10 bin nüfuslu köyün elektrik kesintisine tepkine

10 bin nüfuslu köyün elektrik kesintisine tepkine
16 Aralık 2019 Pazartesi Saat 11:04 7

Mardin merkeze 15 kilometre uzaklıktaki 10 bin nüfuslu Ortaköy'de günlerden beri devam eden elektrik kesintilerine internet kesintisinin de eklenmesi vatandaşları isyan noktasına getirdi.

Son bir aydan beri elektriklerin günde sadece 6 saat verildiği Ortaköy'de vatandaşlar son bir haftadan beri artık köyde internet kesintilerinin de yaşanmasına tepki gösterdi.

Elektrik kesintisinden dolayı köydeki vatandaşların yanında eğitim gören öğrencilerin de etkilendiğini belirten köylüler yetkililerden çözüm bekliyor.

Elektriğin verildiği saatler içinde de trafonun yetersiz kalmasından kaynaklı sürekli şalter attığını anlatan köylüler mevcut durumdan kaynaklı köyden şehre artık bir göç başlandığını ifade ettiler.

Ortaköyde internet arızası nedeni ile esnaf işlerini yürütemez hale geldi. Başta eczane, nakliye firmaları ve seyahat acenteleri işlemlerini yapamamaktan dolayı işlerinin aksadığını ifade ediyorlar. 

Köylerinde köy sakinlerine ait hiçbir sulama amaçlı kuyu olmamasına rağmen bunun cezasını çektiklerini belirten köylülerden Mehmet Demir, "Düşünün beldeden kırsal mahalle statüsüne dönüşmüş köyümüzün nüfusu 10 bini geçmiş durumda. Bir ilçe nüfusu kadar olan köyümüzde elektrik ve internet yok. Yetkililerin vicdanına soruyorum. Eğer vicdanınız okula giden çocukların mum ışığında ders çalışmasını, bu şekilde ödev yapmasını, köydeki marketlerin haftalık ürünlerini çöpe atmalarına, ev hanımlarının yaptıkları yemekler buz dolabı çalışmadığı için çöpe atmalarına, köyün ihtiyarları dizileri, haberleri izleyememelerine ve cihazlara bağlı hastalar akü ve jeneratörlere muhtaç bırakılmasını, köydeki, sağlık ocağı, eczane ve okullardaki internete bağlı işlemler için halkın, eczacıların, doktorların ve öğretmenlerin Mardin'e yönlendirilmesini kabul ediyorsa sizi Allah'a havale ediyoruz."diyerek tepki gösterdi.

Sorunun çözümü noktasında başvurmadık yer bırakmadıklarını belirten Ali Yılmaz da "Elektrik arızalarına alıştık ama bir haftadır artık evdeki internetimiz de kesildi. Bunun için de başvurmadık kapı bırakmadık. Türk Telekom bize her gün bugün yarın gelip çözeceğiz diyorlar ama ne gelen var ne soran.Okullarımız internetsiz, köyün eczanesinde de internet olmadığı için ilaç alımında sıkıntı çekiyoruz. Bu nasıl bir hizmet anlayışı?"dedi.YORUMLAR :::

 1. TÜRK VATANDAŞI
  23 Aralık 2019 Pazartesi Saat 19:53 CEVAPLA
  Birincisi ortaköy bir köy değil mahalle lütfen türkçemizi doğru kullanalım ikincisi hem para ödemiyim hemde elektriğim olsun diyen büyük bir kesim var elektrik parasını ödemeyeler için bu lafım
  Elektriği kesmekle az bile yapıyorlar lamba bile haramdır size müslüman insan vatanını seven insan devletten çalmaz vergisini elektrik parasını verir öyle köyün ortasına bayrak asmakla vatan sevilmez.........
 2. Dündar Akay
  16 Aralık 2019 Pazartesi Saat 17:47 CEVAPLA
  10 nufuslu koyde elktrik Var 1O binlik koyde elkrik yok oyle Kanununda Oyle Nizaminda
 3. Ortaköy mahallesi
  16 Aralık 2019 Pazartesi Saat 15:08 CEVAPLA
  Bu zulmü yetkililer yapmakta hangi yetkililer ilgilensin hepsi boş laf kendimi bildim bileli Ortaköy mahallesi hep bir zulüm içinde elektrik kesintisi olsun alt yapı su kesintisi olsun zulüm bitmek nedir bilmiyor. Bütün Ortaköy sakinleri hepsi bunlara birer şahit.
 4. Yusuf çakmak
  16 Aralık 2019 Pazartesi Saat 14:52 CEVAPLA
  Tek suçumuz vatandaş olmak
  Bunun izahı kalmadı
 5. Adı Değmez
  16 Aralık 2019 Pazartesi Saat 13:18 CEVAPLA
  Sahipsiz Şehrin sahipsiz köyü. Allah yardım eylesin İnşaAllah
 6. Yol kapatarak çözüm aranmaz.
  16 Aralık 2019 Pazartesi Saat 13:00 CEVAPLA
  Yol kapatmakla çözüm bulunmaz.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin’den Corona virüsten dolayı 2 kişi hayatını kaybetti

Mardin’den Corona virüsten dolayı 2 kişi hayatını [...]

16 saat önce...

Mardin'de, Korona'dan ilk ölüm gerçekleşti

Mardin Tabipler Odası Başkanı Covid-19'dan pozitif [...]

1 gün önce...

Mardin Emniyeti korona virüs önlemleri için seferber oldu

Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya öncülüğün [...]

1 gün önce...

Tatlıdede'den sonra Büyük Mardin Oteli de kapılarını ücretsiz olarak açıyor

İşletmecisi Özgür Azad Güngör olan Tatlıdede Konağ [...]

1 gün önce...

Cenaze namazı salgın önlemleri altında kılındı

66 yaşında kanser nedeniyle hayatını kaybeden bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN