102 sefer maşallah! Korona virüsü yendi

Mardin’de korona virüse (Covid–19) yakalanan 102 yaşındaki hasta virüsü yenerek eski sağlığına kavuştu.

Korona virüs’e yakalanan 102 yaşındaki Mardinli Mehmet Görgün virüsü yendi. Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı Yumurcak Köyünde yaşayan Görgün, Korona Virüsü yenen en yaşlı insan oldu. Yaşlı adamın başka sağlık problemleri bulunmasına karşın virüsü yenmesi Türkiye’de Korona Virüsü konusunda kaydedilen en olumlu gelişmelerden biri oldu.

Virüs salgınından etkilenerek hastalanan 14 çocuk babası ve sayısını tam olarak bilemediği 100’ün üzerinde torun sahibi olan Mehmet Görgün’ün 102 yaşında olmasına rağmen virüsü yenerek sağlığına kavuşması sevinç yarattı. Testi pozitif çıktıktan sonra hastaneye gitmeden evinde tedavi olan Görgün, hastalığa yakalanmamak için Mart ayından itibaren evinden hiç çıkmadığını ancak buna rağmen yakalandığını söyledi.

EŞİ İLE BİRLİKTE ATLATTI

86 yaşındaki eşi Azize Görgün ile birlikte virüse yakalandığı ve birlikte yendiğini söyleyen 1918 doğumlu Görgün, “Virüse yakalanmamak için kaç aydır evden adımımı dışarı atmıyordum. Ama ihtiyaçlarımızı gidermek üzere evimize gelen çocuklarımdan bu virüsü kaptım. Çok şükür 15 günlük süreyi atlattım. Bu süreçte ne hastaneye gittim ne de ağır bir semptom yaşadım. Doğal beslenmemi devam ettirdim. Günlük bir kase yoğurt doğal meye suyu mevsimsel meyveleri kesilen iştahıma rağmen her gün tükettim. Etrafımdaki herkes hastalığı evde geçirmiş olmama inanamıyor olsa da atlattım çok şükür. Herkes benim gibi şanslı olmayabilir. Herkesin vücudu benim ki aynı tepkiyi vermeye bilir.”dedi.

Anne Azize Görgün de kronik hastalıklarına rağmen virüsü yendiklerini belirterek, dışarıda maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymayanları “Biz ucuz atlattık ama sizin bizim gibi şansınız olmayabilir lütfen dikkat edin ve tedbirlere uyun.”uyarısında bulundu.

DUYAR DUYMAZ MEMLEKETİNE DÖNDÜ

Babasının hastalığa kapıldığını öğrenmesi ile Rusya’dan ilk uçakla memleketine dönen işadamı Mehmet Nur Görgün de anne ve babasının her zaman yüzde 100 doğal beslendiklerini ve özellikle de ev haricinde bir yemek yemediklerini anlattı.

Babasının 102 yaşında hastalığı yenmesine bir mucize gözü ile baktığını vurgulayan Görgün, “Babamın testinin pozitif çıktığını öğrendiğimde yurtdışındaydım. Annem ve babamın ilerleyen yaşından kaynaklı olarak hastalığı çok ağır atlatacaklarını düşünerek hemen memlekete dönüş yaptım. Çok şükür bugün 17. Günleri ve annemle babam hastalığı yendi. Mart ayından beri Sağlık Bakanlığın uyarılarını harfiyen yerine getiren annem ve babama virüsün nasıl bulaştığını biz de anlamadık.”dedi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle