13 üniversite rektöründen 'Ortak' ziyaret

13 üniversite rektöründen 'Ortak' ziyaret
04 Kasım 2019 Pazartesi Saat 14:18 0

Ardahan, Ağrı, Artvin, Batman, Gümüşhane, Hakkari, İzmir Demokrasi, Karamanoğlu Mehmet Bey, Kırklareli, Muş Alparslan, Osmaniye Korkutata, Siirt ve Şırnak üniversiteleri rektörlerinden oluşan bir heyet Mardin Artuklu Üniversitesine ataması yapılan Prof.Dr. İbrahim Özcoşar'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

13 üniversite rektöründen oluşan heyet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından birsüre önce ataması yapıldıktan sonra göreve başlayan Mardin Artuklu Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

14 üniversitenin rektörü ziyarette ikili iş birliğini güçlendireceklerini, akademik ve uluslararasılaşma gibi konuların yanı sıra konferans ve sempozyum gibi ortak çalışmalar yapmak istediklerini ifade ettiler. 

Prof.Dr. İbrahim Özcoşar, heyette yer alan rektörlerle görüştükten sonra onlara üniversite tesislerinin yanında Mardin'in tarihi ve kültürel mekanları gezdirdi.

Bütün makamların geçici olduğunu dile getiren Prof. Dr. Özcoşar “Biz biliyoruz ki yarın bu makamlarda olmayacağız. Çünkü dün de yoktuk. Olduğumuz süre içerisinde Mardin adına sözü olan herkesle birlikte çalışma gayreti içerisinde olacağız. Ziyaretiniz için hepinize teşekkür ediyorum. İyiyi, güzeli gerçekleştirme niyetiyle işe başladık, akıbetimiz de inşallah hep birlikte hayır olur. Günümüz dünyasında hem ülkeler yarışıyor, hem ülke içinde şehirler yarışıyor. Mardin, bu yarışta Türkiye’de ön sıralarda yer alabilecek bir potansiyele sahip. Tarihiyle, kültürüyle, stratejik konumuyla, dinamikleriyle. Mardin'de yaşayan nüfusun 2-3 katı, büyük şehirlerde ve yurt dışında yaşıyor. Buranın yerel kaynaklarını harekete geçirirken onların tecrübelerinden yararlanmamız lazım diye düşünüyorum”dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Yetim ve muhtaç ailelere yardım

Mardin'in Midyat ilçesinde Midyat Umut Kervanı tar [...]

1 gün önce...

Mardinli Profesörün Büyük Başarısı

Mardinli Profesör, yaptığı araştırmalarla önce yap [...]

1 gün önce...

Macit, esnafa gönüllü çıraklık yapıyor

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Mardin Kızıltepe i [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, terörist teslim oldu

Mardin İl Jandarma Komutanlığı tarafından oluşturu [...]

1 gün önce...

Park halindeki araç alev topuna döndü

Mazıdağı ilçesinde park halindeki araç yanarak kul [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN