52. durağı Mardin oldu

52. durağı Mardin oldu
20 Haziran 2019 Perşembe Saat 11:48 0

Bisikletin ulaşım aracı olduğunu ispatlamak için 10 aydır pedal çeviren 19 yaşındaki Recep Tiftik'in 52. durağı Mardin oldu.

Bisikletin ulaşım aracı olduğunu ispatlamak için 10 aydır pedal çeviren 19 yaşındaki Recep Tiftik'in 52. durağı Mardin oldu. 81 ili bisikleti ile gezmeyi hedefleyen Tiftik, 10 ayda 8 bin 150 kilometre pedal çevirdi.

Tekirdağ'da yaşayan 19 yaşındaki Recep Tiftik, Türkiye'nin 81 ilini bisikletle gezmek için çıktığı yolun 52. durağında, medeniyetler şehri Mardin'e geldi. Tekirdağ'dan başlayarak il il bisikleti ile gezen Tiftik, Mardin'in hayallerini süsleyen ve görmekten çok mutlu olduğu bir kent olduğunu söyledi.

Mardin ile birlikte 52 il gezen Tiftik şehirde küçük bir tur attıktan sonra geceyi Kamor Millet Bahçesi'nde geçirdi. 10 aydır yollarda olduğunu belirten Tiftik, "25 Temmuz 2018'de Tekirdağ'dan yola çıktım. Yaklaşık 10 aydır yollardayım.

Toplamda 8 bin 150 kilometre pedal çevirdim. 52. ilim Mardin oldu. Amacım bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu kanıtlamak. Aynı zamanda atalarımızın başlatmış olduğu seyahat etme kültürünü bizim zamanımızda da devam ettirmek için yola çıktım. Gençlerin hayal dünyalarını büyütebilmek amaçlarımın içerisinde bulunuyor" dedi. Gittiği her ilde farklı anılarının olduğunu aktaran Tiftik, "Toplamda 10 ay oldu, yaşadığım ilkler oldu. Zirvesine çıkacağımı hayal edemediğim dağların zirvesine bisikletle çıkıp kamp kurdum. 100'den fazla insanın evine misafir oldum. İyi ve kötü tecrübelerim oldu. Bugün Mardin'den Mezopotamya'ya baktım. Çocukluğumda Mardin'i gezmek hayalimdi. Bu yolculuğumda en çok gitmek istediğim il Mardin'di ve bir hafta buradan ayrılmak istemiyorum. Çok güzel bir yer gerçekten de. Bundan sonraki hedefim Diyarbakır olacak. Oradan da Güneydoğu ve Doğu Anadolu illeri olacak. 81 il bittikten sonra dönüşümü otobüsle yapacağım" diye konuştu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Meclis toplantısı devam ediyor

Mardin Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi, ağustos a [...]

1 gün önce...

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünnet

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünne [...]

1 gün önce...

Eczacılardan Eczacıya şiddet açıklaması

Mardin’de bir süre önce bir eczacının darp edilmes [...]

1 gün önce...

Memur-Sen zam teklifine ilişkin basın açıklaması düzenledi

Hükûmetin zam teklifini kabul etmeyen Memur-Sen, k [...]

11 saat önce...

BİLSEM Sonuçları Açıklandı!

Mardin’de 2015 yılında kurulan ve Genel Yetenek/Zi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7