15 Temmuz Buluşması

Yüzlerce vatandaş katıldı 15 Temmuz Buluşması
16 Temmuz 2019 Salı Saat 10:44 0

Mardin'de yüzlerce kişi Mardin Valiliği tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlerine katıldı.

Mardin Valiliği tarafından Fettullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe kalkışmasının 3. Yıl dönümü nedeni ile gün boyu süren etkinlikler akşam Vali Mustafa Yaman Caddesinde yüzlerce kişinin katılımıyla düzenlenen etkinlik programı ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan programda şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu. Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz darbe gecesi sinevizyon gösterimi vatandaşlar tarafından göz yaşları içinde izlendi. Etkinliğe Mardin Valisi Mustafa Yaman, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş,70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Fedai Ünsal,İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu,, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Mardin-Diyarbakır Metropoliti Saliba Özmen, İl Başkanı Faruk Kılıç,Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazi ve Terör Mağdurları Derneği Başkanı Hatice Turan Kandemir, Türkiye Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Mardin Valiliğinin çağrısı üzerine Artuklu ilçesindeki Vali Mustafa Yaman Caddesi'nde toplanan vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterirken, darbe girişimin bertaraf edilmesini kutlarken şehitler için dualar ettiler.

Etkinlikte konuşan Mardin Valisi Mustafa Yaman zalimlere asla taviz vermeyeceklerini ifade ederek, " Hainler ve zalimler ihanetlerin bedelini ağır bir şekilde verdiler,bundan sonrada verecekler. Mardinli hemşerilerimize bende şahidim. Bu hain kalkışmayı haber alır almaz Kıbrıs zaferinde kurtuluş savaşında olduğu gibi bayrağına istikbaline sahip çıkmıştır. 15 Temmuz şehitlerimiz olmaz üzere Allah'tan rahmet gazilerimizi minnetle anıyorum" dedi.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazi ve Terör Mağdurları Derneği Başkanı Hatice Turan Kandemir, hiçbir zaferin bedel ödemeden kazanılmayacağını ifade ederek " hiçbir zafer altın tepside sunulmaz. Tarih boyunca kazandığımız her zaferin ardında azim başarı olduğunu bir kez daha altını çizmek isterim" dedi.

Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ise 15 Temmuzu asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını ifade ederek " o gece herkes meydandaydı. Hiçbir zaman unutturmayacağız. Bugün bir bayram. Ben tekrar bayramını kutluyorum15 Temmuz, milletimizin bir zaferidir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması canlı olarak Mardinli vatandaşlara sinevizyon ile aktarıldı.

Öğrencilerin İstiklal Marşı ve 15 Temmuz konulu kompozisyonlarını okuduğu gecede Aykut Kuşkaya Dinletisi ile devam etti. Etkinlik demokrasi yürüyüşü ve camiler okunan sala ile son buldu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TMMOB, taşınmazların satışına itiraz etti

Mardin Büyükşehir Belediyesinin satışa çıkardığı t [...]

1 gün önce...

Mardin'de 50 türbinli rüzgar santrali kurulacak

Mardin’de RES projesi kapsamında 50 adet rüzgar tü [...]

1 gün önce...

Hayaldi gerçek oldu! Tayvan'a satışlar başladı

Derik ilçesinde, üretilen ve 2019'da İngiltere'de [...]

1 gün önce...

HÜDA PAR: Köylülerin su ve elektrik sorunu çözüme kavuşmalı!

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kır [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN