İzmir'deki Mardinlilerden AK Parti'ye ziyaret

İzmir'deki Mardinlilerden AK Parti'ye ziyaret
27 Şubat 2018 Salı Saat 16:50 0

İzmir Mardinliler Federasyonu ve Mardinliler Vakfı, AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İzmir Mardinliler Federasyonu (İMAF) ve Mardinliler Vakfı (MARVAK), geçtiğimiz günlerde göreve gelen AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kalabalık bir topluluğun gerçekleştirdiği ziyarette, Mardinliler salona sığmadı. İMAF Genel Başkanı Ahmet Tunç ve MARVAK Başkanı Rasim Kahraman’ın hazır bulunduğu ziyarete İzmir’de bulunan 25 Mardin yöre derneğinin başkanları da katıldı.

Toplantıda ilk sözü alan MARVAK Başkanı Rasim Kahraman, Şengül’ün tecrübeli bir siyasetçi olduğunun altını çizerek, “Kendisiyle birlikte siyaset yapma şansım da oldu. İnanıyorum ki, İzmir siyasetine yeni bir soluk getirecek ve kente güç katacaktır” dedi.

İMAF Başkanı Ahmet Tunç ise, İMAF olarak bünyelerinde bulunan derneklerle birlikte Sayın Şengül’e başarı dileklerini ileterek, “Mardinliler nüfus olarak da ekonomiye katkı olarak da İzmir’in çok önemli bir dinamiği. Siyasetteki temsil eksikliğini geçtiğimiz günlerde de dile getirmiştim. Sayın Aydın Şengül başkanın ilçelerde ve tüm İzmir’de bazı konulara hassasiyet göstereceğine inancım tamdır” sözlerine yer verdi.

Toplantıya daha sonra dahil olan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, Mardinlilerle ailevi olarak da çok yakın olduğunu kaydederek, “Siyasi yaşamımın her döneminde Mardinliler benimle yan yana oldular. Onların her sözünün arkasında dururum” ifadesini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül de, Mardinlilerin salondaki kalabalığından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bugün bana çok büyük bir güç verdiniz. Emin olun, il başkanlığımda her yörenin il teşkilatında temsiline özen göstereceğim. AK Parti din, dil, mezhep, yaşam tarzı ve memleket ayırt etmeksizin her kesimin partisidir. Bu anlayışla siyasetimizi İzmir’de hakim kılacağız” görüşünü aktardı.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Demirkaya HDP'den Kızıltepe'ye aday oldu

HDP Kızıltepe ilçe eski yöneticilerinden ve Parti [...]

1 gün önce...

Soylu'dan İddialı Çıkış: İstifa Etmeyen Namerttir

TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının ve bağlı kurulu [...]

1 gün önce...

“Asfaltsız yol, yolu olmayan köy ve mahalle bırakmayacağız”

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir [...]

15 saat önce...

“Mezopotamya’dan dünyayı yeniden yorumluyoruz projesi”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinin yü [...]

1 gün önce...

Tellere takılan güvecini itfaiye kurtardı

Cezaevi tellerine takılan güvercin, itfaiye ekiple [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mehmet Bedi Demir
Mehmet Bedi Demir

Bir Kalembazdan Bisturi!

2
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Hilbijartina Şaredarîyan.

3
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Gerçek Bir Mardinli…

6
Murat Süleyman Erdem
Murat Süleyman Erdem

Siirt'te Hamsi Festivali

7