24 saatte üç bombalı saldırı

24 saatte üç bombalı saldırı
22 Eylül 2015 Salı Saat 15:02 1

Mardin'de son 24 saat içinde üç ayrı yerde bombalı eylem gerçekleşti. İkisi sivillerin hayat alanında gerçekleşen eylemlerde can kaybı yaşanmazken, ağır hasarlar meydana geldi

Mardin'de yerleşim yerlerinde son 24 saat içinde üç ayrı bombalama olayı yaşandı. Bombalardan ikisi şehir merkezlerine yakın yerde patlatıldı. Üç bombalı saldırı da kıl payı faciayla atlatıldı. 

Mardin'de polis servis araçlarının geçeceği yola bırakılan içerisinde yüzlerce kilo patlayıcı bulunan cip imha edildi.

Nur Mahallesinde TOKİ konutlarındaki polis lojmanlarına ulaşımı sağlayan yol üzerine park halindeki bir cipte şüphe üzerine yapılan incelemede araç içerisinde patlayıcı tespit edildi.

Mahalleye gelen bomba imha uzmanları, çevrede güvenlik önlemi aldıktan sonra vatandaşları bölgeden uzaklaşması için anonslar yaptı.

Araçta yaklaşık 300 kilogram patlayıcı bulunduğunun belirlemesinin ardından vatandaşları çevreden uzaklaştırdı. Daha sonra patlayıcı kontrolü şekilde infilak ettirildi.

Şiddetli patlama nedeniyle aracın parçaları çevreye saçılırken yolda büyük bir çukur oluştu ve bazı ev, işyeri ve araçların camları kırıldı.

Cipin çalıntı olduğu belirlenirken, polis servis araçlarının geçeceği güzergaha patlayıcı yerleştiren PKK'lıların  yakalanmasına çalışılıyor.

Mardin'de 24 saatte üçüncü bombalı saldırı


POLİSİN GEÇİŞİ SIRASINDA BOMBA YÜKLÜ ARAÇ PATLATILDI

Nusaybin'de polis zırhlı aracının geçişi sırasında park halindeki bomba yüklü araç infilak ettirildi. Araçta hasar oluşmazken 2 vatandaşın hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

Olay dün gece saat 21.30 sıralarında meydana geldi. Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan mobese kameralarına yapılan silahlı saldırı sonrası Polis ekipleri bölgeye devriye çıktı. Cumhuriyet caddesi Demiryolu mevkinde devriye atan polis aracının geçişi sırasında cadde üzerinde park halinde bulunan bomba yüklü otomobil uzaktan kumandayla infilak ettirildi. Saldırıda polis ekipleri zarar görmezken 2 vatandaşın hafif şekilde yaralandığı bildirildi.Patlamanın etkisiyle cadde üzerinde bulunan çok sayıda ev ve iş yerinin duvarları yıkıldı, cam ve pencereleri kırıldı.


PKK İPEK YOLUNU BOMBALADI

Dün de Nusaybin İlçesi'nden geçen uluslararası İpek Yolu'nun, Cizre istikametindeki Yolbilen Mevki'inde, PKK'lıların yola döşediği bombayı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, karayolunda büyük bir çukur oluştu.

Nusaybin ile Cizre arasında kalan Yolbilen Mahallesi Mevki'nde PKK'lılar İpek Yolu'na üzerindeki menfeze yerleştirdikleri tahrip gücü yüksek bombayı, bugün saat 06.30 sıralarında uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Şans eseri ölen ya da yaralanan olmayan saldırıda İpek Yolu'nun Cizre'den Mardin yönüne giden tarafından büyük bir çukur oluşurken, asfalt param parça oldu.

Saldırının ardından karayolu güvenlik güçleri tarafından ulaşıma kapatıldı. Karayolu üzerinde olası başka patlayıcılar olup olmadığı frekans karıştırıcı Jammer'li araçlarla didik didik arandı. Aramalarda başka bir patlayıcıya rastlanılmadı. Karayolu daha sonra tek şeritten ulaşıma açıldı.
YORUMLAR :::

  1. mardinli
    22 Eylül 2015 Salı Saat 17:16 CEVAPLA
    Allah seni yok etsin pkk. Seni destekleyenlerinde gozunu acsin insallah . kahrol pkk

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

James Jeffrey, Kürt Yüksek Konseyi’ni Kurdu!

ABD’li üst düzey diplomat ve eski Türkiye Büyükelç [...]

1 gün önce...

Türkiye'nin ilk bin ihracatçısı listesinde Mardin'den 5 firma

Türkiye İhracatçılar Meclis (TİM) tarafından düzen [...]

22 saat önce...

Altın fiyatlarındaki düşüş piyasayı canlandırır

Son aylarda altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmay [...]

22 saat önce...

6-7 Ekim olayları için 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobani bahanesiyle [...]

1 gün önce...

Kamu Görevlilerinin Hizmet İçi Eğitim Semineri

Kamu Görevlileri, Mardin Artuklu Üniversitesi Atat [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN