70 yaşındaki son Covid-19 hastası da taburcu edildi

70 yaşındaki son Covid-19 hastası da taburcu edildi
15 Mayıs 2020 Cuma Saat 17:37 0

Kızıltepe ilçesinde pandemi hastanesi olarak görev yapan Özel İpekyolu Hastanesinde tedavisi tamamlanan son Coronavirus hastası da tedavisi tamamlanarak taburcu edildi.

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle pandemi hastanesi olarak ilan edilen Kızıltepe Özel İpekyolu Hastanesi’nde tedavi gören son hasta da taburcu oldu.

Test sonuçları pozitif çıkan ve Hastanede 14 gündür tedavi gören 70 yaşındaki Tarfa Akkaya’nın tedavisinin tamamlanıp taburcu edilmesiyle Coronavirus teşhisiyle hastanede tedavi gören hasta kalmadığı öğrenildi.

Onlarca Corona teşhisi konan hastayı tedavi ederek taburcu ettiklerini belirten Dahiliye Uzmanı Doktor Haydar Boynukara, “Hastalarımız için sevinçliyiz, tamamına yakınını şifa ile taburcu ettik, kendimiz ve hastanemiz adına da gururluyuz.. Bu tamamen salgının bittiği anlamına gelmiyor, lütfen halkımız tedbirlere uymaya devam etsin. Bu başarıda emeği geçen tüm ekibi tebrik ediyorum.” dedi.

70 yaşında Corona Virüsü yenerek sağlığına kavuşarak taburcu olan Tarfa Akkaya da, “ Allaha şükürler olsun iyileşerek evime gidiyorum. Beni tedavi ederek sağlığıma kavuşturan başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık personellerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Edinilen bilgilere göre son bir haftadır Özel İpekyolu Hastanesine Coronavirus tanısı konan pozitif vakanın gelmediği öğrenildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

23 saat önce...

Kumar Oynayan ve oynatanlara rekor ceza

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kumar oynandığı beli [...]

1 gün önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN