Vali Cengiz Öğretmenlerin Konserine Katıldı

 Vali Cengiz Öğretmenlerin Konserine Katıldı
08 Mayıs 2014 Perşembe Saat 16:37 0

Mardin Valisi Ahmet Cengiz, Derik ilçesinde görev yapan öğretmenlerin düzenlediği konsere katıldı.

Kültür Sarayı'nda düzenlenen ve Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Vali Yardımcısı Hüseyin Avcı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahin, Derik Kaymakamı Ahmet Demirci ve İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu'nun da katıldığı etkinlik vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Derik'te görev yapan farklı branşlardaki öğretmenler bir araya gelerek Türkiye'nin her yöresine ait Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Lazca şarkılar seslendirdi. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdür Yardımcısı ve müzik öğretmeni Çiğdem Göktaş Tekçi yönetiminde düzenlenen müzik şöleni izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Vali Cengiz, öğretmenlerden oluşan müzik grubunu çok beğendiğini, harika bir konser olduğunu ve burada bulunmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Vali Cengiz, "Çiğdem hoca başlangıçta bizleri davet ettiği zaman, amatör olarak karşınıza çıkacağız demişti. Ama sizlerin de gördüğü gibi profesyonellerden hiç farkları yoktu bence. Tabi Derikli hemşehrilerim de öğretmen arkadaşlarımıza sahip çıkmışlar ve salonu doldurmuşlar. Onun için sizlere de teşekkür ediyorum çünkü boş salona söylemek çok çok zordur. Belli ki öğretmen arkadaşlarımız çok çaba sarf etmiş ve emek harcamışlar. Çok harika bir performans sergilediler.Bizleri davet ettikleri ve mükemmel bir konser sundukları için başta Çiğdem hocam olmak üzere emeği geçen her kese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Çiğdem Göktaş Tekçi ise meslektaşlarıyla bu tür bir organizasyonda yer almasına öncü olmaktan dolayı gurur duyduğunu söyledi. Tekçi, "Öncelikle bizleri kırmayıp konserimize teşrif edip ve onurlandıran sayın Valimiz Dr. Ahmet Cengiz ve beraberindeki heyet başta olmak üzere,ilçe kaymakamımız Ahmet Demirci ve bizlere desteklerinden dolayı ilçe milli eğitim müdürümüz Mustafa Kahraman'a teşekkür ediyorum.Öğretmen arkadaşlarım çok güzel bir performans sergilediler. Orkestra ve koroistlerime teker teker çok teşekkür ediyorum. Umarım bu etkinlikler derikte gelenekselleşir ve çok daha güzel konserler verilir" diye konuştu.

Konserin ardından Vali Cengiz, programı düzenleyen öğretmenleri tek tek tebrik ederek grup adına Akif Ersoy İlkokulu Müdür Yardımcısı ve müzik öğretmeni Çiğdem Göktaş Tekçi'ye çiçek verdi.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Karantinadan kaçan bir kişi tüm binanın karantinaya alınmasına neden oldu

Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan ve İstanbul' [...]

1 gün önce...

Horoz dövüştürenlere sosyal mesafe cezası

Kızıltepe ilçesinde Sosyal mesafeye uymayan ve Hor [...]

1 gün önce...

18-20 yaş arasındaki gençlere yeni düzenleme

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağı bulunan [...]

1 gün önce...

15 bin 750 lira Kavga edenlere sosyal mesafe cezası

Polis ekipleri, kavga eden 5 kişiye sosyal mesafe [...]

1 gün önce...

Koronavirüs aşısında ilk adım atıldı!

Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar