30 yıllık aboneye usulsüz kullanım ihbarnamesi gönderdi

30 yıllık aboneye usulsüz kullanım ihbarnamesi gönderdi
13 Ağustos 2020 Perşembe Saat 09:05 0

DEDAŞ, yaklaşık 30 yıldır elektrik abonesi olan şahsa, 'dosyanızda T.C. kimlik numaranız yok' diyerek 'Usulsüz (sözleşmesiz) kullanım ihbarnamesi' gönderdi.

'Usulsüz (sözleşmesiz) kullanım ihbarnamesi'nde yer alan adrese göre, Yenituran Mahallesi PTT Sokak üzerinde bir abonenin adresine bırakılan 'Usulsüz (sözleşmesiz) kullanım ihbarnamesi' sonrası vatandaş harekete geçti.

İhbarnamede yer alan, "Değeri tüketicimiz, Abone dosyanızda yapılan incelemede, kimlik ev iletişim bilgilerinizin eksik olduğu tespit edilmiştir. Abone bilgileriniz adınıza ise, 444 69 96 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz, adınıza değilse 15 gün içerisinde en yakın müşteri hizmetleri merkezimize başvuru yaparak adınıza sözleşme yapmanız yasal bir zorunluluktur" açıklaması sonrası müşteri hizmetlerini arayan ev sahibi, babası adına gelen ihbarnamenin gerekçesini öğrenmek istedi.

Gerekli incelemeden sonra DEDAŞ yetkilileri tarafından aboneye verilen bilgilerde, abone sahibinin dosyasında T.C. Kimlik Numarası yer almadığı için aboneye bu şekilde bir ihbarname geldiği ifade edildi.

30 yıldır aynı adreste ikamet ettiklerini, babası adına açılan elektrik abonesinin 30 yıldır kullanıldığını kaydeden ev sahibi DEDAŞ yetkililerine tepki gösterdi.

Elektrik şirketinin kendilerine ceza yazmak için türlü bahaneler ürettiğini ileri süren abone sahibi, M.Ş., "Elektrik şirketinin yazısını görünce hemen arayarak durumu sordum. Eğer erken müdahale etmeseydim muhtemelen 15 sonra bana dosyada T.C. numaram olmadığı için elektrik cezası yazılacaktı. Eğer dosyada veya evraklarda bir eksiklik varsa o benim değil elektrik şirketinin hatasıdır. O zaman usulsüz evrak hazırlayarak abonemi mi bağlamışlar dememiz gerekiyor. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olsun, hakkını anında sorsun" dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'de 4 mahallede sokağa çıkma yasağı!

Mardin'in Midyat ve Dargeçit ilçeleri kırsalında t [...]

1 gün önce...

Kısıtlamaya uymayan 9 bin 583 kişiye ceza

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, k [...]

1 gün önce...

Mardin'de Lezzetin Yeni Adresi: NUCAN Restaurant

Mardin’de Restaurant sektöründe faaliyet gösteren [...]

1 gün önce...

Dicle Kalkınma Ajansına personel alınacak

İstihdam edilmek üzere Dicle Kalkınma Ajansına (D [...]

1 gün önce...

Mardin'de okul kültürü yeniden inşa edilecek

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ), “Tüm Bireylerin [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Bulmuşken

2
Doç.Dr. Mustafa Öztürk
Doç.Dr. Mustafa Öztürk

Derik’te Var “Ölmez Ağacı”

3
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

İnsülin direncine dikkat!

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Erdemli Yaşamak

7