İzmir'deki Mardinlilerden AK Parti'ye ziyaret

İzmir'deki Mardinlilerden AK Parti'ye ziyaret
27 Şubat 2018 Salı Saat 17:50 0

İzmir Mardinliler Federasyonu ve Mardinliler Vakfı, AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İzmir Mardinliler Federasyonu (İMAF) ve Mardinliler Vakfı (MARVAK), geçtiğimiz günlerde göreve gelen AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kalabalık bir topluluğun gerçekleştirdiği ziyarette, Mardinliler salona sığmadı. İMAF Genel Başkanı Ahmet Tunç ve MARVAK Başkanı Rasim Kahraman’ın hazır bulunduğu ziyarete İzmir’de bulunan 25 Mardin yöre derneğinin başkanları da katıldı.

Toplantıda ilk sözü alan MARVAK Başkanı Rasim Kahraman, Şengül’ün tecrübeli bir siyasetçi olduğunun altını çizerek, “Kendisiyle birlikte siyaset yapma şansım da oldu. İnanıyorum ki, İzmir siyasetine yeni bir soluk getirecek ve kente güç katacaktır” dedi.

İMAF Başkanı Ahmet Tunç ise, İMAF olarak bünyelerinde bulunan derneklerle birlikte Sayın Şengül’e başarı dileklerini ileterek, “Mardinliler nüfus olarak da ekonomiye katkı olarak da İzmir’in çok önemli bir dinamiği. Siyasetteki temsil eksikliğini geçtiğimiz günlerde de dile getirmiştim. Sayın Aydın Şengül başkanın ilçelerde ve tüm İzmir’de bazı konulara hassasiyet göstereceğine inancım tamdır” sözlerine yer verdi.

Toplantıya daha sonra dahil olan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, Mardinlilerle ailevi olarak da çok yakın olduğunu kaydederek, “Siyasi yaşamımın her döneminde Mardinliler benimle yan yana oldular. Onların her sözünün arkasında dururum” ifadesini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül de, Mardinlilerin salondaki kalabalığından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bugün bana çok büyük bir güç verdiniz. Emin olun, il başkanlığımda her yörenin il teşkilatında temsiline özen göstereceğim. AK Parti din, dil, mezhep, yaşam tarzı ve memleket ayırt etmeksizin her kesimin partisidir. Bu anlayışla siyasetimizi İzmir’de hakim kılacağız” görüşünü aktardı.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Derikli Hakim ve Savcı Kardeşler Aynı Gün Dünya Evine Girdi

Derik ilçesi nüfusuna kayıtlı Hakim Mahammed [...]

1 gün önce...

Maganda kurşunuyla hayatını kaybetti

Kızıltepe ilçesinde maganda kurşununun isabet [...]

1 gün önce...

Kadın girişimci yetim ve öksüzlere de el uzatacak

Midyat’ta bayan kuaförü, cilt bakımı ve güz [...]

1 gün önce...

Engellilerin sertifika heyecanı

Midyat Engelliler Derneği ve İŞKUR(Türkiye İ [...]

1 gün önce...

Mardin Polisi, 6 Yıl Önce İşlenen Cinayeti Aydınlattı

Artuklu ilçesinde 6 yıl önce silahla öldürül [...]

1 gün önce...