2 bin çevreci bez torba dağıtıldı

2 bin çevreci bez torba dağıtıldı
20 Haziran 2019 Perşembe Saat 19:14 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği işbirliğinde, Kızıltepe esnafına çevreci bez torba dağıtımı gerçekleştirildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği’nin ortaklaşa hazırladığı, “Çevremizi temiz tutalım, sağlıklı yaşam sağlıklı çevre ile olur” ve “Temiz çevre, temiz gelecek” sloganlarının yazılı olduğu bez poşetler, Kızıltepe esnafına dağıtıldı.

Bez poşetlerin dağıtımına Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Figen Altındağ, Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar ile bir çok çevre dostu katıldı. Kızıltepe Özgürlük Meydanı’nda bir araya gelen çevre gönüllüleri, esnafla buluşarak iki bin adet bez torba dağıtımı yapıldı.

Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Figen Altındağ, Kızıltepe halkının temizlik konusunda duyarlı olduğunu vurguladı.

Büyükşehir Belediyesi olarak temizlik konusunda ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini söyleyen Altındağ, “Çevre düzeni ve eksikliklerin tamamlanması için çalışmalara kısa sürede başlayacağız. Kızıltepe halkı için önemli olan yol çalışmaları pazartesi gününden itibaren başlayacak.” dedi.

Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz, “Temiz çevre temiz gelecek” temasıyla bir araya geldiklerini ve çevre temizliği için bugün 2 bin adet bez torba dağıtımını yaptıklarını ifade ederek, “Plastik poşetler doğada çok uzun süre kaldığı için bez poşet kullanımını artırmak amacıyla bu bez poşetleri dağıtıyoruz. Hem doğayı koruyoruz hem de geleceğimize sahip çıkıyoruz. Çevreci bir nesil yetişmesi için ilçenin dört bir yanına atıkların geri dönüşüme kazandırılması için mücadele eden bir belediye olacağız. Bugün burada 2 bin adet bez torba dağıtıyoruz ve bundan sonra da dağıtımına devam edeceğiz. Çevreyi korumak bizim öncelikli görevlerimiz arasındadır. Bu anlamda çevre kirliliğini önlemek adına çalışmalarımızı yoğunlaştırarak devam edeceğiz. Başta bizler olmak üzere herkesin üzerine çevre temizliği için büyük bir pay düşüyor. Herkes elini taşın altına koyabilmelidir. Bez poşetlerin kullanımını sadece bir adım olarak görüyoruz. Hep birlikte şehrimizin temizliğinde büyük görevler düşüyor. Halkımızla el ele vererek çevre duyarlılığını göstereceğiz” diye belirtti.

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, çevreye ve ekolojiye sahip çıkılması çağrısında bulundu.


KAYNAK: BASIN BÜLTENİYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Midyatlılar: Çevre yolu bir an önce yapılsın!

Batman-Gercüş-Mardin-İdil-Cizre ve Nusaybin'e Midy [...]

1 gün önce...

Mardin Milletvekili Mithat Sancar hastaneyle kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu'nun bugünkü oturumunu yöneten Me [...]

1 gün önce...

HDP Eş Genel Başkanı Temelli Nusaybin'de

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli geldiği Nusaybi [...]

1 gün önce...

Minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup yazıp dua etti

Midyat'a bağlı Erişti İlkokulunda eğitim gören 30 [...]

1 gün önce...

Sınır karakoluna havanlı saldırı

Nusaybin'de bulunan sınır karakolu Demirtepe'ye sı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN