“Trafik Hayattır!” Eğitimleri Mardin’de
01 Ekim 2014 06:59
ANASAYFA  -  YAZARLAR  -  ARAMA  -  İLETİŞİM
MOBİL HABERLER / Mardin Life Gazete, Dergi, Ajans ve Matbaası
“Trafik Hayattır!” Eğitimleri Mardin’de
26 Şubat 2014 Çarşamba Saat 14:23
Doğuş Otomotiv ve Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile trafikte saygı kültürünün toplumun her kesimine ulaşması amacıyla “Trafik Hayattır!” eğitimleri Mardin’de başlayacak.
Trafik Hayattır! platformu kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde yeni bir eğitim seferberliğine imza atan Doğuş Otomotiv, İlköğretimin 2. sınıfında okutulan Hayat Bilgisi dersi çerçevesinde işlenecek trafik güvenliği konulu bir eğitim hazırladı.
İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde yeni bir projeye imza atan Doğuş Otomotiv, ilköğretim öğretmenlerine trafik güvenliği konusunda eğitici eğitimlerine cuma günü başlayacak. Eğitime katılan öğretmenler, ilköğretim ikinci sınıfta okuyan öğrencilerine Hayat Bilgisi dersi kapsamında trafik güvenliği içerikli eğitimler verecekler. Eğitim, Hilton Otel’de öğretmen ve öğrencilere verilecek.
Trafik psikolojisi ve trafik güvenliği konularında uzman danışmanlardan destek alınarak oluşturulan eğitim içeriği, öğretmenlere ve öğretmenler aracılığıyla öğrencilere verilecek. Trafik güvenliği konulu eğitimin ikinci ayağı ise Mardin’de gerçekleştirildi.
Doğuş Otomotiv’den yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Türkiye’nin lider otomotiv distribütörü Doğuş Otomotiv olarak toplumsal sorumluluk alanlarımız içerisinde öncelikli yer tutmakta olan trafik güvenliği konusuna hassasiyetle önem vermekteyiz. Toplumumuzun tüm kesimlerinde trafikte saygı anlayışının yerleşmesi amacıyla 2004 yılından beri yürüttüğümüz Trafik Hayattır! kurumsal sorumluluk platformumuz kapsamındaki çalışmalarımızın temeline eğitim felsefesini yerleştiriyoruz. Bu anlayışımıza paralel olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yönelik İlköğretim İkinci Sınıflar İçin Trafik Güvenliği Eğitim Projesi’ni geliştirdik.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın da desteğiyle gerçekleşecek bu eğitimlerde, Türkiye çapında, ilköğretim ikinci sınıf öğretmenlerine, kendi şehirlerinde düzenlenecek etkinlikler ile trafik ışıkları, emniyet kemeri, araç içi güvenlik ve trafikte güvenlik konularında eğitim verilecek. Öğretmenler daha sonra bu eğitimleri öğrencilerine, çalıştıkları okulların öğretmenlerine aktaracak. Böylece trafik güvenliği bilinci çok daha geniş kitlelere ulaşmış olacak. Ülkemiz için çok önemli olan bu eğitimlerin, Mardin merkez ve çevre illerindeki öğretmenlere yönelik gerçekleşecek ve Mardin Valisi Ahmet Cengiz, Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, ile Doğuş Otomotiv Kurumsal İletişim Direktörü Koray Bebekoğlu’nun katılacağı Mardin ayağında sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.”
YORUM YAZ

Yorum:

YORUMLAR
Duyarli bir vatandas / 26 Şubat 2014 Çarşamba Saat 22:50

Madem trafik hayatir. Havaalanindan kiziltepe sehir merkezine kadar olan karayolarinin kapatamadigi yolu siz kapatin.ford plaza ve suleyman akdag in shell istasyonu onleri hergun kaza ustune kaza ya insanlar oluyor bu ne duyarsizlik.takipcisi olacaz.
--------------------------

DİĞER HABERLER
Demirtaş: Dünya birleşse de haklı bir davası olan bir halkı alt edemez
Tutaşı ve Abakay Ailelerinin mutlu günü
Kızıltepe'de Kobani protestosu
'Estel-Midyat Arası' türküsünün belgesel filmi çekildi
Süryani Kadınlardan Eşbaşkan Akyol'a Ziyaret
Sınırdan Fişek Geçiren Suriyeli Tutuklandı
İlahiyat Fakültesinde Lisans Kontenjanı Doldu
Gençler, Motosikletlere önlem için harekete geçti
Çevremize Nezih, Kurbanımıza Nazik Olalım
Ezidi’lere Kurban verebilirsiniz fetvası
 
Ana Sayfa | Yazarlar | İletişim
Mardin Life Gazete, Dergi, Ajans ve Matbaası - Mardin ve Mardinlilerin Buluşma Noktası
 
mardinlife.com tam sürümü için tıklayın.