Mardin mimarisi Mamak’ta canlanıyor

 Mardin mimarisi Mamak’ta canlanıyor
09 Ağustos 2013 Cuma Saat 18:12 0

Mamak Belediyesi, ilçede bulunan Mutlu ve Ekin mahallelerinde yer alan meydanlık alanlarda Mardin Midyat taşından saat kulesi inşa ederek ilçeyi estetik bir görünüme kavuşturmayı amaçlıyor.

Mutlu ve Ekin mahalleleri meydanlık alanda Mardin Midyat taşından saat kulesi inşa eden belediye ekipleri, estetik meydan, kavşak, cadde ve sokaklar oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Mamak Belediyesi, Saimekadın, Abidinpaşa, Dikimevi, Demirlibahçe ve Mamak Caddesi’ni birbirine bağlayan kavşakta başlattığı havuzlu şelale çalışmasını tamamladı. 8 metre yüksekliğe ve 9 metre genişliğe sahip Mardin’in ünlü Midyat taşından yapılan havuzlu şelale, led ışık ile aydınlatılacak.

Hayata geçen yatırımlarla Mamak’a yeni bir vizyon kazandırdıklarının altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 3 kademe şelaleli havuzun ilçeye ayrı bir güzellik ve ayrı bir renk kattığını söyledi. Sanat eserlerinde ve süs işletmeciliğinde kullanılan, antik görüntü özelliği veren Mardin Midyat’ın ünlü taşıyla yapılan havuzun Mamak’a ayrı bir güzellik kattığını belirten Akgül, "Mamak’ta görselliği artırmak ve estetik mimariyi geliştirmek adına ilçemizde estetiği ön plana çıkarıyoruz. Yatırımlarımızla ilçemiz imaj tazelerken, vatandaşlarımız da gezerken, dinlenirken görsel bir ziyafete tanıklık edecek." diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Derik'teki çatışmada bir asker şehit oldu

Derik ilçe kırsalında, PKK terör örgütüne yönelik [...]

1 gün önce...

3 Puanı Tek Golle Aldı

Mardin Büyükşehir Başakspor, evinde konuk ettiği V [...]

1 gün önce...

Büyükşehir eski belediye başkanı ile üç HDP'li başkan gözaltına alındı

Görevden uzaklaştırılan Diyarbakır Büyükşehir eski [...]

1 gün önce...

Derik'te üç PKK'lı etkisiz hale getirildi

İÇİŞLERİ Bakanlığı, Diyarbakır, Mardin ve Bitlis't [...]

1 gün önce...

Nusaybin'deki basın açıklamasına Türk bayraklı tepki

Nusaybin ilçesinde Barış Pınarı Harekatı'na tepki [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar