4 polis için cenaze töreni düzenlendi

4 polis için cenaze töreni düzenlendi
04 Ekim 2011 Salı Saat 18:22 0

Kızıltepe ilçesinde zırhlı polis aracı devrildi, 4 polis şehit oldu, 1 polis de yaralandı. Şehit olan polisler için Mardin’de cenaze töreni düzenlendi.

            Kızıltepe İlçesi'nde Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne ait 'Akrep' adı verilen aracın devrilmesi sonucu özel harekatçı polis memurları Kuddusi Arısoy,Aytaç Usta, Hasan Babacan ve Mustafa Acar, şehit olurken Ünal gürel isimli polis memuru da yaralandı.

            Kızıltepe Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne ait 'Akrep' adı verilen ve içinde 5 polis memurunun bulunduğu araç bugün saat 09.00 sıralarında Kızıltepe çıkışında bulunan Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'na önünde yoldan çıkıp devrildi.

Sürücüsünün araçta meydana gelen bir arazide direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldiği belirtilen kazada araçta bulunan polis memurlarından 3'ü ağır 2'si de hafif yaralandı. Yaralı polislere ilk müdahale Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde yapıldı. Durumu ağır olan ve Mardin ile Diyarbakır'a sevkedilen yaralı özel harekatçı polisler Aytaç Usta, Hasan Babacan ve Mustafa Acar, yolda şehit oldu. Yaralılar Kuddusi Arısoy ve Ünal Gürel ise Diyarbakır tıp Fakültesinde tedavi altına alındı. Durumu ağır olan Kuddusi Arısoy da Diyarbakır da hayatını kaybetmesi şehit olan polis sayısı 4’e çıkmış oldu.

Kazayla ilgili soruşturma sürdürülürken, şehit polisler için Mardin emniyet Müdürlüğü bahçesinde bir tören düzenlendi. Törene Mardin Valisi Turhan Ayvaz başta olmak üzere mülki erkem, şehit polislerin aileleri ve polis meslektaşları katıldı.

            Törende bir konuşma yapan Mardin Emniyet Müdürlü Mustafa Aygün, polislerin ülkenin güvenliğini sağlamak üzere çıktıkları devriyede araçlarının kaza geçirmesi ile şehit olduklarını belirterek, şehit ailelerinin de kendileri için bir emanet olduklarını söyledi. Aygün’ün konuşmasından sonra İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun da şehitler için bir dua okudu. 

Törende şehit polis memuru Aytaç Usta’nın 8 yaşındaki Esma ismindeki çocuğunun ağıtları ise yürekleri dağladı. Tören boyunca “Babamı özledim. Onu geri istiyorum” diye seslenen Esma’yı Mardin Valisi Ayvaz ve emniyet Müdürü Aygün teskin etti. Şehidin eşi, Nurgül Aytaç ise “Ben sana doyamadım ki. Beni kime emanet ettin. Seni böyle mi uğurlayacaktım. Beni erken terk ettin.”feryatlarında bulundu.

Törenin ardından Hasan Babacan Hatay'a, Aytaç Usta Isparta'ya, Mustafa Acar Iğdır'a, Kuddusi Arısoy'un cenazesi de Karaman'a gönderildi.

 

 
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tabiat parkındaki Şelale'de koronavirüs sessizliği

Derik ilçesinde bulunan, 'Türkiye'nin 223'üncü tab [...]

1 gün önce...

8 arabası var 1000 liralık yardımın peşinden koşturuyor

İstanbul'da bir kişi koronavirüs pandemisi nedeniy [...]

1 gün önce...

Ne bayramı, ne yasağı dinlediler: Silahlı kavgada 2 ölü, 3 yaralı

2 aile arasında hayvan otlatma yüzünden çıktığı be [...]

1 gün önce...

Tüm memurları ilgilendiriyor! Tarih belli oldu, yazılar hazırlandı

Kamu kurum ve kuruluşları personeli için normalleş [...]

1 gün önce...

Salgından tüm ülkelere ağır fatura!

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’ne (OECD) gö [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN