Rapor vermeyen doktor çifti cadde ortasında darp edildi.

Rapor vermeyen doktor çifti cadde ortasında darp edildi.
02 Temmuz 2019 Salı Saat 18:49 1

Mardin’de istediği raporu vermeyen iki kişi Mardin Devlet Hastanesinde görevli doktor çifti çocuklarını kreşten alırken darp etti. Polis ekipleri, hasta ve yakınını gözaltına aldı.

Olay bugün Mardin’in Artuklu ilçesinde saat 16. 30 sıralarında Ravza Caddesinde meydana geldi. Mardin Devlet Hastanesi endokrin bölümü uzmanı Dr Davut Sakız ve eşi Enfeksiyon Uzmanı Dr. Ayşe Sakız araçlarını park ettikten sonra başka bir araçtan inen daha önce ilaç raporu yüzünden tartıştıkları ve bu konuyla ilgili beyaz kod vermiş olduğu 28 yaşındaki C. B. ve ismi öğrenilemeyen bir kişi tarafından darp edildi.

OLAY 10 GÜN ÖNCE YAŞANMIŞ

Hastaneye gelen hasta Cebrail B., görevli Dr. Davut Sakız tarafından muayene edildi. Dr. Sakız, muayenede tahlil sonuçlarında da bir bulguya rastlamadığı hastasına, rapor vermeyi gerek görmedi. Bunun üzerine hastanede Cebrail B. Doktor ile tartıştı. Daha sonra kendisine beyaz kod verilen Cebrail B. ayrılarak evine gitti. 10 gün sonra bir arkadaşı ile birlikte hastaneden çıkan doktor ve eşini takip ederek kreş önünde Sakız çiftine saldırdı. Saldırıda yaralanan Sakız çifti, darp raporu alarak hasta yakını 2 kişi hakkında şikâyette bulundu. Şikâyet üzerine polis ekipleri C.B ve ismi öğrenilemeyen diğer kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler sorgulanmak üzere, Artuklu ilçe polis merkezine götürülürken, hastanedeki sağlık çalışanları, saldırıyı kınadı.

İL MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI: HALKIMIZ BİZE SAHİP ÇIKSIN

Darp edilen yaralı doktorları hastanede ziyaret eden ve saldırıya tepki gösteren Mardin İl Sağlık İl Müdürü Saffet Yavuz, “Bu gün hastane çıkışında çocuklarını kreşten almak isterken iki doktorumuz darp edildi. Şuanda nekroloji uzmanımızın kafa ve yüzüne eşitli darp ve kesi izleri mevcut. Yine intaniye uzmanımızın vücudunun çeşitli bölgelerinde darp izleri mevcut. Zanlıların yakalanması için güvenlik güçlerinin çalışmalarının sürdürüyor. Saldırı adli merciler tarafından takip ediliyor. Hoşgörünün, barışın, kardeşliğin şehri Mardin’e bu olayın olması tüm sağlık çalışanlarını derinden yaralamış ve üzmüştür. Bu bir terör saldırısıdır, bu bir insanlık suçudur. Savaşta bile dokunulmazlığı olan hekim arkadaşlarımızın can güvenliği yoktur. Bizler sadece yaşatmak için, insanlarımıza daha kaliteli hizmet sunabilmek için eğitim alıyoruz. Bunları gerçekleştirebilmek için canla başla çalışıyoruz. 7/24 halkımızın hizmetindeyiz, halkımızın bize sahip çıkmasını istiyoruz."dedi.
YORUMLAR :::

  1. Mehmet
    02 Temmuz 2019 Salı Saat 21:51 CEVAPLA
    Adam olan vurup kaçmaz ki .... simdi sagda solda da biz birini vurduk diye de hava atacaklar

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversiteli işçiler ‘statü değişikliği’ istiyor

Kamuda işçi statüsünde çalıştırılan üniversite mez [...]

17 saat önce...

Müşteri yokken yaptığı tek iş Kur'an okumak

Kızıltepe Yeni Camii önünde açtığı seyyar tezgâhla [...]

1 gün önce...

Devlet, asker ailelerine destek veriyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, zorun [...]

1 gün önce...

Mardin'de konut satışları arttı

Mardin'de, bu yıl haziran ayında 426 konutun satıl [...]

1 gün önce...

Telefonlara yeni düzenleme ve zam

Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep tele [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Darbeler…

1
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

3
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

4
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

5
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7