19 Ekim Muhtarlar Günü Törenle Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü, Mardin Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı önüne Muhtarlar Dernek Başkanları tarafından çelenk bırakılarak kutlandı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Törenin ardından Vali Yardımcısı Recep Aydın, Mardin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Abduselam Er, Mardin Muhtarlar Dernek Başkanları ve beraberindeki muhtarlar Valilik makamında Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş’ı ziyaret etti.

19 Ekim Muhtarlar Gününü kutlayan Vali Demirtaş, Muhtarların sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Demirtaş yaptığı açıklamada;

‘’Muhtarların iki görevi vardır. Birincisi devleti, ikincisi milleti temsil ederler. Hizmetler Muhtarlardan başlar, Biz yöneticiler vatandaşa hizmet yolunda muhtarlarımız ile beraber çalışıyoruz. Çünkü Muhtarlarımız bu alanda daha aktif ve vatandaşlarımıza daha hızlı ulaşabiliyor. Bizler de kaynaklarımızı hiç israf etmeden vatandaşımızın ayağına kadar götürüyoruz. Hizmetlerimizi muhtarlarımız üzerinden daha fazla ve daha hızlı şekilde vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Bu sene yol çalışmalarımıza başladık. Özellikle kırsal bölgelerimizde en az 10 koldan yama çalışması yapıyoruz. Kış gelmeden bütün köy yollarımızın yamalarını bitirmeye çalışıyoruz. Önemli bağlantı yollarımızda da çok güzel asfalt yapıyoruz. En az 30-40 cm zemini yükseltiyoruz. Yağmur yağdığında gölet olmasın diye. Bizler devletin kaynaklarını hiç israf etmeden en güzel şekilde vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Şu anda bütün araçlar gereçlerimiz ve personelimiz sahada çalışıyor. Bir taraftan asfalt bir taraftan başka hizmetler yapıyoruz. Muhtarlarımız ile birlikte en ücra köşedeki vatandaşımıza kadar ulaşıp, o vatandaşlarımızın da hizmetlerimizden yararlanması için bütün enerjimizi sarf edeceğiz. ‘’ diye konuştu.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle