38. Galatasaray Başkanı Burak Elmas kimdir? Burak Elmas nerelidir, Kaç yaşında? Burak Elmas ne iş yapar, ne kadar mal varlığı var?

"Birlikte çok şey başaracağız" sloganıyla Galatasaray Başkanlığı'na seçilen Burak Elmas kimdir? Ne iş yapar? Nerede doğmuştur? Burak Elmas ne iş yapar? Burak Elmas nerede okudu? İşte Burak Elmas'ın hayatı ve yönetim listesi.

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Galatasaray Kulübünün 19 Haziran'da yapılan seçimli olağan kongresinde başkan adayı olan Burak Elmas, Galatasaray Spor kulubünün yeni başkanı seçildi. Burak Elmas'ın hayatı ve kariyeri en çok aranılan konuların başında geliyor.

Burak Elmas, 3 Mart 2021'de yaptığı bir sosyal medya paylaşımıyla adaylığını ve başkanlık için yarışacak kadrosunu açıklamıştı.

BURAK ELMAS KİMDİR?

Burak Elmas 1974 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Ünlü iş adamlarından Sezgin Elmas’ın oğlu olan Burak Elmas baba tarafından aslen Giresunlu'dur.

BURAK ELMAS EĞİTİMİ

Avusturya Lisesi mezunu Elmas University of Denver'da Finans ve Pazarlama eğitimi aldı.

BURAK ELMAS NE İŞ YAPAR?

Elmas Sezginler Holding A.Ş., Exel Depolama ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.' de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

3 dönem Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Elmas eski Galatasaray Başkanı Faruk Süren' in damadıdır.

Yelda Süren ile evli olan Elmas'ın bir kızı bir de erkek çocukları bulunuyor.

Elmas çevresinde, iş dünyasında ve spor camiasında cömert ve mütevazi karakteri ile tanınmaktadır.

Galatasaray'ın 38. başkanı, Burak Elmas oldu!

Sarı-kırmızılı kulübün 102. dönem yönetiminin belirleneceği ve Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen kongrenin saat 11.00'de başlayan oy kullanma işlemi, saat 15.00 itibarıyla sona erdi. Sayım sonrasında 1541 oyla seçimi kazanan Burak Elmas, kulübün yeni başkanı oldu.

Oy kullanma süresinin dolmasının ardından kapatılan sandıklar, görevliler tarafından sayım için Tevfik Fikret Salonu'na getirildi. Burada 30 sandığa atılan oylar, tek tek sayılarak tasnif edildi.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Galatasaray'da genel kurul üyeleri seçime yoğun ilgi gösterdi. Seçim için 4 bin 731 üyenin liseye gelerek, kartlarını aldıkları duyuruldu. Yeni tip koronavirüs önlemlerinin alındığı genel kurulda, üyelerin Galatasaray Lisesi ile oy kullanılan sınıfların önünde uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü.

ÖZTÜRK VE ALBAYRAK SALONDAN AYRILDI

Oy sayımında 16. sandık sonuçlarının açıklanmasının ardından başkan adaylarından Metin Öztürk, seçimi önde götüren Eşref Hamamcıoğlu ve Burak Elmas'ı tebrik ederek ekibiyle beraber salondan ayrıldı. Adaylardan Yiğit Şardan'ın listesinde yer alan Abdurrahim Albayrak da salondan ayrılan bir diğer isim oldu.

KORİDORLARDA GERGİNLİK

27 ve 28 numaralı sandıkların açıklanmasından önce Tevfik Fikret Salonu'nun koridorlarında ufak çaplı bir arbede çıktı. GSTV'nin verdiği bilgiye göre tansiyon yükselmeden yatıştırılırken, Divan Kurulu başkanına konu hakkında bilgi verildi.

ELMAS ÖNE GEÇTİ, KRAVATINI ALDI

Adaylardan Eşref Hamamcıoğlu yarışı uzun süre önde götürürken, genç üyelerin oy kullandığı sandıkların açılmasıyla farkı yavaş yavaş kapatan Burak Elmas, 28 numaralı sandığın sonuçlarının açıklanması ile sekiz oy farkla öne geçti. Basın mensupları, Elmas ve Hamamcıoğlu'nun oturduğu en ön sıranın önünde görüntü almak için birbirleriyle yarıştı. Burak Elmas, son iki sandığın açıklanmasından önce sarı-kırmızı renkli kravatını eline aldı. Üst kattaki balkondan sayımın yapıldığı alt salona gayriresmi sonuçlara dair bir şeyler söylenirken, salonda bulunanlar balkondakileri susturdular.

HAMAMCIOĞLU'NDAN ELMAS'A TEBRİK

Resmi sonuçların ilan edilmesiyle başkan Burak Elmas olurken, salonda büyük coşku yaşandı. Burak Elmas'ın rakibi Hamamcıoğlu, yaptığı konuşmayla Elmas'ı tebrik etti. Hamamcıoğlu'nun ardından mikrofonu eline alan Elmas, taraftarlara ve ailesine teşekkür etti.

Burak Elmas'ın listesinde ise şu isimler yer aldı:

Yönetim Kururulu Asil Üye Listesi:

 1. Ali Polat Bengiserp,
 2. Mehmet Remzi Sanver,
 3. Başak Karaca,
 4. Bikem Ardakoç Kanık,
 5. Turhan Özen,
 6. Burçak Emre Zorlu,
 7. Şükrü Köksal Ünlü,
 8. Rezan Epözdemir,
 9. Mustafa Özgür Kalelioğlu
 10. Özgür Işıtan Gün

Yönetim Kururulu Yedek Üye Listesi:

 1. İbrahim Reha Keskin
 2. Selim Sefada
 3. Abdulvahap Gazi Tanrıverdi
 4. Mehmet Polat Kalafatoğlu
 5. Ahmet Ozan Şener'den oluştu

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle