2022 Kürtçe Bayram Mesajı ve Türkçe Anlamları! Resimli Kürtçe Kurban Bayramı Kutlama Mesajları, Sözleri ve Anlamları

Kürtçe "Bayram" ne demek? Kürtçe 'Hayırlı Bayramlar' nasıl denir? Kürtçe Bayram nasıl kutlanır? Kürtçe Kurban bayramı mesajları... Kürtçe bayram kutlama sözleri ve Türkçe anlamları... Kürtçe Bayram Mesajları Resimli kısa mesajlar ve sözler...

Bayram denince akla ilk bayram şekerleri, limon kolonyası ve büyükleri ziyaret gelirken, artık bayram kutlamanın klasikleri arasında SMS ve Whatsapp ile gönderilen farklı ve özel bayram mesajları da girdi.

Pek çok kişi, kendisi uzakta olsa bile kalbinde yakınlığını hissettiği sevdiklerine Türkçe, Kürtçe bayram mesajı göndererek bayramını kutluyor.

En farklı, özel bayram mesajlarını SMS ya da WhatsApp’tan göndererek, kişi sevdiklerinin bayramını kutluyor…

Peki Kürtçe bayram ne demek?

İşte Kürtçe Bayram Mesajları ve Türkçe Anlamları neler?...

Bu yazıdaki başlıklar:

Türkçe Bayram kelimesi Kürtçe "Cejn" anlamına gelmektedir. Kürtçede bazen Arapça kökenli olan "îd" kelimesi de kullanılmaktadır.

Kürtçe Kurban Bayram Mesajları ve Türkçe Anlamları 2022 

Dil hene ku evînê zindî bikin, mirovên ku hevaltiyê parve dikin hene û betlaneyên ku meriv bi evînê hembêz dikin hene. Cejna Qurbanê pîroz be. = Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için ve bayramlar vardır sevgi ile kucaklaşmak için. Kurban bayramınız kutlu olsun.

Bila hemî dil bi şahiyê tijî bibin, hêvî werin rast, xemên ji bîr bibin, dê duayên me werin qebûl kirin û betlaneyek we ya pîroz hebe. = Tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gerçek olsun, acılar unutulsun, dualarımız kabul ve bayramınız mübarek olsun.

Em li gel hezkiriyên xwe betlaneyek saxlem û aram ji we re dixwazin. Em betlaneyek xweş û aram ji we re dixwazin ... = Kurban Bayramını sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle...

Zimanek betlaneyê tune. Ger hebûya, wî ê ji mirovan re bigota 'aştî, bexşandin û hezkirin'. Guh bidin vê banga bêdeng. Mardinlife.com Betlaneyên we pîroz be… = Bayramın dili yok. Olsaydı insanoğluna 'barışın, affedin ve sevin' derdi. Siz bu sessiz çağrıya kulak verin. Bayramınız kutlu olsun…

Em xem, êş û tenêtiya xwe parve dikin; Ez Cejna Qurbanê li we pîroz dikim, ku em ê bi yekbûn û yekbûn, biratî û hevaltiya xwe bi awayek herî germ hîs bikin, û bexteweriyê ji we re dixwazin. = Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

Cejna Qurbanê pîroz be. Cejna Qurbanê pîroz be. = Bayram bereketiyle, bolluğuyla gelsin. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Ez ji Xwedayê Teala hêvî dikim ku Cejna Qurbanê li hemî mal û dilan aştî û bereketê bîne. = Kurban Bayramı'nın bütün evlere, gönüllere, huzur ve bereket getirmesini Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum.

Ez Cejna Qurbana we pîroz dikim ji bo xatirê navbeynkariya pêxember, ku miletê xwe bi çira Allah silav dike. = Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan peygamberin şefaati hürmetine Kurban Bayramınızı kutlarım.

Em digel hezkiriyên we Cejna Qurbanê ya bi tendurist û aram ji we re dixwazin. Em betlaneyek xweş û aram ji we re dixwazin... = Kurban Bayramı'nı sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle...

Bila vê betlaneyê hemî dil bi şahiyê tije bibin û hêvî bibin. Mardinlife.com Bi hêviya ku betlaneyên tijî aştî û hezkirin, timî di nav yekîtî û yekrêziyê de derbas bikin. = Bu bayramda tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gerçek olsun. Her daim birlik ve beraberlik içinde, huzur ve sevgi dolu bayramlar geçirmek ümidiyle.

Spas ji bo Xwedayê ku me afirand, Cejna Qurbanê li hemî misilmanan pîroz be. = Bizi yaratan Allah'a şükürler olsun, Bütün Müslümanlara hayırlı olsun, Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Cejna Qurbanê, ku bi heyecan û hesret dihat hêvî kirin, hat, bi xêr hatî. Em hemî bi hev re betlaneyek xweş û aram ji we re dixwazin... = Heyecan ve özlemle beklenen Kurban Bayramı geldi, hoş geldi. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle...

Bila Allah Teala me ji riya rast û ji hezkiriyên me qut neke. Ez ji we re Cejna Qurbanê pîroz û serfiraz dixwazim... = Her şeye kadir olan yüce Allah, bizleri doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın. Hayırlı ve bereketli Kurban Bayramı dilerim…

Eid parvekirina hevaltî, evîn û pêşerojê ye. Ew e ku em aşiya xwe, nanê xwe, maseya xwe parve bikin. Mardinlife.com Ez betlaneyek ji we re dixwazim ku em ê bi yekbûn û yekbûn, biratî û hevaltiya xwe bi awayek herî germ hîs bikin. = Bayram dostluğu, sevgiyi ve geleceği paylaşmaktır. Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı paylaşmaktır. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz bir Kurban Bayramı dilerim.

Ez ji we re Cejna Qurbanê ya bi rastî berhemdar û pîroz pîroz dixwazim ku pale, giyan û hawîrdora we şêrîn bike... = Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, gerçekten bereketli ve mübarek bir Kurban Bayramı dilerim…

Bila di we Cejna Qurbanê ya pîroz de aramî di dilê we de, hêviya çavên we û hevalên hezkirî yên li dora we hebe. Cejna Qurbanê pîroz be. = Bu mübarek Kurban Bayramı'nda kalplerinizde barış, gözlerinizde umut, etrafınızda sevgi dolu dostlarınız olsun. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Bîranînên Herî Xweş ên Betlaneyên Herî Xweş Ne tenê îro, lê her roj dibe ku ji bo we bîranînek xweş be! Cejna Qurbanê pîroz be! = En Güzel Bayramların En Güzel Anıları Sadece Bugün değil Her gün Size güzel bir Anı olsun! Kurban Bayramınız Mübarek Olsun!

Betlaneyên pîroz ên ku biratî lê çêbûye, evîna yekbûyî, dibe ku disekine, dibe ku westiyayî, lêbelê bextewar, lêbelê hêvîdar, lêbelê tijî evîn... = Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara…

Em ji we re Cejna Qurbanê ya bi rastî xweş û berdar dixwazin, pale, giyan û hawîrdora we şirîn dibe. = Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, gerçekten güzel ve bereketli bir Kurban Bayramı geçirmenizi dileriz.

KÜRTÇE RESİMLİ KURBAN BAYRAMI MESAJLARI 2022 

KISA KURBAN BAYRAMI KUTLAMA SÖZLERİ

 • Cejna we bımbarek be = Bayramınız mübarek olsun
 • Cejna Qurbanê bımbarek be = Kurban bayramı mübarek olsun
 • Cejna Qurbanê pîroz be = Kurban bayramı kutlu olsun
 • Cejna Qurbanê lı hemu Müsülmanan pîroz be = Kurban bayramı tüm Müslümanlara kutlu olsun.

EN FARKLI VE ÖZEL TÜRKÇE KURBAN BAYRAMI MESAJLARI

 • Mutluluk, huzur, hayırlarla dolu bugünden daha güzel yarınlar diliyorum mübarek Kurban Bayramınızı Kutluyorum.
 • Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Kurban Bayramını doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar!
 • Kalplerde sevgi olsun, gözlerimiz ışık dolsun. Kurban Bayramınız kutlu olsun
 • Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Bayramlar dileğiyle.
 • Mübarek Bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dileriz. Bu hayırlı günde dualarınız kabul olsun. Dualarınızı eksik etmeyin…
 • Bizi yaratan Allah'a şükürler olsun. Bütün Müslümanlara hayırlı olsun. Kurban Bayramınız mübarek olsun.
 • Tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gerçek olsun, acılar unutulsun, dualarınız kabul ve bayramınız mübarek olsun.

 • Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmetle ve şefkatle dolu günlerin en değerlilerinden olan Bayramınız kutlu olsun.
 • Dilerim ki her anın şu an bu bayram mesajını okurken ki sevincin gibi sevinçli olur. Bayramın kutlu olsun
  Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, mutlu, umutlu, bereketli bir bayram dileriz.
 • Gönüller bir olsun Bu mübarek Kurban ayında düşüncelerimiz hem fikir olsun Allah'ın yolunda, hayırlara vesile olsun. Tüm Müslümanların Kurban Bayramı mübarek olsun.
 • İslam’ın nurlu güneşi kalbine dolsun, makamın cennet Hz. Muhammed komşun olsun, günlerin mutluluk, gönlün saadetle dolsun bayramın mübarek olsun.
 • Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Kurban Bayramınız kutlu olsun! Mübarek Kurban Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.
 • Sevginin ve dostluğun en derinden hissedildiği bayram günlerinde sevgiyi dile getirmenin belki de en kolay yollarından biri de SMS ve Whatsapp yolu ile farklı ve özel bayram mesajları göndermektir. Siz de bu özel günlerde Türkçe ve Kürtçe mesajlar göndererek gönlünüzden geçen en güzel duyguları sevdiklerinize iletebilirsiniz…

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle