İnşaatı bitirilemeyen medrese yardım bekliyor

İnşaatı bitirilemeyen medrese yardım bekliyor
16 Aralık 2017 Cumartesi Saat 16:51 0

​Mardin’de 3 yıl önce temeli atılan ancak maddi imkânsızlar nedeniyle inşaatı yavaş ilerleyen Mescid-i Aksa Medresesi’nin bitirilip ilim ehline hizmet verebilmesi için hayırseverin desteğini bekliyor.

Mescid-i Aksa Cami Eğitim ve Kültür Derneği (MESACİD-DER) tarafından Mardin merkez Artuklu ilçesi İstasyon Mahallesi’ndeki Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binasının hemen yanında 20 Aralık 2014'te temeli atılan Mescid-i Aksa Medresesi’nin inşaatı maddi imkânsızlar nedeniyle aradan geçen 3 yıla rağmen hâlâ bitirilemedi.

MESACİD-DER Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Ersan, İLKHA muhabirine, 350 metrekare alan üzerde temeli atılan medresenin 4 kattan oluştuğunu söyledi. Ersan, amaçlarının cami merkezli bir hayatın inşasını sağlamaya yönelik olduğunu dile getirdi.

Medresenin 100 kişiye kadar çıkartılabilecek bir kapasiteye sahip olduğunu aktaran Ersan, “Medrese bitirilip hizmete açıldığında erkek yatılı Kur’an kursu olacak. 80 kişilik bir kapasiteye sahip olacak, tabi talebe göre 100’e kadar da çıkartılabilir. Medrese inşaatımızın kabası bitti, şuan sıva aşamasındadır. Bölgemizde medreselerin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz, Allah’ın izniyle inşaatımızın yakın bir zamanda bitirilmesini arzuluyoruz. İnşallah ilime büyük bir katkısı olacaktır. İlim talebeleri, hem Arapça klasik eğitimlerini hem de akademik eğitimlerini alacaklar. Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim en güzel şekilde okuma, kıratını en güzel şekilde öğrenme, tecvit gibi bütün İslami eğitimlerini deneyimli müderrisler gözetiminde daimi olarak ilim ehline hizmet vermeye devam edecektir.” diye konuştu.

Hem yetkililerden hem de hayırseverlerden destek beklediklerini sözlerine ekleyen Ersan, şunları söyledi: “Medresemiz İstasyon Mahallesi’nde dışardan pek görünmeyen bir yerde olduğu için yeterince yardım alamıyoruz. Hayırseverler gelip medrese inşaatını görebilirler. Her zaman buradayız. Büyükşehir Belediyesi’nin hemen yan tarafında inşaatımız devam ediyor. Bu ilim merkezinin faaliyete girmesi için yardımlarını bekliyoruz. Yardım yapmak isteyen kardeşlerimiz derneğimiz adına Ziyaret Bankası Yenişehir Şubesi'nde açtığımız 2208-69893401-5001 nolu hesabına yatırabilir veya 0 530 505 63 47 telefondan bize ulaşabilirler.”


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Zehirlenen Köpekler Sokak Ortasında Can Çekişti

Midyat'ta çok sayıda köpek, kimliği belirsiz k [...]

1 gün önce...

Seyir Halindeki Otomobil Alev Alev Yandı

Mardin-Şanlıurfa yolunda seyir halindeki otomobi [...]

1 gün önce...

Katliam gibi kaza: 7 ölü, 24 yaralı

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında, [...]

1 gün önce...

Düşüşü Sürdüren Dolar, eşik rakamın altına indi!

ABD'li Rahip Brunson'ın serbest bırakılmasını [...]

1 gün önce...

Video Haber HDP'ye Demirtaş'ın izlerini siliyor suçlaması!

HDP, 6'ncı Yılı İçin Hazırladığı Videoda [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Mckinsey Hapı…

2
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Hediye-i Rahmet: İlim

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

6
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Sahipsiz Memleket (3)  

7