı dileklerini iletti.

Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, himayesinde görev yapan Asayiş Şube Müdürü Hakan Kaplan, trafik şube, Yunus ve Şahin Ekiplerinde görev yapan polis memurlarıyla birlikte 10 Ocak Gazeteciler Günü' vesilesiyle bir kutlama ziyareti gerçekleştirdi.

Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Gazeteciler gününü yanında getirdiği yaş pasta sürprizi ile kutladı. Onar, Mardin'de görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileriyle 3.cü kez 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü kutladığını hatırlatarak, iki yıla aşkın süreir görev yapmakta olduğu Mardin'de, sorumluluklarının farkında; memleket sevdası ve bilinci içerisinde görevini layıkıyla yapan gazetecilerle aynı mesaiyi paylaşıyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gazetecilik mesleğinin demokrasinin en önemli ve etkin unsurlarından biri olduğuna işaret eden Onar, “Toplumun vazgeçilmez kurumlarından olan Medya ve Basın temsilcileri, üstlendikleri görevle toplumu aydınlatma ve bilgilendirme adına çok yararlı hizmetler gerçekleştirmektedir. Mardin'de huzur ortamında kuşkusuz Sayın Valimiz Mustafa Yaman'ın şahsında bizlerin yürütüğü çalışmalarla birlikte, huzur ortamını yaptıkları haberlerle gündemde tutan ve bunun turizime yansımasını sağlayan haberleri yapmakla gazetecilerin önemli bir katkısının olduğunu düşünüyorum. Bu vesileyle; Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri esas alarak vatandaşlarımızın doğru ve tarafsız haber alabilme ihtiyacını karşılayan Mardin’de görev yapan ve kendileriyle aynı mesaiyi paylaşmaktan memnun olduğum gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, görevlerinde üstün başarılar diliyorum." dedi

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkan Kadir Üründü, "Üç yıl önce çok zor ve sıkıntılı bir sürein ardından Mardin'de huzurun hakim olduğu bir şehrin oluşmasında; Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın başta olmak üzere Mardin İl Emniyet Müdürlüğü İle Mardin İl Jandarma Komutanlığı'nın sahada yaptıkları başarılı çalışmaların katkısının büyük olduğunu söyledi.

Mardin'de huzurun hakim olmasıyla birlikte bu huzur ikliminin başta turizm alanında olmak üzere bir çok alana olumlu yansımalarının olduğuna işaret eden Üründü, "Üç Milyon turistin yolunun kesiştiği şehre huzur olmasaydı eğer bu çapta bir ziyaretçinin gelmesi asla mümküm olmazdı. Elbetteki sağlanan bu huzur ve güven ortamında çok değerli bir hizmet yürüten kolluk kuvvetlerimizin başarısı duruyor. Bu vesileyle gerek nazik ziyaretiniz, gerekse de pasta sürpriziniz için şahsım ve meslektaşlarım adına teşekkür ediyor, çalışmalarınızda üstün başarılar diliyorum" diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Hasan Onar'ın gerçekleştirdiği ziyarete Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Halit Solhan ile cemiyet üyeleri ile Nusaybin'de görev yapan gazeteciler de görüşmede hazır bulunarak, Kızıltepe ve Nusaybin ilçeleriyle ilgili görüş alışverişinde bulundular.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kabalalılar AK Parti Genel Merkezine Seslendi

Kabala mahallesinde yaşayan kanaat önderleri ve aş [...]

1 gün önce...

Cemiloğlu, SP'den başvurusunu yaptı

Ömerli eski belediye başkanı Servet Cemiloğlu, 31 [...]

1 gün önce...

 Satın aldığı daireye gelen elektrik cezası karşısında şok oldu  

Kızıltepe'de   satın aldığı dairenin elektriğini a [...]

1 gün önce...

Hastalığı nedeniyle hiç üşümüyor

Mardin’de yaşayan Mehmet Ali Akın, adı bile konmam [...]

1 gün önce...

Yol araç trafiğine kapandı

Mardin Midyat Karayolu Hop Geçidi kar yağışı nede [...]

1 gün önce...