11 Öğrencinin Hayallerin Vesile Oldu

11 Öğrencinin Hayallerin Vesile Oldu
02 Eylül 2019 Pazartesi Saat 13:28 0

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, Bilgi Evinde verilen üniversite hazırlık kurslarında başarı kaydettiklerini 11 öğrencinin istedikleri bölüme yerleştiğini söyledi.

Artuklu Belediyesi Bilgi Evi öğrencilere ve gençlere yönelik çalışmalarına devam ediyor. Öğrencileri hayata hazırlayan ve yeteneklerini ortaya çıkarmak adına kurslar düzenleyen Belediye, bu konuda somut kazanımlar elde etmeye başladı. Üniversite yolunda önemli bir aşama olan YKS ve TYT kurslarına katılan öğrencilerden 11’i istedikleri bölüme yerleşmeye hak kazandı.

Nezih bir ortam

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Amacımız evlatlarımızın en güzel şekilde geleceğe hazırlanmasıdır” dedi. Tutaşı, “Belediyemiz gençlere değer veren bir anlayışla çalışmalarını sürdürüyor. Bu konuda özellikle bilgi evimiz sürekli gençlerimizin yanında çalışmalar yapıyor. Açılan kursların yanında öğrencilerimizin ders çalışabilecekleri ve kitap okuyabilecekleri nezih bir ortam bilgi evimizde sağlanıyor. Biz burada aynı zamanda öğrencilerimizin hayat yolunda en önemli köşe taşlarından olan üniversiteye de hazırlıyoruz” diye konuştu.

Öğrencilerimiz için çok mutluyuz

Açılan üniversite kurslarının neticesinde öğrencilerin başarı elde ettiğine değinen Tutaşı, “Kurslarımız meyvelerimi verdi. Yıl boyunca üniversiteye hazırladığımız gençlerimizden sınavların neticesinde güzel haberler aldık. 11 öğrencimiz istedikleri bölümleri yerleşerek gurur kaynağımız oldu. Biz bu şekilde çalışmalar ile ilçemizde gençlerimizin hayat yolunda katkı vermeye devam edeceğiz. Bilgi Evimiz de bu noktada sürekli gelişecek. Öğrencilerimize okul hayatlarında başarılar diliyoruz” ifadesiyle sözlerine son verdi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

Hükümlü koğuşu spor salonuna çevrildi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve GAP Bölge Kalkın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN