15 Temmuz gazisinden “yol” tepkisi

15 Temmuz gazisinden “yol” tepkisi
10 Temmuz 2019 Çarşamba Saat 18:37 0

15 Temmuz gazisi Halil Algan, Mardin-Midyat Karayolu'nun yıllardır gündemde olmasına rağmen bir türlü yapılmamasına tepki gösterdi.

ABD destekli 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşadığı İstanbul’da sokağa çıkarak darbecilere karşı direnirken vurulan ve omuriliğinin kopması nedeniyle üç yıldan beri hastanelerde tedavi gören 48 yaşındaki Mardinli Halil Alğan, yılan hikâyesine dönen Mardin-Midyat Karayolu'nun yapılmamasına tepki gösterdi.

Gaziler Rehabilitasyon ve Fizik Tedavi Eğitim Araştırma Hastanesi ve Mardin Devlet Hastanesinde tedavisine devam edilen ve zaman zaman Mardin’deki evine gelen Algan, yetkililere seslendi.

Alğan, “Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum: Biz bu vatan için ve sizin için sokaklara çıktık, ağır yaralandık, yatağa mahkûm olduk. Hastanedeyken hiçbir bakan beni ziyarete gelmedi, bu önemli değil. Bizim Mardin-Midyat yolu var. 10-14 senedir hala yapılmadı. O kadar binlerce kilometre yol yapıyorsunuz, bizim Mardin-Midyat yolunu da bitirin. Hata bizim milletvekillerinde mi, Ankara’da mı bilemiyorum. Ama artık lütfen bu yolu yapın. Yılladır bu yoldan gidip geliyorum ve hep aynı. 7 kilometrelik hop geçiti 7 yılda bitirildi. Size bu yolun hemen bitirilmesi yakışır." dedi.

Mardin'e sahip çıkılması gerektiğini belirten Alğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Savur’un eski yolunu da bitirin, daha onu konuşan bile yok. Bizim Mardin Kalesi var, 30-40 yıldır yıkıldı yıkılacak. Yapılacaksa Mardin’e yakışacak güzel bir kale yapılsın. Biz vatanımızı seven insanlarız. Vatanımızın başındaki insanları da severiz. Biz onlara toz kondurmayız. Hazreti Ömer ne demiş? ‘Beni şişirmeyin, hatalarımı söyleyin ki hatalarımı bileyim.’ Bizde devletimizi eleştirebiliriz ama doğru yerden eleştiririz. Biz devletimizi de başkanımızı da seviyoruz. Onlar için her zaman canımızı veririz. Büyüklerimizin ellerinden öpüyorum. Lütfen bu yolu yapın.”

ABD destekli 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşadığı İstanbul’da sokağa çıkan Alğan, darbecilerin tanklarını durdurmaya çalıştı. Çıktığı tank üzerinde darbecilere karşı direnirken vurulan Alğan, omuriliğinin kopması nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkûm oldu.

Darbecilerin saldırısından sonra 45 gün yoğun bakımda mücadele veren Alğan, sonra Ankara'da bulunan Gaziler Rehabilitasyon ve Fizik Tedavi Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavi görmeye devam etti. 7 ay konuşma yetisini kaybeden Alğan, 13 aylık tedavisinin ardından hayat mücadelesini kazanarak memleketine tekerlekli sandalye üzerinde dönmüştü.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Midyatlılar: Çevre yolu bir an önce yapılsın!

Batman-Gercüş-Mardin-İdil-Cizre ve Nusaybin'e Midy [...]

1 gün önce...

Mardin Milletvekili Mithat Sancar hastaneyle kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu'nun bugünkü oturumunu yöneten Me [...]

1 gün önce...

HDP Eş Genel Başkanı Temelli Nusaybin'de

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli geldiği Nusaybi [...]

1 gün önce...

Minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup yazıp dua etti

Midyat'a bağlı Erişti İlkokulunda eğitim gören 30 [...]

1 gün önce...

Sınır karakoluna havanlı saldırı

Nusaybin'de bulunan sınır karakolu Demirtepe'ye sı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN