İpekyolu Hastanesi öğrencileri altınla ödüllendirdi

İpekyolu Hastanesi öğrencileri altınla ödüllendirdi
23 Nisan 2018 Pazartesi Saat 15:14 0

Kızıltepe özel İpekyolu Hatanesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ilçedeki 30 okul arasında bir resim yarışması düzenledi. Dereceye giren 81 resimden ilk üçe kalanlara bir pastanede ödülleri Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az ve Hastane başhekimi Uzman Dr. Kamuran Elçiçek verdi.

Yarışmada birinci gelen Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencisi Cahit Doğan tam altın, ikinci gelen Zergan İlkokulu öğrencisi Muhammet Işık yarım altın, Zergan Ortaokulu öğrencisi İslam Işık ise çeyrek altının sahibi oldu.

Öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, “Geçen sene de Özel İpek Yol Hastanemiz böyle bir etkinlik düzenlemişti. Hastanemize eğitime verdikleri bu anlamlı destekten dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Eğitim toplumun en temel dinamiğidir. Bu sadece milli eğitimin yapacağı bir faaliyet değil toplumsal bir bütün olarak bu işe el atmamız gerekiyor” dedi.

Hastane başhekimi Uzman Dr. Kamuran Elçiçek de “İlçemizde yaklaşık olarak 6 bin öğrencimiz katıldı. Yaklaşık 30 okulumuz arasından 81 resim dereceye girdi ve bunlar arasında da ilk 3 resim dereceye girdi. Bütün çocuklarımızın ürünleri değerlidir. Ama dereceye almak gerekir. Bizde bunlar arasından 3’üncüye çeyrek altın, 2’inciye yarım altın ve 1’inciye tam altın verdik. Bu küçük olsa da çocuklarımızı sevindirecektir inşallah. Çocuklara bizim de bir katkımız oldu. Bunu biz inşallah geleneksel hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

Çizdiği resim ile dereceye giren Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencisi Cahit Doğan, “Çizdiğim 23 Nisan resiminde iki taraf vardı. Biri renkli olan yani barışın ve kardeşliğin olduğu diğer tarafta da siyah renkleri kullandım yani savaşı göstermek istedim” diye konuştu.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bülent Turan: 3 dönem belediye başkanlığı yapanlar aday olmasın!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan yere [...]

1 gün önce...

Tren kalabalığa daldı, çok sayıda ölü var

Hindistan’ın Pencap eyaletinde bir tren kalabal [...]

1 gün önce...

Almanya'ya gidecek 50 bin Türk işçi için kayıtlar başladı

Türkiye'den Almanya'ya gidecek 50 bin hasta bakı [...]

1 gün önce...

"Esnaf ekonomik sıkıntı içerisinde"

HÜDA PAR Kızıltepe İlçe Başkanı Abdullah Ka [...]

1 gün önce...

Kaymakam Yüzer Muhtarları Kabul ederek Gününü Kutladı

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Meh [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Mckinsey Hapı…

2
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6