30 yıllık aboneye usulsüz kullanım ihbarnamesi gönderdi

DEDAŞ, yaklaşık 30 yıldır elektrik abonesi olan şahsa, 'dosyanızda T.C. kimlik numaranız yok' diyerek 'Usulsüz (sözleşmesiz) kullanım ihbarnamesi' gönderdi.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

'Usulsüz (sözleşmesiz) kullanım ihbarnamesi'nde yer alan adrese göre, Yenituran Mahallesi PTT Sokak üzerinde bir abonenin adresine bırakılan 'Usulsüz (sözleşmesiz) kullanım ihbarnamesi' sonrası vatandaş harekete geçti.

İhbarnamede yer alan, "Değeri tüketicimiz, Abone dosyanızda yapılan incelemede, kimlik ev iletişim bilgilerinizin eksik olduğu tespit edilmiştir. Abone bilgileriniz adınıza ise, 444 69 96 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz, adınıza değilse 15 gün içerisinde en yakın müşteri hizmetleri merkezimize başvuru yaparak adınıza sözleşme yapmanız yasal bir zorunluluktur" açıklaması sonrası müşteri hizmetlerini arayan ev sahibi, babası adına gelen ihbarnamenin gerekçesini öğrenmek istedi.

Gerekli incelemeden sonra DEDAŞ yetkilileri tarafından aboneye verilen bilgilerde, abone sahibinin dosyasında T.C. Kimlik Numarası yer almadığı için aboneye bu şekilde bir ihbarname geldiği ifade edildi.

30 yıldır aynı adreste ikamet ettiklerini, babası adına açılan elektrik abonesinin 30 yıldır kullanıldığını kaydeden ev sahibi DEDAŞ yetkililerine tepki gösterdi.

Elektrik şirketinin kendilerine ceza yazmak için türlü bahaneler ürettiğini ileri süren abone sahibi, M.Ş., "Elektrik şirketinin yazısını görünce hemen arayarak durumu sordum. Eğer erken müdahale etmeseydim muhtemelen 15 sonra bana dosyada T.C. numaram olmadığı için elektrik cezası yazılacaktı. Eğer dosyada veya evraklarda bir eksiklik varsa o benim değil elektrik şirketinin hatasıdır. O zaman usulsüz evrak hazırlayarak abonemi mi bağlamışlar dememiz gerekiyor. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olsun, hakkını anında sorsun" dedi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle