İnşaatı bitirilemeyen medrese yardım bekliyor

İnşaatı bitirilemeyen medrese yardım bekliyor
16 Aralık 2017 Cumartesi Saat 17:51 0

​Mardin’de 3 yıl önce temeli atılan ancak maddi imkânsızlar nedeniyle inşaatı yavaş ilerleyen Mescid-i Aksa Medresesi’nin bitirilip ilim ehline hizmet verebilmesi için hayırseverin desteğini bekliyor.

Mescid-i Aksa Cami Eğitim ve Kültür Derneği (MESACİD-DER) tarafından Mardin merkez Artuklu ilçesi İstasyon Mahallesi’ndeki Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binasının hemen yanında 20 Aralık 2014'te temeli atılan Mescid-i Aksa Medresesi’nin inşaatı maddi imkânsızlar nedeniyle aradan geçen 3 yıla rağmen hâlâ bitirilemedi.

MESACİD-DER Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Ersan, İLKHA muhabirine, 350 metrekare alan üzerde temeli atılan medresenin 4 kattan oluştuğunu söyledi. Ersan, amaçlarının cami merkezli bir hayatın inşasını sağlamaya yönelik olduğunu dile getirdi.

Medresenin 100 kişiye kadar çıkartılabilecek bir kapasiteye sahip olduğunu aktaran Ersan, “Medrese bitirilip hizmete açıldığında erkek yatılı Kur’an kursu olacak. 80 kişilik bir kapasiteye sahip olacak, tabi talebe göre 100’e kadar da çıkartılabilir. Medrese inşaatımızın kabası bitti, şuan sıva aşamasındadır. Bölgemizde medreselerin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz, Allah’ın izniyle inşaatımızın yakın bir zamanda bitirilmesini arzuluyoruz. İnşallah ilime büyük bir katkısı olacaktır. İlim talebeleri, hem Arapça klasik eğitimlerini hem de akademik eğitimlerini alacaklar. Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim en güzel şekilde okuma, kıratını en güzel şekilde öğrenme, tecvit gibi bütün İslami eğitimlerini deneyimli müderrisler gözetiminde daimi olarak ilim ehline hizmet vermeye devam edecektir.” diye konuştu.

Hem yetkililerden hem de hayırseverlerden destek beklediklerini sözlerine ekleyen Ersan, şunları söyledi: “Medresemiz İstasyon Mahallesi’nde dışardan pek görünmeyen bir yerde olduğu için yeterince yardım alamıyoruz. Hayırseverler gelip medrese inşaatını görebilirler. Her zaman buradayız. Büyükşehir Belediyesi’nin hemen yan tarafında inşaatımız devam ediyor. Bu ilim merkezinin faaliyete girmesi için yardımlarını bekliyoruz. Yardım yapmak isteyen kardeşlerimiz derneğimiz adına Ziyaret Bankası Yenişehir Şubesi'nde açtığımız 2208-69893401-5001 nolu hesabına yatırabilir veya 0 530 505 63 47 telefondan bize ulaşabilirler.”


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Dinçel'e Mecliste yeni görev

AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dincel, yeni [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi' Bu Kez Kartala Protez Ayak Yaptı

Derik ilçesinde yaşayan, sakat hayvanlar ve çoc [...]

1 gün önce...

Bir kan davası daha tatlıya bağlandı

Kızıltepe'de 15 yıl önce İbrahim Kılınç’ [...]

1 gün önce...

“Binler tek yürek” oldu

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yam [...]

1 gün önce...

OHAL'in ardından yeni düzenleme

OHAL sonrası için yeni düzenleme ile ilgili tek [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
Fırat Ensari

….. dir 15 Temmuz

2
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Gençlere Dair...

3
Mehmet Kızılkaya
4
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

Beklentiler…

5