62 yaşında kolon kanserinden sağlığına kavuştu

62 yaşında kolon kanserinden sağlığına kavuştu
13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat 10:01 0

Mardin Devlet Hastanesi'nde Aynı Anda Gerçekleştirilen Kolon ve Akciğer Rezeksiyonu Ameliyatı İle 62 Yaşındaki Hasta Sağlığına Kavuştu

Kolon kanserinin asıl tedavisi cerrahidir. Önceki yıllarda karaciğer ya da akciğer yayılımı olan hastalar ameliyat şansını kaybetmiş olarak kabul edilirdi. Günümüzde modern tıptaki gelişmeler sayesinde bu hastalar ameliyatla bazen tek seansta çoğu zaman ise birden fazla sayıda operasyon ile kanserden kurtulma ve sonrasında kemoterapi alarak tedavi olma şansını yakalayabilmektedir.

Bir süredir devam eden karın ağrısı ve kilo kaybı ile Mardin Devlet Hastanesi'ne başvuran ve burada yapılan ilk kontrollerinde Akciğere yayılımı olan ileri evre kolon tümörü teşhisi konulan 62 yaşındaki İlyas Akdeniz, Mardin Devlet Hastanede Göğüs Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Çiğdem Obuz tarafından Videotorokoskopi (kapalı yöntem) ile akciğer operasyonu yapılmış ve akabinde aynı seansta Kolon Rezeksiyonu Cerrahi Onkoloji Uzmanı Op. Dr. Şevki Pedük tarafından tamamlanarak tek seansta iki ayrı organdan opere edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Op. Dr. Pedük: “Üçüncü basamak sağlık kuruluşlarında bile zorlukla gerceklestirilebilen bu tip bir ameliyatın hastanemizde yapılmış olması , Mardinli vatandaşlarımız için hem mutluluk hem de gurur verici bir durumdur. Titizlikle yürütülen tedavi ve takip süreci sonunda hasta ayağa kalkarak sağlığına kavuştu. Başarılı ameliyatlar ilimimize gelen başarılı ve azimli doktorlarımız sayesinde daha da artacak ve vatandaşlarımızın sağlık açısından dış illere bağımlılığı azalacaktır inşallah.”dedi.

Hasta İlyas Akdeniz ise ağrı ve kanama şikayeti ile hastaneye başvurduğunu kaydederek, "Şu anda hiçbir şeyim kalmadı. İlk gün biraz ağrım vardı şimdi hiç ağrım yok. Başka hastaneye gitmedim. Hocalarıma güvendim." dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli İşadamından Beşiktaş'a 1 milyonluk bağış

İstanbul'da ikamet eden Mardinli İş İnsanı Umut Ta [...]

1 gün önce...

Bu fotoğrafa rağmen virüse yakalandılar

Bir kişi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ko [...]

1 gün önce...

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

16 saat önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

21 saat önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

18 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN