758 öğrencinin mutluluğuna vesile oldular

758 öğrencinin mutluluğuna vesile oldular
28 Aralık 2016 Çarşamba Saat 20:32 0

Gazipaşa ilkokulu öğretmeni Aziz Kaymaz ve Türkiye Genelinde Yılın en iyi öğretmen kategorisinde ödül alan Midyatlı İrem Savcı öğretmenin girişimleri sonucu öğrencilere yardım malzemeleri getirildi.

Duyarlı iki öğretmen İstanbul'da görev yapan Yeliz Polat isimli öğretmenle irtibata geçip, öğrencilerin durumunu aktarınca üç öğretmenin girişimleri anında karşılık buldu. İstanbul'da bulunan hayırsever işadamlarından öğrenciler için istenen yardımlar karşılıksız kalmadı.

Gazipaşa ilk ve orta okulunda okuyan 758 öğrenciye büyük yardim malzemeleri toplandi.
Gazipaşa ilkokulu sınıf öğretmeni Aziz kaymaz yardımların toplanmasi aşamasında okullarının ve tüm öğrencilerinin eksikliklerini tek tek not alarak tüm öğrencilerin bu projede yüzlerinin gülmesine vesile oldu.

Gelen yardımcıları okula teslim etme törenine; Milli Eğitim Şube Müdür Mahir Çoşgun, Belediye Meclis Üyesi Nilgün Savcı, Okul müdür Bahri Yusufoğlu, yardım kampanyası çalışmasına büyük gayret gösteren öğretmen Aziz Kaymaz ve okul öğretmenleri hazır bulundu.

Yarım malzemeleri arasında; Mont,kazak, pantolon vb giyim malzemeleri, defter, silgi, kalem, çanta, boya takımları, Spor Malzemeleri toplar formalar yazlik-kışlık ayakkabılar, botlar. Müzik aletleri flüt Melodika mizika Oyuncak malzemeleri oyun hamurlari puzzle gibi kategorilerde 80 büyük koli yardim malzemeleri okula teslim edildi.

Yapılan yardıma ilişkin açıklamada bulunan Milli Eğitim Şube Müdürü Mahir Çoşgun "Midyat'ta yetişmiş, ilk atandığı Şırnak ilinde üstün gayret göstererek yılın öğretmeni seçilmiş İrem Savcı hanım ve Gazipaşa ortaokulu öğretmenlerimizin çabalarıyla yaklaşık 800 öğrenciye yetecek 80 kolilik giyim ve kirtasiye yardimi okulumuza ulaşmıştır. Bu soğuk kiş gününde hediyeleriyle öğrencilerimizin yüreğini ısıtan tüm hayırseverlere ve yardımın okula ulaşmasına vesile olan duyarlı arkadaslara teşekkür ediyorum. Bu hediyeler belki maddi anlamda öğrencilerimizin problemlerini yaşamları boyunca çözecek yardımlar değil ama manevi anlamda ömürleri boyunca yaşamlarını etkileyecek hediyelerdir. öğretmenlerinin elinde hediye alma mutlulugunu yasayacaklar, önemsediklerini hissedecekler, öğretmenlere ve okula olan aidiyetleri artacak."ifadelerini kullandı.

Bizler de bu fedakar çalışmada emeği olan öğretmenlerimizi yürekten alkışlıyoruz....YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin - Van arası artık üç saat daha yakın!

Mardin, Batman ve Siirt illerinin Van ile ulaşım m [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

1 gün önce...

Feci Kazada bir kişi hayatını kaybetti

Derik ilçesinde, otomobille hafif ticari aracın ça [...]

1 gün önce...

Fotoğraf çekmek için tırmandığı 20 metreden düştü

Artuklu ilçesinde fotoğraf çekmek için tırmandığı [...]

1 gün önce...

Midyat'ın yeşil altını acur tezgahlarda yerini aldı

Sofralık ve turşu olarak tüketilen, haziran ayında [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN