23 Nisan İlkokulu'ndan 'Bir Çanta da Benden' Kampanyası

23 Nisan İlkokulu'ndan 'Bir Çanta da Benden' Kampanyası
24 Şubat 2020 Pazartesi Saat 12:03 0

Kızıltepe'de ismiyle müsemma 23 Nisan İlkokulu Öğrencilerinden 23 Plakalı şehrimiz olan Elazığ'lı 350 depremzede öğrenciye 'Bir Çanta da Benden' kampanyasıyla çantalar dolusu kitap ve kırtasiye yardımı ulaştırıldı.

24 Ocak'ta Elazığ'ın Sivrice ilçesi yakınlarında meydana gelen ve çok sayıda vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan deprem sonrası okullarda ilk ders zili çaldı. Okul yolunu tutan Sivrice'li öğrencilerin ilk ders heyecanında Kızıltepe 23 Nisan İlkokulu öğrencilerin kendi aralarında düzenledikleri kampanya ile topladıkları 'Bir Çanta da Benden" kırtasiye malzemeleri, öğrencilere hediye edildi.

2020’nin ilk ayı tatsız başlamış, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak günü yerel saatle 20.55’te 6.8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti.

Onlarca binanın yıkıldığı ve okullar gibi kamu binalarının da hasar gördüğü şehirde yarı yıl tatilinin zorunlu olarak uzatılmış idi. Depremden sonra eğitim için ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte Kızıltepe'de 23 Nisan İlk Okulu'ndan Sivrice'ye ulaştırılan eğitim ve kırtasiye yardımları öğrencilere ulaştırıldı.

Kızıltepe 23 Nisan İlkokulu Müdürlüğü ve idarecileri tarafından, okul bünyesinde başlatılan 'Bir Çanta Da Benden' kampanyası kapsamında toplanan kırtasiye yardımı desteği okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler tarafından Sivrice Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ulaştırılarak ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte yardımlar öğrencilerin masalarına bırakıldı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

1 gün önce...

Trafik kazası: 3 yaralı

İki aracın çarpışması sonucu yaşanan kazada yarala [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar