ömerli ÖMERLİ OMERLI omerli haberleri HABERİ haberi HABERLERİ HABER - Mardin Life Gazete, Dergi, Ajans ve Matbaası

02 Ekim 2014 09:23          İletişim    Künye    Ziyaretçi Defteri    Sitene Ekle          Fotoğraf Galeri FOTO GALERİ    Video Galeri VİDEO GALERİ   
 
/>
Ömerli HABERLERİ (289 haber)
24 Eylül 2014 Çarşamba Saat 16:09 Ömerli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İlçede Ürün Çeşitliliğinin Artırılması, çiftçilere örnek olması amacıyla yediveren türü çilek fidelerinin dağıtımları yapıldı.
20 Eylül 2014 Cumartesi Saat 11:27 TEOG sonuçlarına göre yapılacak nakil işlemlerinde ortaöğretim kurumlarında oluşan boş kontenjan sayısı 13 bin 130 olarak belirlendi.
19 Eylül 2014 Cuma Saat 13:19 TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ (TEOG) İLE İLGİLİ TARTIŞMALAR BİTMEK BİLMİYOR
17 Eylül 2014 Çarşamba Saat 17:38 Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, yapımı devam eden camilerin inşaatını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
05 Eylül 2014 Cuma Saat 21:58 Eski Demokrasi ve Emek Partisi (DEP) Mardin Milletvekilli Mehmet Sincar, ölümünün 21. yıl dönümünde Kızıltepe ve Batman'da anıldı.
13 Ağustos 2014 Çarşamba Saat 09:51 Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşayan imam Abdullatif Nakşioğlu, 18 yaşından sonra dışarıdan okumaya başladı, 62 yaşında Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olup diplomasını aldı.
05 Ağustos 2014 Salı Saat 11:47 Emniyette "paralel yapı" iddialarına ilişkin yürütülen operasyon kapsamında aralarında Mardin'in de bulunduğu 14 ilde operasyon yapılıyor.
23 Temmuz 2014 Çarşamba Saat 23:06 Mardin Ak Parti Kadın Kolları üyeleri, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim çalışmalarına destek amacıyla bağışta bulundu.
20 Temmuz 2014 Pazar Saat 03:47 Nusaybin Sınırında Çadır kaldırıldı. DBP'liler , Kobani sınırına gidiyor.
15 Temmuz 2014 Salı Saat 14:11 Mardin’in büyükşehir belediye eşbaşkanları ile Ömerli belediye eşbaşkanları iftar yemeğinde köylülerle bir araya geldiler.
09 Temmuz 2014 Çarşamba Saat 11:21 Sinema ve televizyon dünyasının sevilen oyuncusu Berk Oktay, Mardin'de çevrilecek yeni dizi için şehre yerleşiyor.
09 Temmuz 2014 Çarşamba Saat 11:05 HDP, uygulamaya konulduğu 1985 yılından beri suç işleme mekanizmasına dönüşen koruculuk sisteminin tümden lağvedilmesi ile ilgili tedbirlerin alınması amacıyla Meclis araştırması açılmasını istedi.
07 Temmuz 2014 Pazartesi Saat 14:30 Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Derik İlçe Kaymakamı Ahmet Demirci tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.
07 Temmuz 2014 Pazartesi Saat 14:17 Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, geçtiğimiz hafta iki aile arasında yaşanan kavgada yaşamını yitiren vatandaşların yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.
05 Temmuz 2014 Cumartesi Saat 15:58 Mardin KESK Şubeler Platformu dönem sözcüsü Mustafa Benli Ömerli’nin Kayadere (Bafawa) köyünde yaşanan kavga ile ilgili bir açıklama yayınladı.
05 Temmuz 2014 Cumartesi Saat 13:09 Mardin Valiliği, Ömerli ilçesi Kayadere köyünde dün yaşanan kavgada hayatını kaybeden 4 kişi ile ilgili basın açıklaması yaptı.
04 Temmuz 2014 Cuma Saat 15:03 İnsan Hakları Derneği Mardin Şubesi yayınladığı basım açıklaması ile koruculuk sistemine tepki gösterdi.
04 Temmuz 2014 Cuma Saat 14:57 Ömerli İlçesi'ne bağlanan Kayadere Köyü'nde aileler arasında çıkan ve 4 kişinin öldüğü silahlı kavganın bir kavak uğruna 10 yıldan bugüne gelen husumetten kaynaklandığı iddia edildi.
04 Temmuz 2014 Cuma Saat 14:20 HDP Mardin Milletvekili Gülseren Yıldırım, Ömerli ilçesinde hayatını kaybeden ailelere taziye ziyaretinde bulundu.
04 Temmuz 2014 Cuma Saat 14:17 Ömerli İlçesi'ne bağlı Kayadere Köyü'nde aileler arasında çıkan ve 4 kişinin öldüğü silahlı kavganın 10 yıldan bugüne gelen husumetten kaynaklandığı iddia edildi.
04 Temmuz 2014 Cuma Saat 00:56 Ömerli ilçesine bağlı Kayadere Köyünde 2 aile arasında çıkan taşlı ve silahlı kavgada ilk belirlemelere göre 4 kişi öldü, 27 kişi yaralandı.
04 Temmuz 2014 Cuma Saat 00:03 Ömerli İlçesi'ne bağlı Kayadere Köyünde aralarında daha önceden husumet bulunan iki aile arasında çıkan ve silahlarında kullanıldığı kavgada biri kadın 4 kişi öldü, 17 kişi de yaralandı.
03 Temmuz 2014 Perşembe Saat 23:15 Ömerli ilçesine bağlı Bafawa (Kayadere) köyünde korucuların silahlı saldırısı sonucu biri kadın dört kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi
22 Haziran 2014 Pazar Saat 18:33 Genç MÜSİAD Mardin Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Ömerli Meslek Yüksek Okulu'na iş birliği ziyaretinde bulundu.
20 Haziran 2014 Cuma Saat 17:05 Mardin il Milli Eğitim Müdürlüğünde üst düzey atamalar gerçekleşti.
Şuan 1. Sayfadasınız
:: HIZLI MENÜ
MARDİN KENT REHBERİ
ÇOK OKUNANLAR

ANKET :
YORUMLANAN HABERLER
YORUMCU: Hasan ANIL
YORUMCU: kızıltepeli
YORUMCU: mardinli
YORUMCU: Hasan Hadi
YORUMCU: kızıltepe
YORUMCU: OKUR- YAZAR
Kürt Dili ile ilgili son yıllarda kimine göre sürecin,etkisiyle kimine göre farklı projelerin devreye girmesiyle;büyük mesafeler kat edilmekte,önemli çalışmalar yapılmaktadır.Çeşitli ünv olduğu gibi (Tunceli, Bingöl, Muş) Mardin Artuklu Üniversitesinde de,Yaşayan Diller Enstitüsü çatısı altında Kürtçe okutmanlık,Tezsiz Yüksek lisan alanlarında ücret karşılığında birçok başvuru alındı. Bu başvurular çeşitli kriterlerden sonra değerlendirildi .Süreç ilk başlarda çok heyecanla ve takdirle karşılandı. Eğitim fakültelerinin Türkçe öğretmenliği bölümünü bitirip atanamayan ve bir umut belki Kürtçeden atanırım diye tezat oluşturup başvuranlar bile vardı . Son öğretmen atamalarında çok az sayıda olmasına rağmen ki başlangıç için önemli bir sayı ,Kürtçe öğretmeni alımında bu çalışmalar etkili oldu.Diğer ünv de bu konuda çalışmalar yapmasına rağmen medyada Artuklu kadar yer almadı.Bu işin direktörleri işi mutfağında nasıl pişirdiler bilinmez ama sunumu iyi yaptılar.Zamanla ünv bir çok mezun vermeye başladı.Önceleri farklı olacak diye ümitle başvuran ancak diğer üniversitelerin mezun edip işsiz bıraktığı farklı bölümlerden hiçbir farkı olmayan bir bölüm türedi.Olay maddi boyuta dönmüşse ve böyle bir amaç güdülüyorsa çok vahim.Alımlarda kişiye,zamana ,duruma ve edilen telefona göre kriter belirlenip daha sonra kriterler değiştiriliyorsa çok daha vahim. İşin gazetecilik boyutuna gelince sayın ÇOBANOĞLU, Yerel meydanın Ünv. yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini, gündeme getirdiğini, ve bunu ulusal medyaya da aktardığını biliyorum şuan ki rektörle Radikal gazetesinde röportajınızı hatırlıyorum. Eminim basın görevinizi nasıl o zaman gazeteciliğin gerektirdiği şartlara göre yaptıysanız bugünde aynı felsefeyle devam etmektesiniz.Doğruya doğru yanlışa yanlış deme tavrı ve duruşu bu mesleğin olmazsa olmazı. Bazı yorumlarda sizinde Yaşayan Diller Enstitüsü ne başvuru yaptığınız kabul edilmediğiniz bundan dolayı gazetecilik mesleğinizi de koz olarak kullanıp bunu yaptığınız söyleniyor, buna inanmak istemiyor ,yıllarca zor şartlarda çalışmayla elde ettiğiniz deneyim,ve gazetecilik ahlakınızla, bunlara gülüp geçtiğinize inanıyorum.Ancak son yazınızdaki hitaplarda biraz sertlik gördüğümü belirtip son söz olarak çalışmalarınızda başarılar diliyorum..
YORUMCU: ali
YORUMCU: taki irmak
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:31 06:06 12:17 15:37 18:09 19:31
:: GÜNÜN
Gerçeklere kapıyı kapattığımda, bir de bakarım pencereden girmişler.

Jennifer Unlimited

  Mardin Life Link Bankası Mardin Biyografiler Gündemdekiler Diğer  
   
Fotoğraf Galeri
Video Galeri
Güncel
Ekonomi
Spor
Eğitim
Politika
Yaşam
Kültür & Sanat
Sağlık
Dünya
Milli Eğitim Müdürlüğü
Emniyet Müdürlüğü
Mardin Valiliği
Kültür-Turizm Müdürlüğü
Mardin Barosu
Artuklu Üniversitesi
Mardin'den Haberler
Dicle Kalkınma Ajansı
Mardin Adliyesi
Çevre ve Orman Müdürlüğü
Mardin Çarşıları
Mardin Nüfusu
Mardin'deki Manastır ve Kiliseler
Deyrulzafaran Manastırı
Mardin'de Mağaralar
Nusaybin İlçesi
Mardin Kaleleri
Mardin'deki Cami ve Mescitler
Zinciriye Medresesi
Midyat İlçesi
Abdullah Deniz Kimdir?
Prof. Dr Ahmet Ağırakça
Turhan Ayvaz
Zeynel Abidin Erdem
Markus Ürek Kimdir?
Nuri Sertaç Güler Kimdir?
Mahmut Kılınç kimdir?
Nezir Güneş Kimdir?
Mithat Özgür Sekizkardeş Kimdir ?
Hasan Yıldız Kimdir?
Serdar Bedii Omay
Beşir Ayanoğlu
Halit Demir
Cüneyt Yüksel
Gönül Bekin
Süleyman Çelebi
Abdullah Erin
Turhan Ayvaz
Emine Ayna
Ahmet Türk
Dicle Kalkınma Ajansı
Artuklu Üniversitesi
Mardin Valiliği
Mardin Belediyesi
Mardin Valiliği
Mardin TSO
Milli Eğitim
Mardin Sağlık
Mardinspor
Mardin Emniyet Mil Haber
 

 
Reklam - İletişim - İnsan Kaynakları - Yayın İlkeleri - Önemli Telefonlar - MOBİL
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2013 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım ve Tasarım Hakkı GrupTR.Com'a aittir.  
13 Mart Mahallesi,Mehtap Caddesi, Yıldız Kent Sitesi Altı No: 1-2-3 Mardin / Yenişehir Mardin LİFE Gazete ve Matbaası / 0533 560 0332 / 0542 576 2590 / 0482 213 33 20    
 
Mardin haberleri Mardin haberi Mardin MARDİN Mardin mardın Mardin Mardin fotoğrafları Mardin ünlüleri Mardin iş adamları Mardin valiliği Mardin belediyesi Mardin kütüphanesi Mardinspor Mardinspor fotoğrafları Mardin cezaevi Mardin videoları Mardin galerileri Mardin basını Mardinte yaşayan ünlüler Mardin kaplıcaları Mardinliler Mardinli ünlüler www.Mardinilkhaber.com Mardinin plakası Mardin56 www.Mardinmanset.com Mardin manşetleri Mardin sondakika Mardinliler Mardinli MARDİNLİLER MardinLILER Mardinliler mardınlıler www.Mardinliler.net Mardin gazeteleri Mardin basını Mardin kaleleri Mardin botan çayı Mardin tillo TİLLO tıllo egemen bağış emine erdoğan MARDİNLİ ünlüler Mardinde doğanlar kimler Mardinli Mardinin tarihçesi www.Mardinnethaber.com Mardinde yaşayanlar Mardinin plakası kaç? Mardinin plaka kodu 47 nerenin plakası Mardin telefon kodu 482 Mardin eğitim haberleri www.Mardinimiz.com Mardindekiler Mardinim Mardinliyiz Mardin siteleri Mardin gazete siteleri Mardin haber sitesi Mardin gazeteleri Mardine kim gelecek Mardine gelen ünlüler Mardin konserleri Mardin bdp Mardin ak parti Mardin belediye başkanı mehmet beşir ayanoğlu hasan duruer mehmet halit demir cüneyt yüksel gönül bekin sahkulubey süleyman celebi hakimiyet gazetesi temel kocaklar marev marder marimder artuklu üniversitesi serdar bedii omay kürtçe kürdoloji kasımiye deyrulzafaran manastırı kırklar kilisesi zinciriye medresesi ulu camii artuklular selim sadak SELİM SADAK Selim Sadak Mardin Manşet