İpekyolu Hastanesi öğrencileri altınla ödüllendirdi

İpekyolu Hastanesi öğrencileri altınla ödüllendirdi
23 Nisan 2018 Pazartesi Saat 15:14 0

Kızıltepe özel İpekyolu Hatanesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ilçedeki 30 okul arasında bir resim yarışması düzenledi. Dereceye giren 81 resimden ilk üçe kalanlara bir pastanede ödülleri Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az ve Hastane başhekimi Uzman Dr. Kamuran Elçiçek verdi.

Yarışmada birinci gelen Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencisi Cahit Doğan tam altın, ikinci gelen Zergan İlkokulu öğrencisi Muhammet Işık yarım altın, Zergan Ortaokulu öğrencisi İslam Işık ise çeyrek altının sahibi oldu.

Öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, “Geçen sene de Özel İpek Yol Hastanemiz böyle bir etkinlik düzenlemişti. Hastanemize eğitime verdikleri bu anlamlı destekten dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Eğitim toplumun en temel dinamiğidir. Bu sadece milli eğitimin yapacağı bir faaliyet değil toplumsal bir bütün olarak bu işe el atmamız gerekiyor” dedi.

Hastane başhekimi Uzman Dr. Kamuran Elçiçek de “İlçemizde yaklaşık olarak 6 bin öğrencimiz katıldı. Yaklaşık 30 okulumuz arasından 81 resim dereceye girdi ve bunlar arasında da ilk 3 resim dereceye girdi. Bütün çocuklarımızın ürünleri değerlidir. Ama dereceye almak gerekir. Bizde bunlar arasından 3’üncüye çeyrek altın, 2’inciye yarım altın ve 1’inciye tam altın verdik. Bu küçük olsa da çocuklarımızı sevindirecektir inşallah. Çocuklara bizim de bir katkımız oldu. Bunu biz inşallah geleneksel hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

Çizdiği resim ile dereceye giren Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencisi Cahit Doğan, “Çizdiğim 23 Nisan resiminde iki taraf vardı. Biri renkli olan yani barışın ve kardeşliğin olduğu diğer tarafta da siyah renkleri kullandım yani savaşı göstermek istedim” diye konuştu.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

 Satın aldığı daireye gelen elektrik cezası karşısında şok oldu  

Kızıltepe'de   satın aldığı dairenin elektriğini a [...]

1 gün önce...

Yol araç trafiğine kapandı

Mardin Midyat Karayolu Hop Geçidi kar yağışı nede [...]

1 gün önce...

AK Parti adayları basınla buluştu

AK Parti Mardin İl Başkanlığı tarafından AK Parti [...]

1 gün önce...

70 yaşındaki futbolcu Kızıltepe'ye transfer oldu

Kızıltepe 2. Amatör takımlarından Kızıltepe Gençle [...]

1 gün önce...

Aylıkları 1000 tL'ye tamamlanan emeklilere 4 yıl zam yapılmayacak

Bin TL'nin altında aylık alan 105 bin emeklinin ay [...]

1 gün önce...