37 yıl sonra öğrencileriyle bir araya geldi

37 yıl sonra öğrencileriyle bir araya geldi
29 Nisan 2019 Pazartesi Saat 15:57 0

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 37 yıl önce beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Teknik Direktör Giray Bulak yıllar sonra öğrencileriyle bir araya geldi.

Halen Balıkesirspor Teknik Direktörlüğünü yapan ve Aslen Trabzonlu olan ve Giray Bulak Kızıltepe ilçesinin kendisi için çok ayrı bir öneme sahip olduğunu kaydetti.

Hocalarıyla bir araya gelen öğrenciler ise duygulandıklarını ve yıllar sonra hocalarını görmekten mutlu olduklarını aktardılar.

Bir program için Mardin’e gelen Bulak, Kızıltepe ilçesinde öğrencileriyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Burada açıklamalarda bulanan Bulak şunları söyledi:

“1982 yılında Trabzonspor’da hocayken stajyerliğim kalksın diye öğretmen olarak Mardin’e atandım. 2 ay yatılı bölgede öğretmenlik yaptım. Sonra merkez beni Kızıltepe lisesine beden eğitimi öğretmeni olarak öğretmen olmadığı için atadı. Burada 10 ay çalıştım stajyerliğim kalktı. 1982 yılında geldiğimde buradaki arkadaşlarımız Faraç olsun, İbrahim olsun, Latif olsun, Abdulkadir olsun Suphi olsun bunlar benim öğrencimdi. İsmini daha sayamadığım ve unutamadığım çok öğrencim var. Burada öğretmenlik yaptım ama Kızıltepe ile ilişkilerimi hiç koparmadım. Gençlerle arkadaşlarımızla hep iç içe olduk. Birbirimizi aradık sorduk ve bulduk. İbrahim Aydın Başkanımız Trabzonspor Derneği Başkanı ayrıca o bizi mutlu ediyor.”

Bu günü Kızıltepe’ye ayırdıklarını aktaran Bulak, Hanımının Ordulu olduğunu ancak Mardin’de tanıştığını ve onunla evlendiğini bununda Kızıltepe sayesinde olduğunu ifade etti.

Kızıltepe ile ilgili bir anısını anlatan Giray Bulak Hoca konuşmasına şöyle devam etti:

“Kızlarım annem babam Mardin’de taşışmışlar gidip görelim bakalım Mardin nasıl bir yer. Mardin’de bir restoranta yemek yiyiyorlar. Yemek yerken bir yaşlı bize baktı. Biraz rahatsız olduk sonra baktık yanımıza geldi. Kızım siz Giray Hocanın kızları mısınız. O şekilde kızlarımı bana benzetmişler ve kızım bana bunu telefonda ağlayarak anlattı. Yani böyle bir güzellik.”

Kızıltepe’nin o eski halini özlediğini belirten Bulak, tozlu halinin daha iyi olduğunu söyledi.

Şimdi evlerin onar kat yükseldiğini kaydeden Bulak, “Kızıltepe çok değişti o zaman böyle değildi. Ama insanları aynı insanları sıcakkanlı ben buranın insanlarını sevdim ve biliyorum sizlerde beni seviyorsunuz.”

Kızıltepe’de spor adına genç nüfusun çok olduğunu çocukların yetenekli olduğunu ve bu insanları eğitecek insanlara iyi bir antrenöre ihtiyaç olduğunu aktaran Bulak, “Buradaki gençlerin çabuk ve seri çocuklardır. Emek verilirse ve destek verilirse müthiş bir gurup çıkar ve çok oyuncu çıkar” dedi.

Giray Bulak’ın eski öğrencilerinde Faraç Çobanoğlu yıllar sonra hocalarını görmekten dolayı mutlu olduklarını ve duygulandıklarını belirterek, şunları söyledi:

“1982 yılında Giray Hoca bizim Beden eğitimi öğretmenimizdi. Hocalarının Kızıltepe’de kısa bir sürede çok güzel faaliyetlerde bulundu.”

Başka bir öğrenci Suphi Ertaş da yıllar sonra hocalarını görmekten dolayı çok mutlu olduklarını ve bir bayram yaşadıklarını kaydetti.

İsmail Aydoğan
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli İşadamından Beşiktaş'a 1 milyonluk bağış

İstanbul'da ikamet eden Mardinli İş İnsanı Umut Ta [...]

16 saat önce...

Bu fotoğrafa rağmen virüse yakalandılar

Bir kişi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ko [...]

1 gün önce...

Mısırcı Ömer'den Sağlık Bakanına ve sağlık çalışanlarına anlamlı destek

Mardin'de mısırcı Ömer olarak bilinen Ömer Gözal, [...]

1 gün önce...

2 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Mazıdağı ve Derik ilçeleri kırsalında dün gece ila [...]

1 gün önce...

Arazi anlaşmazlığında baba-oğul öldü, 6 kişi yaralandı

Arazi anlaşmazlığı kavgasında tüfekle vurulan baba [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN